Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozerwanie więzozrostu barkowo-obojczykowego


49 odpowiedzi w tym temacie

#41 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 06 kwiecień 2017 - 22:08

Mam po złamaniu obojczyka dokładnie co Ty na zdjęciu. Obojczyk zrósł się 'kość na kość". Miałem ósemkę, ale nie utrzymała. 'Naprawa" wymaga operacji, ale się nie zdecydowałem, chociaż jest dyskomfort, a przy wysiłku lub dłuzszym leżeniu na boku też i ból.  pozdr


  • kingofprusia lubi to

#42 kingofprusia

kingofprusia
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 23:15

Mam po złamaniu obojczyka dokładnie co Ty na zdjęciu. Obojczyk zrósł się 'kość na kość". Miałem ósemkę, ale nie utrzymała. 'Naprawa" wymaga operacji, ale się nie zdecydowałem, chociaż jest dyskomfort, a przy wysiłku lub dłuzszym leżeniu na boku też i ból.  pozdr

 

Ile czasu od złamania zajęło Ci całkowite zrośnięcie? Po jakim czasie mogłeś podnosić takie ciężary jak przed złamaniem ?



#43 kingofprusia

kingofprusia
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 23:21

Niezlego dzwona zaliczyles jak miesiac po wciaz widac popekane naczynka i pachwina nadal sina. Mialem zlamany obojczyk i wygladalo to bardzo podobnie, taka jakby gulka, narosl, z tym, ze mnie cale ramie  dlugo bolalo. Nie mialem zadnej operacji, temblaku itp. a co najwazniejsze wrocilem do typowo fizycznej pracy po okolo dwoch tygodniach co bylo glupim pomyslem.

.  

 

 Dlaczego głupim? mógłbyś napisać coś więcej ?



#44 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 07 kwiecień 2017 - 17:08

Mysle dlatego glupim, ze moglem poczekac kilka tygodni i pozwolic obojczykowi i ramieniu (bo tam tez dosyc dlugo czulem bol i dyskomfort) zaczac sie zrastac. Przez pierwsze kilka dni nosilem temblak. Nastepnie przez przynajmniej 6 miesiacy mnie bolalo szczegolnie rano i kolejne tyle czulem spory dyskomfort w tym miejscu. Przez ten czas plywalem, biegalem i jezdzilem na rowerze i mysle, ze jak bym sie wstrzymal miesiac ,dwa od cwiczen szybciej by sie to zagoilo tym bardziej, ze jestem juz sporo po 30 i kosci nie zrastaja sie juz tam jak ma sie 18 lat. Teraz kilka lat po mam tylko niewielkie zgrubienie mniej wiecej w tym samym miejscu co ty i nieraz jak biegam lapie sie na tym, ze dziwnie trzymam ta reke.    


  • kingofprusia lubi to

#45 kingofprusia

kingofprusia
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 08 kwiecień 2017 - 02:45

Mysle dlatego glupim, ze moglem poczekac kilka tygodni i pozwolic obojczykowi i ramieniu (bo tam tez dosyc dlugo czulem bol i dyskomfort) zaczac sie zrastac. Przez pierwsze kilka dni nosilem temblak. Nastepnie przez przynajmniej 6 miesiacy mnie bolalo szczegolnie rano i kolejne tyle czulem spory dyskomfort w tym miejscu. Przez ten czas plywalem, biegalem i jezdzilem na rowerze i mysle, ze jak bym sie wstrzymal miesiac ,dwa od cwiczen szybciej by sie to zagoilo tym bardziej, ze jestem juz sporo po 30 i kosci nie zrastaja sie juz tam jak ma sie 18 lat. Teraz kilka lat po mam tylko niewielkie zgrubienie mniej wiecej w tym samym miejscu co ty i nieraz jak biegam lapie sie na tym, ze dziwnie trzymam ta reke.    

 

a masz może takie dziwne wrażenie jak gdyby ta wystająca kość lekko ale odczuwalnie napinała skórę? 



#46 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 08 kwiecień 2017 - 20:26

Takiego czegos nie pamietam dokladnie, ale pamietam, ze mialem dosyc dlugo wrazenie jakby cos tam ocieralo, chrobotalo jedno o drugie. Mialem takie niefortunne zlamanie, ktore szlo sporo po dlugosci.  Nie przejmuj sie wszystko bedzie dobrze.Ludzki organizm da sobie rade :-D  


  • kingofprusia lubi to

#47 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 kwiecień 2017 - 22:19

To było już parę lat temu, więc dokładnie nie pamiętam, ale po ok 4 tygodniach wsiadłem na rower. pozdr


  • kingofprusia lubi to

#48 kingofprusia

kingofprusia
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 01:57

Dzięki Panowie !



#49 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2018 - 21:36

No to Glik może sobie już spokojnie wracać do domu leczyć "naszą" kontuzję. Ale dzisiaj miał chociaż swoje pięć minut. Szkoda tylko, że nic z tego nie wynikło.



#50 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2018 - 20:17

Gdyby ktoś chciał wiedzieć, jak wyglądają objawy rozerwania więzozrostu barkowo-obojczykowego to w prostych, żołnierskich słowach przedstawia to Kamil pod koniec tego filmu (od 13:27):

Poczucie humoru naszym piłkarzom dopisywało.

"Ty, ale na finał się wyrobię?"

"Na finał tak". ;-) .

 

P.S.

Jak widać, kontuzja ta mylona jest często z uszkodzeniem stawu ramiennego (np. zwichnięciem). Bo jak wytłumaczyć próby nastawiania przez kogoś z ekipy (no właśnie, kogo?). 





Dodaj odpowiedź