Skocz do zawartości


Zdjęcie

Guz na łydce


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 14 lipiec 2013 - 09:47

Cześć, od dłuższego czasu mam guzka na łydce, widoczny tylko przy napięciu łydki i odciągnięciu palców stopy i stopy do góry. Niepokoi mnie fakt, że na drugiej łydce czegoś takiego nie ma.
Pewnie wybiorę się do lekarza, ale może spotkaliście się kiedyś z taką anomalią? Może to mięsień?
Coś groźnego?

Mam nadzieję, że jest widoczny, trudno to uchwycić. Jeśli nie to zaznaczę w paincie ;)

Proszę o pomoc, pozdrawiam

Dołączona grafika

#2 havelock

havelock
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 lipiec 2013 - 13:08

Opisz go dokładniej. Miękki, twardy? Da się delikatnie przesunąć? Siedzi pod skórą, czy głębiej w mięśniu? Odczuwasz go w jakikolwiek sposób (czy boli, swędzi)?

#3 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 14 lipiec 2013 - 14:22

Nic nie czuję, przesuwa się z mięśniem przy napięciu i przesunięciu włókien

#4 havelock

havelock
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 lipiec 2013 - 21:15

Garenge, może to tłuszczak? Najlepiej jak się z tym zgłosisz do lekarza i powie Ci co to jest. Ja tylko mogę się domyślać, korespondencyjnie nikt diagnozy nie postawi. Specjalista ma o tym lepsze pojęcie. Zbada Cię i będziesz wiedział na pewno. Nie zwlekaj z wizytą.

#5 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 lipiec 2013 - 08:05

No jeśli to nie mięsień to dla mnie najbardziej prawdopodobny byłby właśnie tłuszczak

#6 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 lipiec 2013 - 08:17

Tylko tłuszczak wystepuje miedzy 40 a 60 rokiem zycia wiec dziwne ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8552 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 lipiec 2013 - 08:50

Dziwne? Raczej rzadziej spotykane u młodych, ale jak najbardziej możliwe.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 lipiec 2013 - 09:45

Paru znajomych biegaczy przyznało mi, że mają tak samo w mocniejszej nodze

#9 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 15 lipiec 2013 - 11:51

Na 99% tłuszczak (jak w miarę miękki i przesuwalny), ja mam na lewej nodze kilka w tym jeden, który ma ok. 4 cm średnicy i rośnie ze mną od kilkunastu lat - zauważyłem go w wieku ok. 30 lat - nie rzuca się bardzo w oczy - jak komuś przeszkadza można wyciąć.

System love

#10 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2013 - 15:21

Mam tak w obu nogach... przecież to fragment mięśnia :)

Odtłuszcz się to się przekonasz :)

#11 gumolyt

gumolyt
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKujawy i Pomorze

Napisano 06 sierpień 2013 - 11:52

Ja mam tłuszczaki od łydki poprzez uda, brzuch, plecy, przedramiona nawet jeden na tyłku. Pierwsze pojawiły mi się w wieku 17 lat tak że wiek nie ma tu większego znaczenia. Ciągle przybywają nowe, co jakis czas usuwam te które uciskają na nerwy lub wystepują w bardzo widocznych miejscach np. na przedramionach. Doliczyć mógłbym się teraz około 30 sztuk w różnych wielkościach. Mam też na łydce tłuszczaka tylko z drugiej strony łydki, który rośnie i powili powoduje ucisk i czasami lekkie drętwienie łydki, ale podczas jazdy rowerem jest wszystko ok :-) . Największy jaki mi wycinali to wielkości piłeczki do golfa na tylnej części uda. Jakoś mało znany jest proceder tworzenia się tego ustrojstwa zważywszy że to element tkanki tłuczowej a u mnie powstają w miejscach raczej beztłuszczowych :-) Byłem kiedyś u lekarza który kazał mi tłuszczaki rozmasowywać i w ten genialny sposób rozbiłem jeden duży na trzy małe jeszcze bardziej upierdliwe. Teraz oprócz zabiegu chirurgicznego stosują liposumkcję i ultradźwięki ale po tych zabiegach tłuszczaki i tak się odbudowują. Najlepiej po usunięciu biopsja żeby mieć pewność że to jednak nic złośliwego.



#12 Gosc_Miki08_*

Gosc_Miki08_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2017 - 23:02

Panowie mam to samo, co to jest?

#13 Gosc_Miki08_*

Gosc_Miki08_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2017 - 23:02

Panowie mam to samo, co to jest?

#14 Tomek398

Tomek398
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 14 lipiec 2017 - 16:36

Idź z tym do lekarza. 





Dodaj odpowiedź