Skocz do zawartości


Portal kolarski


46 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy chcia³by¶ by opisany system powsta³/czy jeste¶ zainteresowany u¿ytkowaniem? (59 użytkowników oddało głos)

Czy chcia³by¶ by opisany system powsta³/czy jeste¶ zainteresowany u¿ytkowaniem?

  1. jak najbardziej (51 głosów [86.44%])

    Procent z głosów: 86.44%

  2. nie potrzebuje takiego czego¶ (6 głosów [10.17%])

    Procent z głosów: 10.17%

  3. wolê na forach dyskusyjnych (1 głosów [1.69%])

    Procent z głosów: 1.69%

  4. je¿d¿e tylko w¶ród "swoich" (1 głosów [1.69%])

    Procent z głosów: 1.69%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2009 - 11:44

Tylko przygotuj się na to że każde tego typu przedsięwzięcie będzie na początku mało popularne. Kolarzy szukających innych do jeżdrzenia jest sotsunkowo niewielu więc niespodziewaj sie na początku tysięcy urzytkowników. Uważam że minie kilka lat zanim serwis stanie się na tyle popularny że osiągnie zadowalający stopień funkcjonalności. Wszystko zależy od ciebie, od twojej wytrwałości, promocji gdize sie da i kiedy się da. Bo ludzie nie zawsze są skłonni zaufac nowym poysłom nawet jeżeli są ciekawe. Dlatego musisz uzbroic się w cierpliwośc.

Mała porada, nieskupiaj się tylko na szosie czy wypadach poza miasto. Stworz baze dla bmxoswców, góralowców, downhilowców, ludzi wyrywających w Polske na cały tydzień i dla totalnych zielonych amatorów którzy oderwali się pracy pierwszy raz od 3 lat. Wtedy portal będzie miał możliwośc rozwijania się a nie zapaści po kilku miesiącach.


Dzięki za uwagi - oczywisćie plan nie był by izolować się tylko na szosie - oczywiscie wszystkie dyscypliny rowerowe...

Ale twoja jakże słuszna uwaga podsunęła mi pewną myśl...Jakby tak zakroić się na szerszą skalę i zebrać się na szerszy zakres sportów - przypomniało mi się, że u mnie na wsi zawsze był problem by się umówić na piłkę i obdzwonić wszystkich...

Co do powolnego rozkręcania to znam rynek i wiem jak to działa... Co do promowania to myślę, że poczta pantoflowa to najlepsza opcja...

Zobaczymy - pierwszy etap - "zakres działania" - nadal otwarty - trzeba przemyśleć wszystko - bo dodanie innych sportów to nie przeblem ale trzeba to dobrze przemyśleć bo z doświadczenia wiem, że jak cos jest do wszystkiego to jest do nieczego...

Rozmayślam nad promowaniem każdej dyscypliny...

#22 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 02 marzec 2009 - 17:09

Człowieku montuj tą stronę szybko bo ktoś może być szybszy i kasa Ci spod nosa ucieknie! :mrgreen: Jak dla mnie pomysł naprawdę bombowy! Tylko błagam - nie rób tego we flashu ;-)

#23 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2009 - 17:46

jeżdrzenia

urzytkowników

Bez komentarza :shock:
Ps. Najmocniej przepraszam, ale moje słabe nerwy nie wytrzymały. ;-)

#24 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2009 - 17:50

Pomysł bardzo fajny.

Moim zdaniem dobrze by było zrobić podział na dyscypliny (szosa, MTB etc...). Każdy użytkownik mógłby przy rejestracji podać kilka informacji (dyscyplina, wiek, miejscowość, stopień (amator, master etc...) i takie podobne)- później według tych informacji użytkownicy mogli by się odnajdywać w portalu.

Ważną rzeczą o ile nie jedną z najważniejszych jest też trafny adres. Nie może być za długi i zbyt skomplikowany ale raczej krótki i przykuwający uwagę oraz łatwy do zapamiętania. To będzie klucz do sukcesu 8-) ...

EDIT:

O! Arnold wrócił!! :mrgreen: :mrgreen:

Pozdro!

#25 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 02 marzec 2009 - 18:34

Ps. Najmocniej przepraszam, ale moje słabe nerwy nie wytrzymały. ;-)

Grunt, że słaba ortografia nie szła w parze ze słabą treścią :)

A pomysł świetny. I nie mieszałbym w to innych dyscyplin.

#26 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2009 - 18:56

Flasha nie bedzie - będzie nowa bombowa i wydajna technologia - bez wodotrysków - prostota i wydajność - zwie sie RubyOnRails posplicie zwane Railsami...

Kasy nie chce na tym robić - wystarczajaco dużo zarabiam na bieżących zleceniach...

Co do chwytliwej nazwy to mam pomysł - i jest on i prowokujący i prosty - wybaczcie nie zdradzę - i domena wolna jeszcze nawet - trzeba wykupić - moze w przyszłym tygodniu zacznę pisać specyfikację...

Czekam na dalszy odzew i propozycje.

#27 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2009 - 19:22

Zgadzam się z Brucem w 1oo% - żadnych innych dyscyplin, tylko kolarstwo. Górskie, szosowe i każde inne ale tylko kolarstwo. To oczywiście moje zdanie 8-) ...
Pozdro!

#28 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 02 marzec 2009 - 19:58

W sumie to można by jeszcze BMX umieścić, bo chłopaki też nie mają z kim jeździć. :-) W końcu BMX to też rower.

#29 Lodi

Lodi
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 marzec 2009 - 20:48

Według mnie taki portal odpowiednio zrobiony może być czymś co wniesie coś nowego, cały ten projekt ma realne szanse na sukces.

#30 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 02 marzec 2009 - 21:23

Witam
Pomysł fajny, ale według mnie powiniem ograniczać się tylko do kolarstwa.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#31 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2009 - 21:45

Witam
Pomysł fajny, ale według mnie powiniem ograniczać się tylko do kolarstwa.
Pozdrawiam Brać Szosową.


Dlaczego tylko kolarstwa - z czego to wynika?

#32 Pacek

Pacek
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 02 marzec 2009 - 22:05

Może z mnogości tyych "innych" dyscyplin. Poza tym jeśli mam byc szczery niewyobrażam sobie umawiania się na siatke z obcymi, co innego rower. Ale jeżeli kolega ma pomysł jak to ogranąc, opakowac i sprzedac to dlaczego nie?

Promocja wyłącznie przez pocztę pantoflową? To chyba nienajlepszy pomysł. Imformacja rozejdzie się wśród ludzi którzy właściwie pomocy niepotrzebują (szosowiec-szosowcowi) a zwykły szaraczek nadal niebędzie miał świadomości istnienia poratlu.

ps.przepraszam serdecznie za błedy, staram się ich niepopełniac ale nie mam chwilowo jak korygowac moich tekstów.

#33 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 02 marzec 2009 - 22:07

Pewnie z tego, że MY chcemy mieć SWÓJ własny portal, tylko DLA NAS ;)

#34 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2009 - 06:20

Ja myślę że faktycznie warto przynajmniej na początku dać tylko dyscypliny rowerowe. Wcale nie z jakiejś potrzeby niezależności i autonomii :-D tylko dlatego, że np. wiele nowych for straszy mnogością działów które stoją puste, bo każdy kto widzi takie mnóstwo działów bez tematów jest w kropce i przeważnie takie fora umierają. Jak rozkręci się sekcja rowerowa można będzie dodawać nowe.

#35 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2009 - 09:41

Ja myślę że faktycznie warto przynajmniej na początku dać tylko dyscypliny rowerowe. Wcale nie z jakiejś potrzeby niezależności i autonomii :-D tylko dlatego, że np. wiele nowych for straszy mnogością działów które stoją puste, bo każdy kto widzi takie mnóstwo działów bez tematów jest w kropce i przeważnie takie fora umierają. Jak rozkręci się sekcja rowerowa można będzie dodawać nowe.


jest w tym sporo racji - dzięki - jednak nie czuję sie w 100% przekonany..

#36 Gosc_dumal_*

Gosc_dumal_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2009 - 13:49

tez jestem za tym zeby przynajmniej na poczatku byla to strona tylko dla kolarzy (przez samo dodanie MTB portal bedzie wiekszy niz nasze forum)
a jesli dobrze pamietam to ktos juz podawal link na forum ogolnosportowe czy cos takiego... i z tego co zauwazylem to ludzie pisza np. o meczach a sami pewnie trenuja tylko z pilotem w reku (nie rejestrowalem sie tam wiec to jest tylko moja opinia na pierwszy rzut oka) a chyba zalozenie bylo takie ze na tej stronie bedzie mozna umawiac sie na wspolne wypady i rozmawiac u naszym kochanym sporcie :-D

taka strone mozna przeciez caly czas modernizowac wiec nie powinno byc problemy z dalsza rozbudowa ;-)

pozdrawiam Dumal

#37 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 05 marzec 2009 - 17:13

Witam
kolego kobrys nie chciałem zamykac Ci jakiejś wizji rozwoju, ale uważam, że jak coś jest do wszystkiego to po jakimś czasie jest do niczego.
A poza tym to juz mam dosyć tej piłki a szczególnie nożnej. Od lat idzie na to mega kasa a wyniki mierne. Już mi się to serdecznie przejadło.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#38 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2009 - 19:07

Ale ja nie chcę robić czegoś wielkiego - chcę by ludzie sie ruszyli - od zawsze wyznaję zasadę że robię cos dla siebie dlatego jesetem informatykiem - a sport jest przyjemnoscią której sobie nie odmawiam - nie chcę na mundial...

#39 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 05 marzec 2009 - 20:33

Też jestem za ... pomysł ciekawy, rzecz jasna zacznijmy od kolarstwa, później jeśli będzie potrzeba można jeszcze coś do tego dodać :mrgreen: pzdr

#40 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 marzec 2009 - 22:19

Dostałem właśnie coś na maila z adresu dużego forum rowerogwego:

Wystartowaliśmy zaledwie parę dni temu a już cieszymy się dużym zainteresowaniem.
http://www.bikefama.pl

Co to jest BikeFama? Społeczność Bikerów łącząca możliwości wielu serwisów w jednym:
- Możliwość założenia własnego profilu
- Wyszukiwanie znajomych
- Tworzenie i prowadzenie własnego bloga, galerii, filmów
- Organizację w grupach (przydatna opcja dla zrzeszeń), forum dyskusyjne
- Możliwość dodawania własnych artykułów, współtworzenia kalendarza imprez
- Darmowa baza ogłoszeń kupna i sprzedaży (każdy może zamieszczać własne ogłoszenia sprzedaży)
- Konkursy za aktywność użytkowników na stronie, co miesiąc losowanie nagród.

To i wiele innych możliwości daje obecnie BikeFama, najlepiej zobacz sam odwiedzając serwis.

http://www.bikefama.pl
Tomasz Jeska, keny - współzałożyciel serwisu.

co Wy na to?



Dodaj odpowiedź