Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki kariery?


65 odpowiedzi w tym temacie

#61 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 14 kwiecień 2009 - 12:48

Średnia jest nijakim wyznacznikiem bo mając 16 lat można być "koniem" i mieć 70 kg i ładnie jeździć po płaskim, a można być 45 kg patyczakiem.

Mam 176 cm wzrostu i ważę 57 kg BMI 18,4
Chciałbym przybrać na masie ok. 3 kg, ale nie w tkankę tłuszczową, tylko tkankę mięśniową.

#62 cyryl3000

cyryl3000
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądZłotów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 12:52

No widzisz jesteś szczupły, więc ciężko ci samemu, szczególnie jak wieje kręcić wyższe średnie. Mięśni nabierzesz wszystko w swoim czasie, a BMI się nie przejmuj, na kolarza jest OK!

#63 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 14 kwiecień 2009 - 12:58

Z wiatrem to jest ciężko. Trzy dni temu jechałem z górki ok. 45 km/h, wiał dosyć mocny wiatr. Na środku zakrętu zawiało mi w bok i niestety było blisko upadku. Czasami jak jadę i wieję mi z boku to też mam problem, aby utrzymać rower prosto, troszeczkę mną rzuca na boki. Przy zalewie, a tam najczęściej jeżdżę w te miesiące wieje (wiem, bo trochę pływam jachtami).

#64 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2009 - 14:53

Wagę rzeczywiście masz niewielką, w zimie przydałoby się trochę popracować na siłowni, dzięki czemu mógłbyś nabrać nieco masy mięśniowej. Teraz na pewno nie ograniczaj się z jedzeniem, ale oczywiście zdrowym. Póki co trenuj na tyle, na ile pozwala Ci czas i samopoczucie, a wszystko będzie szło do przodu. Gdy pójdziesz do klubu, trener pomoże Ci rozpisać specjalistyczne treningi, dzięki którym dalej będziesz się rozwijał. Najważniejsze to uwierzyć, że możesz coś zrobić, jeśli rzeczywiście tego chcesz. W najgorszym wypadku będziesz wspominał kolarstwo jako jedna z fajniejszych przygód Twego życia, a w najlepszym... tutaj duże pole dla wyobraźni :). To bardzo piękny i ciężki sport, gdzie w ostateczności liczy się tylko to, co sam sobie wypracowałeś. Opinii innych możesz wysłuchać, bo tego wymaga grzeczność, ale niekoniecznie należy się do nich stosować.

#65 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 14 kwiecień 2009 - 18:18

Dzięki za pomoc :), jakbyście mieli jakieś uwagi, albo pytania to piszcie, a odpowiem.

#66 andrej

andrej
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2009 - 18:38

Nie zniechęcaj się.
To po pierwsze.
Po drugie: nie zniechęcaj się.
(...)
Po 456: nie zniechęcaj się :D

w tym sporcie jakich byś genów nie miał, musi Ci się chcieć. Nie ma łatwo, natreningach nieraz chce się rzucić rower do rowu i walnąć na asfalt. Tutaj trzeba mieć troche zrąbaną psychę żeby coś osiągnąć :D

3 lata temu jezdzilem z trudem 20-40km(na mtb). 2 lata temu po roku jeżdżenia(żadnych planów po prostu z domu i na rower na pare godzin) dystanse 80km nie były problemów. Rok temu pare maratonów, pare dystansów powyżej setki ze średnią 25km/h. W tym roku na szosie 30km/h średnia nie jest problemem. 3 lata temu nie sądziłbym że to możliwe. Trzeba po prostu jeździć jak najwięcej, narazie bez żadnych sprintów, po prostu jedziesz pare godzin, coraz więcej coraz więcej. W zime też nie rezygnuj z aktywności-zawody wygrywa się zimą.

Może za rok kosić w peletonie nie będziesz, ale za 3-4 kto wie. Może nie jest z Ciebie sprinter bądź czasowiec ale w górach będziesz łoił wszystkich jak leci?

Najważniejsze: NIE ZNIECHĘCAJ SIĘ!!!!



Dodaj odpowiedź