Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zniszczony konus z starej piasty campognolo


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nakabele

Nakabele
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 maj 2013 - 11:04

Witam,
Mam problem ze zniszczonym konusem z starej piasty campognolo, wiecie może czy takowy można zastąpić jakimś innym konusem obecnie produkowanym? czy można jeszcze gdzieś takowy dokupić?

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4694 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maj 2013 - 12:26

nie ma konusów, ja sam bym chętnie kupił do Recordów :mrgreen: bo mam ich sopro .

Na dodatek Campa miała ośki z innym skokiem gwintu niż standardy ( ale nie wszystkie chyba , nie pamiętam już ) i normalnych konusów sie nie dało wkręcać , choć niektórzy na chama wkręcali , ale nie polecam.

Można by próbować dać inną oś kompletna , ale to metoda dla konesera i dłubanina.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2013 - 13:58

Jeśli ma się dostęp do odpowiednich maszyn (tokarka i szlifierka typu dremel), to można spróbować zregenerować. Przy bardzo małych wżerach może nawet wystarczy zamocować oś z konusem w wiertarce i na szybkim biegu szlifować papierem ściernym. Jednak konus jest bardzo twardy i wymaga raczej bardzo dużej prędkości podczas obróbki, a więc najlepiej obracający się konus szlifować obracającym się narzędziem.
http://altersaddle.b...o-for-bike.html
http://bikefix.org/?page_id=139

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4694 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maj 2013 - 14:14

papierem ściernym ?? a czy kiedyś to robiłeś ?? jedyna możliwość to tylko przetoczenie na tokarce , ale uzyskanie odpowiedniego kąta to druga sprawa a lepsze konusy są ...zaokrąglone a nie płaskie , nie mówiąc że materiału troche zejdzie.
ani papierem , ani pilnikiem tego nie zrobisz to są bardzo twarde materiały nie do obrobienia w warunkach domowych .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8664 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 maj 2013 - 14:28

Nie przesadzajmy. Jeżeli stożek ma własną krzywiznę i potrzebne jest tylko zdarcie niewielkich wżerów, to przy odrobinie cierpliwości jak najbardziej jest to o zrobienia w domu.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2013 - 14:32

SPIKE, jak zwykle nie potrafisz odnieść się normalnie do czyjejś wypowiedzi. Przecież napisałem, że konus jest bardzo twardy i metoda z papierem ściernym sprawdzi się tylko w przypadku małych wżerów (tak robiłem to osobiście, nawet z powodzeniem, choć jest to czasochłonne).
Niewielkie zniekształcenie krzywizny konusa nie jest aż tak istotne, kulki niejako same znajdą swoje odpowiednie miejsce po skręceniu piasty. Ubytek materiału przy głębokich wżerach niech nawet wyniesie 0,5 mm z każdej strony - nawet nie trzeba dawać żadnych podkładek dystansowych.

W dodatku, czy jest coś do stracenia, jeśli nie ma się nic innego na wymianę?

#7 shao

shao
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądShanghai, Chiny

Napisano 30 maj 2013 - 15:35

Czemu rozgryzamy ten sam problem w dwoch watkach? ;)

http://www.forumszos...pic.php?t=18148

#8 Nakabele

Nakabele
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 31 maj 2013 - 12:50

Tak to ten sam temat, sorki jestem nowy i początkowo założyłem temat w warsztacie, dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że jest coś takiego jak reto:) Więc w której zakładce najlepiej go kontynuować?

A co do konusa, to byłem dziś u tokarza ale niestety stwierdził, że nie da się go zeszlifować, więc pewnie jedynie pozostaje odłożyć piastę na półkę :/ jak by co to tu są zdjęcia konusa, gwint ma standardowy, na wierzchu widnieje oznaczanie 10x26:

http://zapodaj.net/5...aa35ca.jpg.html
http://zapodaj.net/e...6f35c4.jpg.html

#9 shao

shao
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądShanghai, Chiny

Napisano 31 maj 2013 - 13:44

Odpisalem w tamtym, moze niech jakis mod sklei oba watki ;)



Dodaj odpowiedź