Skocz do zawartości


szytki kolarskie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 25 czerwiec 2009 - 16:34

Ale sam wiesz jak to wyglada; jest "garbek" i nie ma go gdzie schowac ! Felga jest rowna na calej srednicy , a szytka wyraznie grubsza przy wentylu. Wciskanie wentyla do srodka tez nic nie daje...

#22 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 25 czerwiec 2009 - 18:02

no właśnie Gommitalia tak miały, Giro nie ma nic przy wentylu, a Vittoria bije na boki lekko, ale hen od wentyla :).

Ja po prostu znajduję sobie człowieka-imadło i najpierw każę mu trzymać oburącz gumę przy wentylu, a sam naciągam resztę szytki. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby po tym jak klej załapie szytka się cofnęła czy cuś. Za to nagminnie mam kołyskę na boki... Nie wiem, może to z racji mojej wagi, może z racji jazdy dość niedbałej pod względem dbania o koła...

#23 dukez

dukez
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2009 - 18:08

jak tak Was czytam to coraz bardziej odechciewa mi się szytek na debiut na szosie...:)

#24 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 25 czerwiec 2009 - 18:34

jak tak Was czytam to coraz bardziej odechciewa mi się szytek na debiut na szosie...:)


bo ja wiem... nie chcę Cię jakoś specjalnie namawiać albo odradzać, ale ja właśnie na szytkach jeżdżę od początku, nie mam porównania z oponami, ale lekkie to jak cholera, no i czuć, że opory toczenia są bardzo małe. Na pewno jest to opcja droższa i mniej praktyczna od opon (chociaż "w trasie" też można sobie poradzić, a jeśli jest niedaleko do mety to po prostu olewasz i jedziesz na flaku).

#25 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 czerwiec 2009 - 20:52

Tak - ja w Lesznie na PP przejechałem na flaku 40km .Szytka zniszczona - chociaż może jak zaleje mleczkiem to się uszczelni - przepuszcza powietrze na całym obwodzie .Felga jest cała [ taka ruska 286g]

#26 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 25 czerwiec 2009 - 21:35

Marco665 ; poszukam teraz czlowieka "imadlo" :mrgreen: Dzieki za rade...

dukez ; mysle , ze jak zadebiutujesz na szytkach to przy nich zostaniesz , a jak na oponkach , to i tak kiedys beda szytki ;-)

#27 eye_lip

eye_lip
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Skąd\\//\\//|P|R|

Napisano 02 lipiec 2009 - 16:48

Dzisiaj zajrzałem do sklepu na Gibalskiego o którym wspominaliście i zakupiłem dwie szytki Giro Continental oraz klej - jutro będę sie męczył z usunięciem starego kleju i przyklejeniem szytek - zobaczymy jak to wyjdzie 8-)

Przy okazji polecam odwiedzić ten sklep, mają sporo ciekawego stuffu.

#28 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:47

O ile się nie mylę to ten sklep się specjalizuje w szosach ;-)

#29 eye_lip

eye_lip
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Skąd\\//\\//|P|R|

Napisano 03 lipiec 2009 - 13:18

Wiem o tym, ale nie zmienia to faktu, że mają wiele ciekawego stuffu.. np. NOSowe okulary szosowe z lat 80, jakieś piasty torowe, widziałem ramę Cervielo za 450zł, stare szosy z wspawanymi hakami torowymi, całe koło złożone z piastą flip-flop, szytki przełajowe, naprawdę takie rzeczy których nie spotkasz w innych sklepach z szosowymi częściami.