Skocz do zawartości


Co to za rower? zagadka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Grzeesiu96_*

Gosc_Grzeesiu96_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2013 - 23:31

Rower ten zakupiłem w 2011 roku. Powiem tak, wybrałem się z rodzicami do pewnego faceta, żeby zakupić rowery w miarę możliwej cenie. Ten facet sprowadza rowery z zagranicy, nie wiem dokładnie skąd. Nie miałem zamiaru kupować kolarki, aczkolwiek marzyłem o tym jednak wiedziałem że rodzice mi nie kupią, więc te myśli wybiłem sobie z głowy. I wtedy zauważyłem właśnię tą starą kolarkę. Bardzo chciałem ją mieć i zakupiłem za śmieszną kwotę ;) Nie wiem który to rocznik, praktycznie nic nie wiem. Wiem jedno, przyjemnie się na niej jeździ. Myślę nad nowym rowerem, lepszym ale zobaczymy jak to będzie, może na przyszłe wakacje. Jednak jak narazie związany tylko z nią ;) Chciałbym sie Was zapytać o charakterystyke tego roweru, bo ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, nie mam zielonego pojecia, moze ktos z Was moglby sie wypowiedziec cos o tym rowerze? Bo ja wiem tyle ze jest stary... :) Dziekuje i pozdrawiam!

http://zapodaj.net/b...1b22a0.jpg.html

#2 MichalD

MichalD
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 lipiec 2013 - 07:58

Czy są jakieś oznaczenia na manetkach, na przerzutkach i innych częściach ?
Jaki jest rozmiar kół 28" ?

#3 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 12 lipiec 2013 - 08:31

Rower, który masz to Staiger Sprinter z lat 1985-1989. Staiger to niemiecka firma do dziś produkująca rowery, ale głównie trekingowe i miejskie. Tyle wiem...

#4 Trojano

Trojano
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 lipiec 2013 - 12:32

Geometria podchodzi pod turystyczną (i to mocowanie na dynamo), no ale tak urok starych niemieckich szos, spostrzegłem.

Parę rzeczy razi w oczy. Odkręć nóżkę (w szosie nie przystoi), zmień kąt nachylenia siodełka (nie jest Ci niewygodnie podczas gdy jest tak odchylone do tyłu?), podwyższ trochę siodełko (no chyba, że takie położenie wynika z długości Twoich nóg), obniż mostek koniecznie (Twoja pozycja zyska na aerodynamice, a rower na bardziej sportowym wyglądzie), zmień położenie kierownicy tak żeby chwyt dolny był równoległy do ziemi, obniż klamki, zainwestuj 20-30zł w owijkę (może w jakimś ciekawym kolorze? Widzę tu pomarańczowy). Dokup stalowe noski do pedałów (najlepiej ze skórzanymi paskami). Jak będziesz zmieniał opony to wymień na retro (z białym lub brązowym bokiem). Możesz też zamontować klasyczną pompkę w mocowanie pod górną rurką (żeby było bardzo retro - ze smakiem). Możesz tez pobawić się w polerkę mostka, kiery, klamek, sztycy, blatów, ramion korb i manetek.

A Twój rower wiele zyska.

#5 Gosc_Grzeesiu96_*

Gosc_Grzeesiu96_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2013 - 23:56

tak 28 koła :) Dzięki za rady! Szczególnie Trojano! :) Masz racje z tym co napisałeś, zwłaszcza że boli mnie kręgosłup jak jadę :( Więc moze to siodełko rzeczywiście..