Skocz do zawartości


Kolarskie zagadki


194 odpowiedzi w tym temacie

#181 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 maj 2009 - 20:18

Przyznanie się do niewiedzy świadczyłoby lepiej o Tobie, niż to kłamstwo. Przeczytaj mój podpis i spokorniej chłopie. Z dalszej części Twojego posta niewiele da się wyczytać, a szkoda, bo chciałem się czegoś nowego dowiedzieć.


Zagadka:
Kilkukrotny zwycięzca TdP i MP. Zaliczył również 2 razy pudło w Wyścigu Pokoju oraz wziął udział w olimpiadzie. Pochodzi z Kujawsko-Pomorskiego ;)

#182 Aleksandra

Aleksandra
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Skądteraz W-wa

Napisano 18 maj 2009 - 20:38

Zagadka:
Kilkukrotny zwycięzca TdP i MP. Zaliczył również 2 razy pudło w Wyścigu Pokoju oraz wziął udział w olimpiadzie. Pochodzi z Kujawsko-Pomorskiego ;)


Andrzej Mierzejewski?

#183 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 maj 2009 - 20:41

Tak :)

Kawałek o nim:

Trzy razy wygrał Tour de Pologne, wraz z Lechem Piaseckim podczas Wyścigu Pokoju (1985) rozgromił kolarzy radzieckich podczas etapu rozgrywanego na słynnych "schodach Kapitonowa" w Moskwie, a dużo nie brakowało by w austriackim Villach (1987) nie wywalczył koszulki mistrza świata.



#184 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 18 maj 2009 - 21:37

Pamiętam ten etap na Kryłatskoje do dzis. Moim zdaniem wydolnościowo był lepszy od Piaska. Zabrakło szczęścia i twego czegoś .Wielka szkoda bo miał papiery na jazdę.

#185 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2009 - 11:54

Pamiętam ten etap na Kryłatskoje do dzis. Moim zdaniem wydolnościowo był lepszy od Piaska. Zabrakło szczęścia i twego czegoś .Wielka szkoda bo miał papiery na jazdę.


Ten wyścig pokoju był tego roku lekki nie było wiekszych podjzadów nikt nie potrafił zgubić Piaseckiego na podjzadach a Piasecki wygrał z wszystkimi jazdę na czas iw ygrał cały wyścig. Bardzo ciekawy był rok 1986 i nagłe załamanie się potęgi polskiej kadry szosowej coraz madrzej prowadzonej przez Szurkowskiego i Skarula. Na wiosne na GBergamasce Jaskuła urywał z koła jak dziecki Pulnikowa Konyszewa \Ugriumowa a na wyścigu pokoju oraz mistrzostwach swiata była wielka klapa. Po latach w swojje książce Pan Szurkowski zasugerował przyczynę tego. Poprzez Czesława Langa zamówili wtedy we Włoszech jak sie wyraził "płynne białko" chyba chodizło o płynne aminokwasy. Zostało to przywiezione samolotem w ciepłe be zlodoweczki. Było to podawane tylko podczas wyścigu pokoju i mistrzostw swiata i podczas tych imprez prawdopodobnie aminokwasy te zakwaszały organizmy gdy nasi poza wyścigami tego nie brali to śmigali jak dzicy a gdy brali była tragedia. Podobno tak było.

Rok 1986 dziwny rok

Tompoz

P.S w tych latach 1985-1989 Polska kadra to był team z Szurkowskim Skarulem doktorem Lewickim itd itd. jak na tamte czasy to był pełny profesionalizm szkoła życia ktora nie zdali np. bracia Bartkowiakowie a zdał duzó mniej italentowany Szerszyński.

#186 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 19 maj 2009 - 19:24

Moim zdaniem wydolnościowo był lepszy od Piaska. Zabrakło szczęścia i twego czegoś .Wielka szkoda bo miał papiery na jazdę.

O braku szczęścia, o którym tu wspomniałeś, mówi poniższy fragment:

"*1988 Seul: szosa ind. (196,8 km) - 108 m. na 143 start. z czasem 4:48.06,0 (zw. O. Ludwig NRD - 4:32.22,0). Był specjalnie przygotowywany (Ryszard Szurkowski) do olimpijskiego wyścigu ze wspólnego startu. Miał wysoką formę (cichy faworyt trenera). Niestety upadł na jednym z wiraży; pozbierał się i próbował gonić rywali. Ale bez powodzenia. Wyścig ukończył."

Aleksandra, czekamy ;)

#187 Aleksandra

Aleksandra
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Skądteraz W-wa

Napisano 21 maj 2009 - 21:15

Aleksandra, czekamy ;)

Proszę bardzo, Bruce ;-) Krótko i zwięźle:

W roku, w którym wygrał Tour, Kanibal wygrał wyścig jego kraju.

#188 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 maj 2009 - 21:26

Luis Ocana?

#189 Aleksandra

Aleksandra
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Skądteraz W-wa

Napisano 21 maj 2009 - 22:19

Luis Ocana?


Tak, wiem, że łatwe ;-) Bardzo dobrze. Swoją drogą, 19 maja minęła piętnasta rocznica jego śmierci...

Bruce, dawaj :-)

#190 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2009 - 12:53

Ocana był bardzo charyzmatyczny

Tompoz

#191 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 maj 2009 - 08:04

Ocana był brunetem

Brucoz


Nowa zagadka:
Dołączona grafika Dołączona grafika

o kogo chodzi?

#192 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 maj 2009 - 15:25

Mistrz Belgii :>

#193 adhoc

adhoc
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądElbląg

Napisano 25 maj 2009 - 12:39

Jeśli to Axel Merckx to proszę pierwszego chętnego o zadania kolejnej zagadki.

#194 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 25 maj 2009 - 17:38

Tak, to on. Pierwszy chętny zadaje :)

#195 £ysy

£ysy
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 06 lipiec 2009 - 09:14

Pięciu zawodników uczestniczyło w triathlonie, który obejmował:

pływanie na 50m
wyscig kolarski
bieg
Po ciężkim dniu wszyscy siedzą w knajpie i przy piwie omawiają wyniki.

Franek powiedział:
"Tadzio zdobył czwarte miejsce w pływaniu."
"Piotrek był co najmniej raz lepszy od Henia."
Tadzio odpowiedział:

"W wyscigu rowerowym nie zająłem wyższego miejsca niż w biegu."
"Franek był najlepszy w pływaniu."

Henio powiedział:
"Byłem trzeci w wyscigu kolarskim."
"Kiedy doda się miejsca, jakie zajął Franek, otrzyma się liczbę dokładnie o 1 mniejszą od sumy miejsc Dyzia."

Dyzio:
"Jazda na rowerze poszła mi lepiej niż bieganie."
"W biegach byłem lepszy niż w pływaniu."

Piotrek wypowiedział się ostatni:
"Zająłem czwarte miejsce w pływaniu."
"W biegach nie byłem lepszy niż w wyscigu."

Własciciel knajpy widział całe zawody i miał wszystkie wyniki. W żadnej z konkurencji dwie osoby nie zajęły tego samego miejsca.
On własnie zauważył, że tylko trzech panów, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce w pływaniu mówili prawdę o wynikach. Dwóch pozostałych kłamało w każdym wypowiedzianym zdaniu.


Czy potrafisz znaleźć wyniki wszystkich trzech konkurencji?



Dodaj odpowiedź