Skocz do zawartości


Zdjęcie

CUBE - wart swojej ceny?


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gustlik

gustlik
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądKraków/Dobczyce

Napisano 04 sierpień 2013 - 14:48

Witam. Od dłuższego czasu szukam fajnej szosy do 7tys. W oko wpadł mi CUBE Aerium Pro.  http://www.bikekatal...ube.Aerium.Pro/

Cena jest dość wysoka jak na aluminiową ramę ale za to osprzęt jest na Shimano Ultegra, dobre koła a co najważniejsze geometria ramy jest taka jakiej szukałem od dawna. Warto za ten rower tyle zapłacić czy odpuścić sobie ten model i szukać czegoś tańszego? W zawodach nie startuje więc jakiś super wypaśny rower nie jest mi potrzebny ale w sezonie robię koło 5000 km i przydałaby się już porządniejsza maszyna.



#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpień 2013 - 16:18

za 7 tysiecy , rower szosowy 9 kg ??? z tanimi kołami Eastona ?? chyba to nie jest dobra partia , poszukaj alternatywy , lżejszej i ciekawszej , ten mi wygląda na rower przygotowany np. do triathlonu , rama , kierownica .... rama

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 gustlik

gustlik
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądKraków/Dobczyce

Napisano 04 sierpień 2013 - 20:35

Właśnie z tego względu brałem ten rower pod uwagę, że rama jest typowo triathlonowa bo kierownica jest normalna szosowa, tyle że ma jeszcze lemondkę. Jednak cena jest dość wygórowana.



#4 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 07:13

Ja właśnie kupuje Scotta CR1 20 za około 6300zł. Polecam. Karbonowa rama, osprzęt Shimano 105.

Jeśli chodzi o coś, na czym mają być robione dłuższe trasy to Giant Defy Advanced 2 wpadł mi w oko. Cena katalogowa 7799. W sprzedaży znalazłem za 6499.

#5 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 22:13

Scott model 2016? Czy wejdą opony 28 c ? Czemu akurat scott cr1?:)



#6 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 07:05

Tak. Model 2016. 2017 różni się tylko kolorem (będzie biały a nie grafitowy) i ceną.
Czemu? Mogłem się nim przejechać. Jechałem moją Meridą Sculturą z aluminiową ramą i tym Scottem Cr1 20 po kostce brukowej. Komfort większy na ramie karbonowej. Poza tym szukałem czegoś z 11 rzędami na kasecie w konfiguracji 11-32. Moja Scultura ma z tyłu 12-25. Jeżdżę teraz po górach i brakuje mi słabszych przełożeń.
Koła 28cali? Wchodzą standardowe koła szosowe 700cc. Innych nie będę montować. Ta szosa jest na oponach 23mm. Teraz panuje moda/ trend na montowanie opon 25mm. Jakoś nie przypadło mi to do gustu.

Czemu akurat ten model? Bo był najbliżej moich oczekiwań i wygodnie mi się na nim siedzi. Poza tym mam go w sklepie 2km od domu. Cube'a Attain, którego również bałem pod uwagę musiałbym szukać po całej Polsce.

#7 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 08:30

Sam planuje zakup roweru z karbonowa rama, kiedyś bylem nastawiony na canyona, ale przestały mi się podobać, poza tym ceny nie są nie są już tak dobre jak kiedyś (canyon chwali się ze przez to ze dostajemy rower bezpośrednio od nich mamy korzystniejszy stosunek ceny do tego co dostajemy, bo pomijani są pośrednicy). Do canyona ( endurance cf) przekonuje mnie tylko jeszcze geometria, która mi po prostu pasuje. W mojej okolicy są gorsze odcinki dróg, przydałaby się możliwość zamontowania opon o szerokości 28 mm



#8 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 14:14

Możliwe, że do Meridy Ride wejdą opony 28mm, ale to musiałbyś zapytać w sklepie.
No i malowanie Meridy na 2017 według mnie jest paskudne.

#9 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 09:42

aktualnie jeżdżę merida ride tylko alu, następny rower to na pewno inna marka, dla odmiany :) Są już kupione opony zwijane ultra sport 28c, niedługo się okaże czy w ogóle wejdą opony o takiej szerokości do mojej obecnej szosy





Dodaj odpowiedź