Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bagażnik rowerowy - karbonowa rama


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yaco

Yaco
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 lipiec 2013 - 14:23

Cześć

Z okazji zbliżających się wakacji ostatnio zacząłem zgłębiać temat.
Czy prawdą jest że nie należy wkładać karbonu w tradycyjne bagażniki rowerowe (mocowanie za ramę) i zakupić taki z mocowaniem widelca?

Możecie coś polecić.
Póki co znalazłem Thula OutRide, (500pln) ale z racji ceny szukam jakiejś alternatywy.
Pytanie czy inne, aluminiowe które można dostać na allegro (180pln) dadzą radę ?

#2 Ku³eczka

Ku³eczka
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMartki

Napisano 16 lipiec 2013 - 11:07

Ja kupiłem aluminkę na allegro za 209PLN i używam już drugi rok, chociaż chyba dlugo już nie pożyje, to jeszcze jeden wyjazd na pewno ogarnie.

#3 mhop

mhop
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 lipiec 2013 - 07:33

Czy prawdą jest że nie należy wkładać karbonu w tradycyjne bagażniki rowerowe (mocowanie za ramę) i zakupić taki z mocowaniem widelca(...)


Nie jest to prawdą. Zrobiłem tysiące kilometrów wożąc naprawdę wycieniowane rowery w zapięciu Thule Proride. Wystarczy tylko pamiętać, aby pomiędzy ramę a zapięcie włożyć szmatę/gumę/matę/owijkę, aby ochronić lakier. Szczególnie w tańszych zapięciach pojawia się tendencja do rysowania dolnej rury. Dobrze też przetrzeć lakier z brudu w miejscu zapięcia przed jazdą.

Niemniej jednak, zdecydowanie polecam bagażniki trzymające za widelec - rower jest znacznie stabilniejszy, są mniejsze opory, a jedynym mankamentem jest przewożenie przedniego koła (kilkadziesiąt zł. za uchwyt dachowy lub w bagażniku). Aluminiowy za 150-200zł powinien w zupełności wystarczyć.



Dodaj odpowiedź