Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pętla Beskidzka - Wisła - 06.07.2013


124 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 23 czerwiec 2013 - 16:01

Butelki 0,5 już kupione ;-)

#22 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 czerwiec 2013 - 18:08

Jak będzie z punktacją drużynową przy dwóch dystansach? Mam nadzieje że nie będzie takiej wątpliwej niespodzianki jak w Srebrnej Górze :-/

#23 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 24 czerwiec 2013 - 12:35

Drużynówka na Pętli liczona będzie zgodnie z zasadami cyklu, tj. 4 najlepiej punktujących zawodników ze zgłoszonej drużyny, bez względu na to kto jaki jechał dystans.

#24 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 26 czerwiec 2013 - 17:02

Fajnie, jadę :)
Problem zaczyna się z noclegiem. Bardzo późno dostałem "zielone światło" z konta w banku i muszę teraz na szybkiego szukać noclegów...

#25 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 26 czerwiec 2013 - 19:12

Aż podskoczyłem z wrażenia!
Jest DECYZJA zgoda Marszałka Województwa Śląskiego na zamknięcie dróg - zgodnie z planem jaki przedstawiłem na Pętlę 2013 czyli innowację w postaci dystansu PRO na rundach oraz MARATON w ruchu otwartym!

Odebrałem papier osobiście w Katowicach. Jak kto nie wierzy zrobię skan i poślę mailem ;-)

Dla mnie to osobiście moment przełomowy, po 6 latach przemykania jest już prawie jak na tourze ;-)

APELUJĘ jednak o zdrowy rozsądek na trasie bo nigdy nie wiadomo co jest za zakrętem. Pokażmy policji, władzom, mieszkańcom że można w sposób bezpieczny, świadomy, bez brawury, kulturalny, ścigać się dla prestiżu i zabawy.

#26 Rafa³SC

Rafa³SC
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 27 czerwiec 2013 - 14:45

hmm. średnia 25km/h na dystansie 150km ... no to cza by liczyć pod 6 godzin jazdy... po górkach ;-)

#27 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 27 czerwiec 2013 - 23:08

pytanie orientacyjne do wszystkich startujacych, a szczegolnie do AMATORÓW-amatorów, ktorzy nie mają już przejechane po kilka tysięcy km i jadą Pętle aby walczyć przede wszystkim z samym sobą a nie przeciwnikiem - jaki dystans wybieracie?

#28 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 27 czerwiec 2013 - 23:20

charliebrzoza, bierz długi ! Jest wtedy większa satysfakcja z ukończenia ;-)

#29 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 28 czerwiec 2013 - 00:09

Ja zdecydowanie jadę długi choć tak po prawdzie nie wiem czy ta krotsza trasa nie jest bardziej wymagająca, zwlaszcza psychicznie ;-)

#30 Rafa³SC

Rafa³SC
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 28 czerwiec 2013 - 08:14

Tez mi się tak wydaje że na krótszej jest więcej (stromych!) podjazdów, tak że wcale taka łatwa nie jest, poza tym zjazd też jest taki z łapami na klamkach bo jest wąsko.

#31 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 28 czerwiec 2013 - 10:00

krotsze dystanse sa bardziej szarpnape imho, wiecej skokenow, wiecej atakow na podjazdach, dluzsze bardziej na wytrzymke, choc tez nie zawsze ;)

#32 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 28 czerwiec 2013 - 11:29

Pamiętajcie że różnica tym razem nie polega tylko na długości dystansu!
PRO na trasie zabezpieczonej, MARATON w otwartym ruchu drogowym.

#33 Rafa³SC

Rafa³SC
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 28 czerwiec 2013 - 15:33

Pamiętajcie że różnica tym razem nie polega tylko na długości dystansu!
PRO na trasie zabezpieczonej, MARATON w otwartym ruchu drogowym.


Ale trzeba wspomnieć dla tych co nie znają pętli na 90km ze to sa bardzo waskei i kręte drogi i co z pieszymi np. w dolinie wisełki gdzie będzie zjazd --- nie będą wpuszczani???, tam na zjeździe nie widać co jest za zakrętem .....czy mamy trzymać ręce na klamkach ?czy nie (czyli co trasa jest na 100% zabezpieczona i żadne pojazdy do schroniska czy ALP , czy piesi się nie pojawią ...????......
Tak że z tym zabezpieczeniem trasy 90km w 100% to ja bym nie przesadzał .....
a na trasie 150km jest bardziej szeroko i moim zdaniem jest bardzie bezpieczna niż 90km.
ps.
Wiem co piszę bo znam te drogi.

#34 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 czerwiec 2013 - 15:49

RafałSC, Jedziemy w górę doliny Czarnej Wisełki, niebezpieczne zjazdy to Zameczek i zjazd w kierunku Leszczyny( ze względu na poprzweczne rowki odprowadzajace wodę. jedyny odcinek przy otwartym ruchu drogowym to Andziołówka-Kubalonka.

#35 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 28 czerwiec 2013 - 16:20

Dłuższa trasa jest przy ruchy otwartym, ok, a jednocześnie może startować 200 osób ze startu wspólnego. Wiadomo, że wszystko się porwie, ale czy na początku będzie jakieś zabezpieczenie? Czy po drodze będą sędziowie i punkty pomiaru czasu(moim zdaniem konieczne)?

#36 Dobry

Dobry
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 czerwiec 2013 - 18:19

Z całym szacunkiem, krzyśku, ale Pętla to chyba najbardziej uznana impreza, obok Klasyka Kłodzkiego, wśród imprez amatorskich w Polsce. Organizator robi to od dłuższego czasu, i robi to dobrze, tak więc o organizację możesz być spokojny.

#37 Rafa³SC

Rafa³SC
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 28 czerwiec 2013 - 19:44

RafałSC, Jedziemy w górę doliny Czarnej Wisełki, niebezpieczne zjazdy to Zameczek i zjazd w kierunku Leszczyny( ze względu na poprzweczne rowki odprowadzajace wodę.


No to jeszcze lepiej .... to będzie już wakacyjny weekend, tak że do zameczku mogą walić tłumy.

#38 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2013 - 20:01

Ludzie Kochane... ! :-D
Jak oczekujecie pustej trasy, bez aut, bez turystów, z dobrym asfaltem bez dziur, ale już bez gwarancji ostrych zjazdów i szalonych kibiców na podjazdach, to zapisujcie się na TdF :!: Na pewno nie na Pętlę w Polsce... Chyba, że ktoś z "wymagaczy" sam taką imprezę zrobi. Co daj Boże... Mamy przecie pono np. Pustynię Błędowską.

#39 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 czerwiec 2013 - 20:31

Zazdroszczę wam chłopaki tej pętli bo miałem jechać a niestety znalazłem się we włoszech i to bez roweru, ale się wypowiem: jak ktoś już raz jechał pętlę to nie będzie chyba niczym zazskoczony, wąsko jest momentami bo to beskidy, więc czasem może trochę zwolnić a nie jechać na łeb na szyję i zapoznać się z asfaltem, no chyba że ma się aspiracje na pudło to co innego.

#40 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwiec 2013 - 20:47

Po Srebrnej Górze tym bardziej lepiej odpuścić sobie to "na łeb na szyję"...
A impreza będzie udana, bo inaczej być nie może !!
Wiesiek gratulacje, że udało się zamknąć drogi, to kolejny duży krok w przód !!



Dodaj odpowiedź