Skocz do zawartości


zmiana bebenka w starej szosie


23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 listopad 2011 - 19:58

SPIKE, jest w ogóle opcja naprostowanie czegoś takiego? Troche mi roweru szkoda bo to Bianchi... co prawda stal, ale wiernie służyła za rower zastępczy. Pozdr!

#22 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 listopad 2011 - 20:29

od takich rzeczy są nasi producenci ram stalowych, Orłowski i jemu podobni.
Oni mogą sie wypowiedzieć i ewentualnie naprostować prawidłowo symetrycznie rame , byle komu raczej bym nie dawał.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#23 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 22 listopad 2011 - 23:03

Hm, przyznam że zdążyłem zapomnieć o sprawie, ale z tego co mi świta to wsadziłem koło od sąsiada i weszło idealnie. Poradziłem sobie z problemem jeśli dobrze pamiętam maksymalnie przesuwając na podkładkach oś i jeszcze przecentrowując- działało fajnie, ale niedawno zmieliłem przerzutkę wraz z hakiem i rower poszedł do archiwum, zwłaszcza że koniec sezonu. Poleciała jedna szprycha, poza tym koło ma bicie w pionie mocne więc na wiosnę jednak zaplotę po bożemu na 105tce koło.

#24 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 15:43

Ja zmieniając bębenek z 7 na 8 zakupiłem bębenek deore,do 105(1055)pasuje jak trzeba,oś została ta sama,nie ma potrzeby rozginać widełek,przesunięciu uległy konusy w stronę napędu.Jedyne co to wszystkie podkładki muszą być wyjęte.Kontry na konusach dobrze trzymają,uszczelnienie pasuje ze 105,nawet nie potrzeba koła dawać do ponownego centrowania,jest idealnie na środku :-)



Dodaj odpowiedź