Skocz do zawartości


Portal kolarski


46 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy chcia³by¶ by opisany system powsta³/czy jeste¶ zainteresowany u¿ytkowaniem? (59 użytkowników oddało głos)

Czy chcia³by¶ by opisany system powsta³/czy jeste¶ zainteresowany u¿ytkowaniem?

  1. jak najbardziej (51 głosów [86.44%])

    Procent z głosów: 86.44%

  2. nie potrzebuje takiego czego¶ (6 głosów [10.17%])

    Procent z głosów: 10.17%

  3. wolê na forach dyskusyjnych (1 głosów [1.69%])

    Procent z głosów: 1.69%

  4. je¿d¿e tylko w¶ród "swoich" (1 głosów [1.69%])

    Procent z głosów: 1.69%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 12:05

Witam,

trochę siedzę już na tym forum - czytam wasze wszystkie posty i nawiedziła mnie dziś pewna szalona idea...

Jestem studentem informatyki na AGH - jestem zmuszony ciągle poznawać nowe technologie, a jak wiadomo jako inżynier najlepiej się uczyć poprzez praktykę...

No i od dłuższego czasu chodziła za mną pewna idea - mianowicie wkurza mnie chaotyczne umawianie się na ustawki i poznawanie nowych ludzi na coraz to innych forach - i tak przechodzę z jednego na drugie jak niejeden z was.

Stwierdziłem, że przydała by się baza polskich kolarzy - każdego pokroju gdzie każdy mógłby się zarejestrować - określić swoje możliwości i wreszcie miejsce zamieszkania i jeżdżenia - o kryteriach można później myśleć.

System umożliwiał by także możliwość wcześniejszego rejestrowania wyjazdów - nie chodzi mi o cel statystyczny - raczej o możliwość ustawek - wiem, że wiele osób ma stałe grono kumpli od jazdy, ale ja np dowiedziałem sie zupełnie przypadkiem, że 10km odemnie jest spora grupa jeżdżących regularnie - do tej pory zawsze sam jeździłem.

Jak wiadomo pierwszym elementem każdego przedsięwzięcia jest przeprowadzenie badania środowiska na zapotrzebowanie - nie wiem czy w Polsce istnieje jakiś powszechny system, który by to umożliwiał - ja osobiście korzystam z MapMyFitness, które jest moim osobistym dziennikiem treningowym i umożliwia komunikację i ustawki, ale mało kto poza amerykanami z tego korzysta.

Na górze strony utworzyłem ankietę - w miarę możliwosci prosiłbym o wypełnienie - jedno pytanko tylko. Ewentualne uwagi będą jak kropla wody na pustyni.

Dzięki.

#2 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 01 marzec 2009 - 13:01

coś jak http://celebrator.prv.pl/ ?

#3 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 13:43

tak, ale główny nacisk miałby by byc położony na bazę kolarzy gdzie można by wyszukiwać po obszerach, rejonach i innych podobnych...

ustawki to druga równorzędna opcja systemu (dla zarejestrowanych użytkowników).


EDIT:
Co do ustawek to rejestracja użytkowników ma zapewnić możliwość zgłaszania chęci i zapisywania się do ustawek - np jedna osoba "organizotor" dopisuje ustawkę do bazy na dany dzień, godzina, typ jazdy, temp itp... (wstępny zarys)...

inny user logując sie do systemu widzi na stronie informacje o wszystkich ustawkach na jakimś tam sąsiednim niedalekim terenie - może się dopisać, może stworzyć nową...

#4 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 14:25

Bedzie to przypominać te prawdziwe ustawki kiboli - rodzaj uzbrojenia, czas i miejsce.

W całej Polsce są regularne zbiórki kolarzy i powstały one nim jeszcze powstał internet. Jest najzwyczajniejszy gest kolarza - czasem pogada się z kimś na trasie i można się dowiedzieć co nieco. Krótko mówiąc poczta pantoflowa jest najlepsza - bo najlepsi wymiatacze nie zdradzają sekretów w necie.
Zresztą te ustawki to taka wolna amerykanka - niejednokrotnie łamie się przepisy ruchu drogowego - teraz policja bedzie miał wszystko jak na tacy.

Lepiej niech to zostanie kameralne i mniej dostępne a nawet tajemnicze, ale to wyłącznie moje zdanie.

#5 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 14:34

kormoran, wybacz, ale to porównanie jest dla mnie bez sensu. Czy kilku ludzi spotykających się tylko po to żeby sobie pojeździć na szosie od razu podlega pod kryminał bo 'mogą złamać prawo'?
Jak dla mnie całkiem niezły pomysł, szczególnie dla ludzi którzy nie mają znajomych szosowców, a chcą z kimś pojeździć.

#6 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 14:40

kormoranszczególnie dla ludzi którzy nie mają znajomych szosowców, a chcą z kimś pojeździć.


o to właśnie mi chodzi...

#7 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 marzec 2009 - 14:46

Ja jestem za takim portalem


#8 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 01 marzec 2009 - 14:58

Pomysł bardzo ciekawy, ale ja jestem troche sceptyczny co do ilości użytkowników i popularności takiego portalu. Jak napisał kormoran łatwiej spotkać kogoś z własnej okolicy jeżdżąc na szosie niż szukając w internecie.
Wg mnie miało by to sens tylko wtedy, gdy popularnością dorównywało by to naszejklasie. Ewentualnie też w wiekszych miastach, gdzie liczba kolarzy jest wieksza. Inaczej informacje o stronie przekazywali by sobie znajomi, którzy i tak już razem jeżdzą.

#9 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 01 marzec 2009 - 15:20

Pomysł fajny, ale czy się sprawdzi?

#10 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 15:26

nie mam nic na swoja obronę - chcę sprawdzić - czy twórcy naszej klasy mogli spodziewać się takiej popularności...

wszystko zależy od dostępności i od interfejsu (jak sie okazuje czynnik krytyczny)

#11 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 01 marzec 2009 - 15:34

Pomysł bardzo ciekawy, ale ja jestem troche sceptyczny co do ilości użytkowników i popularności takiego portalu. Jak napisał kormoran łatwiej spotkać kogoś z własnej okolicy jeżdżąc na szosie niż szukając w internecie.
Wg mnie miało by to sens tylko wtedy, gdy popularnością dorównywało by to naszejklasie. Ewentualnie też w wiekszych miastach, gdzie liczba kolarzy jest wieksza. Inaczej informacje o stronie przekazywali by sobie znajomi, którzy i tak już razem jeżdzą.


Strona nie musi być zaraz mega popularna - najważniejsze, żeby wtajemniczone osoby, czyli my-kolarze, o niej wiedzieli między sobą i wystarczy. To forum też nie zajmuje pierwszych miejsc w rankingach popularności for internetowych ale ma swoich konkretnych odbiorców i jest ukierunkowane na określony typ ludzi. Jest popularne 'w kręgach' i o to chodzi.
Pomysł kobrysa wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. Byłoby to poprostu zcentralizowanie i uporządkowanie pewnych istotnych rzeczy.
Wystarczy łatwy do zapamiętania, niedługi i chwytliwy adres strony, dobre jej rozreklamowanie (np. krzyknięcie w przelocie do spotkanego kompana na trasie 'Do następnego razu! Jakby co zgadamy się na XXXXXX!! [adres strony]), ład i porządek na stronie, minimalizm funkcji bez zbędnych wodotrysków (coś ala wspomniany 'celebrator') i będzie git majonez ;)
Masz moje błogosławieństwo kobrys!

#12 Fifi

Fifi
  • Użytkownik
  • 174 postów
  • Skądtj�na pengar

Napisano 01 marzec 2009 - 17:36

No to pomóżmy kobrysowi rozpowszechnić stronę jak powstanie wśród znajomych rowerzystów! Jestem jak najbardziej za.

#13 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 18:14

Do promowania długa droga - jeszcze jestem w fazie czy robić oraz równorzędnie - czy jest sens zrobić...

Czekam na dalszy odzew...

#14 Mike93_KMI

Mike93_KMI
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • SkądWioska

Napisano 01 marzec 2009 - 18:24

ja też jestem jak najbardziej za utworzeniem tego portalu , i jest w tym sens żeby coś takiego zrobić , choćby żeby rozpowszechnić ten wspaniały sport . ;-)

#15 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 01 marzec 2009 - 19:21

Ten portal to bardzo dobry pomysł, bo są miasta, w których niewiele osób jeździ na szosie. Wiele osób jeździ samotnie, a nie wie, że np. w okolicy zbierają się kolarze o tej i o tej godzinie. A w więcej osób jest zawsze raźniej. :-)

#16 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 01 marzec 2009 - 19:25

popieram idee

#17 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 01 marzec 2009 - 19:39

Jasne jestem jak najbardziej za . Przez bardzo wiele lat jeżdżenia przerabiałem już wszystko . Osobiste gadki na trasie , plakaty w sklepach sportowych , poczte pantoflową itp. W 130 tyś. Włocławku są cztery zorganizowane grupy rowerowe , jeżdżące na różnym sprzęcie , różne imprezy i stadia zaawansowania cyklozy.
Nie chwaląc się - większość zaczynała ze mną . Mamy swoje miejsca zbiórek , zaprzyjażniony sklep rowerowy z tablicą informacyjną i własne imprezy( organizowane)
Oczywiście mamy też stronkę . Mamy też grupy przyjaciół w okolicznych miastach.
Właściwie to nie tylko w okolicznych bo jeżdżąc na maratony szosowe od wielu lat mamy dobre kontakty z innymi podobnymi grupami . Prezentacja grup jest na stronie supermaratonu , może to komus pomoże do znalezienia swego miejsca . Trochę sie tam trzeba naszukac ,ale warto.

#18 Skeletor

Skeletor
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • SkądTarnobrzeg /Krk

Napisano 01 marzec 2009 - 22:08

Ja tam jestem jak najbardziej za. Nie znam wiele osób z mojego miasta którzy jeżdzą na szosie (większość to dorośli faceci, którzy trenują kilka lat, a to mój pierwszy sezon więc nie wiem na ile mnie będzie stać więc wolałbym jeżdzić z kimś początkującym. Nie mówię że osoba z mojego miasta ale i okolice. A przez taki portal często można znaleźć taką osobę :)

#19 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 02 marzec 2009 - 07:42

idea spoko,sprawdzi sie to napewno w jakiejs czesci,u mnie w miescie sa cotygodniowe ustawki ale moze ktos nowy dolaczy..

#20 Pacek

Pacek
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 02 marzec 2009 - 11:23

Tylko przygotuj się na to że każde tego typu przedsięwzięcie będzie na początku mało popularne. Kolarzy szukających innych do jeżdrzenia jest sotsunkowo niewielu więc niespodziewaj sie na początku tysięcy urzytkowników. Uważam że minie kilka lat zanim serwis stanie się na tyle popularny że osiągnie zadowalający stopień funkcjonalności. Wszystko zależy od ciebie, od twojej wytrwałości, promocji gdize sie da i kiedy się da. Bo ludzie nie zawsze są skłonni zaufac nowym poysłom nawet jeżeli są ciekawe. Dlatego musisz uzbroic się w cierpliwośc.

Mała porada, nieskupiaj się tylko na szosie czy wypadach poza miasto. Stworz baze dla bmxoswców, góralowców, downhilowców, ludzi wyrywających w Polske na cały tydzień i dla totalnych zielonych amatorów którzy oderwali się pracy pierwszy raz od 3 lat. Wtedy portal będzie miał możliwośc rozwijania się a nie zapaści po kilku miesiącach.



Dodaj odpowiedź