Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie o wentyl


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 olabogarety

olabogarety
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 marzec 2009 - 17:29

hej!
jestem raczej zielona w temacie profesjonalnego kolarstwa więc z góry przepraszam jeśli pytam o coś oczywistego:)
kupiłam rower szosowy (używany, stary model w celach rekreacyjnych) z nietypowymi wentylami...
ma opono-dętki grand prix 3000 700x23c z wentylami (ani zwykłe rowerowe ani samochodowe) do których nie mogę znaleźć pompki - jak sobie poradzić z pompowaniem?
czy lepiej zmienić dętki - o ile to wchodzi w grę?
dzięki za pomoc!

#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 17:30

co do pompowania nie spotkałem jeszcze dętek których bym nie napompował pompką rowerową... :/

dętki 700x23c z wentylem presta - to standard szosowy - koszt jednej to 9-13zł

#3 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 01 marzec 2009 - 17:32

Taki wentyl ? http://pl.wikipedia....ki/Zawór_Presta
Większość pompek pompuje każdy typ zaworów. Tylko w niektórych trzeba przełożyć końcówkę w środku, a w innych wsadzić wentyl w inną dziurkę lub jeszcze coś innego.

#4 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 17:41

Twój wentyl to z pewnością jak wspomnieli koledzy Presta- takowe montowane są w dętkach i szytkach szosowych.
Potrzebujesz do niego np taką pompkę:

http://www.dobrerowe...roducts_id=2694

opono-dętki grand prix 3000 700x23c z wentylami (ani zwykłe rowerowe ani samochodowe) do których nie mogę znaleźć pompki - jak sobie poradzić z pompowaniem?
czy lepiej zmienić dętki - o ile to wchodzi w grę?


Opono- dętka to inaczej szytka- a zatem dętki nie zmienisz. Pozostaje kupić pompkę do zaworów Presta. Nowej dętki kupuj bo do kół szosowych nie dostaniesz innych wentyli. Schrader albo Dunlop nie zmieszczą sie w otworze obręczy i w przypadku obręczy stożkowych byłyby za krótkie.
Pozdro!

#5 olabogarety

olabogarety
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 marzec 2009 - 17:44

właśnie taki:)
mam tradycyjną pompkę, ale jak bym nie próbowała to powietrze wychodzi bokiem...chyba, że to wadliwy wentyl (pompka jest sprawna) widać, że opona ma swoje lata...
wielkie dzięki za pomoc :-)

[ Dodano: 2009-03-01, 17:45 ]
już wszystko wiem!
danke szyn ;-)

#6 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 17:48

mam tradycyjną pompkę, ale jak bym nie próbowała to powietrze wychodzi bokiem...chyba, że to wadliwy wentyl (pompka jest sprawna) widać, że opona ma swoje lata...


Wentyl nie jest wadliwy. Po prostu nie napompujesz go zwykłą pompką do dunlopów czy schraderów. Te do presty mają węższą końcówkę.
Pozdro!

Załączone pliki



#7 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 01 marzec 2009 - 20:07

Fajne rady ,ale ... ne powiedzieliście dziewczynie najwazniejszego co dla wszystkich jest oczywiste ,a Ona jest zielona jak nie przymierzając moje nazwisko. Przed pompowaniem nalezy odkręcic zaworek ( ten malutki na końcu) i puknąc w końcówkę aby sie odkleił. Wtedy powietrze nie ucieka bokiem.
  • pan_piotr lubi to

#8 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 20:55

Rebe racja, zapomniałem o tym. Ale nawet jak odkręci koleżanka zaworek i wepchnie końcówkę do wentyla to i tak nic nie napompuje pompką do "tradycyjnych" wentyli rowerowych typu dunlop. Będzie potrzebowała pompki do presty.
Pozdro!

#9 wili666

wili666
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 01 marzec 2009 - 21:57

Napompuje.

#10 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2009 - 22:36

Tu bym sie mocno sprzeczał. Ja presty nie dałem rady napompować uniwersalna pompką do schrader/ dunlop. Zobacz kilka postów wyżej na zdjęcie i porównaj końcówki pompki do presty a do pozostałych.
Pozdro!

#11 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 marzec 2009 - 22:39

Ja proponuję nabyc za 5 PLN przejściówkę, nakręca się to ustrojstwo na wentyl i możemy pompowac pompką na wentyl samochodowy.

#12 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 marzec 2009 - 22:47

Starą pompką do Dunlopów nie napompuje Presty bo mają one zbyt płytkie głowice i Presta się nie uszczelni (grubsza część zaczyna się zby daleko od krawędzi wentyla). Nowe pompki, które mają przekładaną uszczelkę AV/FV nadają się do wszystkich wentyli.
*1. AV - samochodowy, Schreder,
2. FV - francuski, Presta,
3. Dunlop.

#13 wili666

wili666
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 marzec 2009 - 00:26

Zlapalem kiedys gume, nie mialem pompki.Jechal chlopak po wsi na wigrusie i spotrzeglem jego pompke, taka stara plastikowa bialo-czarna, prawdopodobnie byla z rowerem "brand new" na pierwsza komunie. Nie napompuje sie tym do 8 barow, ale awaryjnie starczylo:)

#14 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 marzec 2009 - 18:52

Moja szkoła .Ale większośc nowicjuszy nie ma pojęcia o odkręcaniu końcówek .
I po problemie.

#15 wili666

wili666
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 marzec 2009 - 22:19

To wlasnie chyba Ty Rebe mi to pokazales:)



Dodaj odpowiedź