Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakopane


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 kris78

kris78
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 12 lipiec 2016 - 13:53

Witam jutro wybieramy się w cztery osoby z rowerami do Zakopanego i jak by ktoś był chętny na wspólną jazdę to zapraszamy w grupie rażniej ,tempa zawrotnego na podjazdach nie przewidujemy,zaczynamy jeżdzić od czwartku do niedzieli .Pozdr



#22 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 lipiec 2016 - 07:21

Wczoraj zaliczyłem Silezky dom, oczywiście, zaczynając od Gierlachova. Faktycznie asfalt w środkowej części jest fatalny i człowiek zamiast cieszyć się jazdą to się zastanawia jak zjedzie. Widoki wspaniałe, akurat miałem szczęście, że chmury zeszły ze szczytów. Sam zjazd pokonałem w górnym chwycie i z niemal cały czas zaciśniętymi hamulcami. Nawet na dole nie radzę się rozpędzać, gdyż obecny jest tu ruch turystyczny i nagle z zakrętu pojawili mi się przed oczami ludzie którzy korzystali z całej szerokości jezdni, dobrze, że jechałem powoli i udało się im odskoczyć. Wydaje mi się, że ten asfalt muszą cały czas odnawiać, gdyż fatalny asfalt miesza się z dobrym. Niemożliwe, żeby jeden kawałek, aż tak się zniszczył a drugi był nietknięty.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


  • astronom lubi to

#23 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 14 lipiec 2016 - 09:34

po prostu ten dolny i górny fragment były gruntownie przebudowane, pewnie wraz z wymianą podłoża pod asfalt. Większym problemem zdaje się być ta stromizna w środkowej części wymagająca użycia specjalistycznego sprzętu, na który albo nie ma kasy, albo nie ma zgody na używanie na tamtym terenie. Ostatecznie, możliwe, że celowo nie remontują, żeby ograniczyć ruch samochodowy, a przede wszystkim rowerowy ;)


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#24 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 14 lipiec 2016 - 11:37

Tam nie ma stromizny, mi pokazało maks chyba 12% czy 13%. To co jest na oficjalnym profilu podjazdu z mapy to jakieś banialuki... ;)


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#25 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 lipiec 2016 - 11:59

Ale właśnie w środkowej części tam gdzie asfalt jest najgorszy to nachylenia jest mniejsze. Widać to nawet na tym profilu:
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź