Skocz do zawartości


Zdjęcie

spd , spd-r , spd-sl czy może look ?


1720 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mario

Mario
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWrzesnia

Napisano 03 luty 2007 - 12:34

Mogę na całosc przeznaczyc do 500 zł

[ Dodano: 2007-02-03, 12:56 ]
Dzięki Koral za rade! ale jak wspomniałem jestem poczatkujacy. W koszykach kiedys troche jeździłem o pedałach zatrzaskowych to tylko tyle wiem że są i nic poza tym. No i mam obawy czy jak je zamontuje to czy sie nie zabije haha :mrgreen: czy jadąc przez miasto jestem w stanie przejechac i nie zaliczyc gleby? haha

#22 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2007 - 13:56

W gruncie rzeczyy pedaly zatrzaskowe sa znacznie bezpieczniejsze od noskow (koszykow)

Moj typ to buty shimano SHR-130 lub 098 a za reszte pedaly ( zaleznie od gustu)

#23 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 03 luty 2007 - 15:31

Drogi Pantani bzdurą jest to, że sie chodzi na tych trzech klockach pożal sie Boże z miękkiego plastiku, wejdz na pedałach na kafelki to usłyszysz na czym stoisz

element z mosiądzu wyrabia się od chodzenia i od zatrzaskiwania

co do złamań to mi pękły oba i dystrybutor twierdził, że to powtarzający się problem
tak więc że ci jeszcze nie pękły to nie znaczy że wkrótce nie pękną :-) :mrgreen:

pozdr


Mario zatrszask działa tak jak zaciśnięte mocno noski (lepiej od nich) z t ą różnicą że wygięcie pięty w bok odpina cię w ułamku sekundy od roweru[/scroll]

#24 Mario

Mario
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWrzesnia

Napisano 03 luty 2007 - 17:27

Dzieki panowie za porady :-) nic mi nie pozostaje jak kupic pedały zatrzaskowe. Prosze jeszcze o rade jakie według was sa najlepsze za rozsądnę cenę. Pozdrawiam Korala, DMX-a i Pirata :mrgreen:

#25 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 luty 2007 - 18:08

Drogi Pantani bzdurą jest to, że sie chodzi na tych trzech klockach pożal sie Boże z miękkiego plastiku, wejdz na pedałach na kafelki to usłyszysz na czym stoisz

element z mosiądzu wyrabia się od chodzenia i od zatrzaskiwania

co do złamań to mi pękły oba i dystrybutor twierdził, że to powtarzający się problem
tak więc że ci jeszcze nie pękły to nie znaczy że wkrótce nie pękną :-) :mrgreen:


Piracie a Ty moze jezdziles jak zuzlowiec w tych blokach co? i tak sie starly, ze tylko mosiadz na wierzchu zostal hm?

ja mam tajmy juz drugi rok, troche te 3 "klocki" poscieraly, a mimo to ten element z mosiadzu nie dotyka do podloza podczas chodzenia.. co zreszta widac na zdj.

Dołączona grafika

Mario: za rozsadna kase mozna kupic pedaly shimanowskie. sa one bardzo przyzwoite. jezdzilem na takich i nie mialem do nich wiekszych zastrzezen.
w shimano masz do wyboru dwa typy blokow. z luzem (zolte) i bez luzu (czerwone).
dla poczatkujacych lepsze beda te z luzem. bez luzu zazwyczaj brykaja maniacy, ktorzy musza wszystko miec mega sztywne itd ;-)

#26 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 03 luty 2007 - 18:13

Drogi Pantani bzdurą jest to, że sie chodzi na tych trzech klockach


Powiedz mi jak ty chodzisz w tych blokach ze sie opierasz na tej metalowej cześci? Jak dla mnie zagadka

IMO Time to najbardziej przyjazne dla zdrowia [=kolan] pedały na rynku. System wpinania/wypinania nie zmieniany od lat - bloki do rxe/rxs pasują do starych Impactów.

pzdr

#27 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2007 - 20:35

Jestem wierny look-om. Shimano spd moim zdaniem nie nadaje sie na szose. Shimano spd-r jakos mnie nie przekonalo. Slyszalem o Timach, ale nie probowalem wiec nie moge nic powiedziec. Look jest wygodny i szeroki, pozostaje problem szybko scierajacych sie blokow.

Pzdr
Stas

#28 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 luty 2007 - 22:38

a ja jeszcze dodam, ze mialem na mysli system SPD SL, a nie jakies spd r..

#29 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 03 luty 2007 - 23:35

malik czy zdjęcie było robione pod obciążeniem 75kg :lol:

pewnie też jeżdże kolarką na downhill ...? :lol:

#30 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2007 - 23:38

spd r to porazka, podobnie jak nowe ritchey v4 (kompletnie sie nie nadaja na szose).

Jedynym slusznym systemem sa pedaly time/look itp :)

#31 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 04 luty 2007 - 01:29

Piracie nie bylo, ale ten metalowy cycek nie dotyka podloza przy chodzeniu. owszem dotyka jesli chodzi sie po nierownym terenie. na to nic sie nie poradzi.

#32 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 04 luty 2007 - 10:49

...ja też bym chciał żeby polskie asfalty były prawie tak równe jak blat twojego biurka ;-)
pozdr

#33 Mario

Mario
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWrzesnia

Napisano 04 luty 2007 - 20:52

Panowie już wiem ze ze pedały zatrzaskowe sa zdecydowanie lepsze od koszykowych .
A teraz mam pytanko i prosze o konkretne porady jaki dokładnie model mam kupić.
Przypominam ze jestem poczatkujacym i szukam pedałów zatrzaskowych które dobrze trzymaja noge i łatwo mozna wypiąc nogę. z góry dziekuje za dobre rady :-)

#34 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2007 - 20:59

Panowie już wiem ze ........ z góry dziekuje za dobre rady :-)


Look-i, look-i, look-i :-) :-) :-)

Pzdr
Stas

#35 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 04 luty 2007 - 21:05

ja na poczatek polecam SPD SL

tanie i dobre.

#36 Mario

Mario
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWrzesnia

Napisano 04 luty 2007 - 21:09

dziękuje bardzo za szybką odpowiedź :mrgreen: teraz mam dylemat haha look-i czy SPD SL :-)

#37 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 04 luty 2007 - 21:12

Czytam z uwagą wasze wypowiedzi, bo chyba na wiosnę też muszę pomyśleć o zakupie nowych butów, a jak butów, to i pedała. Trochę głupio wygląda poważny kolarz szosowy w butach MTB. (ten poważny kolarz, to być ja :mrgreen: )

pozdro horny

#38 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 05 luty 2007 - 08:41

Witam!
Mam ten sam problem co horny z tym, że ja juz kupiłem buty i jestem na etapie szukania pedałów. Już prawie zdecydowałem się na SPD-SL, bo wnioskując z opinii czytanych na różnych forach, chyba bedą najodpowiedniejsze. Tez juz chyba nadszedł czas, aby zacząć wyglądac powazniej na rowerku, he, he. Dam znać, jak kupię.

Ps.
Widzę, że Stas mocno zachwala Looki... Lepsze są od SPD? Jak z trwałością? Zawsze jeździłem na SPD ale może czas zmienic przyzwyczajenia?
pozdrawiam

#39 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 luty 2007 - 19:39

lepsze.. nie lepsze... moze sa bardziej kultowe i tyle..
shimanowskie sa dobre i sa tanie jak barszcz. za 130 zl do dostania na allshitegro.
na pewno w jednym shimano miazdzy looka.. trwalosc blokow.

#40 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 17 maj 2007 - 18:15

Postanowiłem , że warto rozwinąć temat który ciągle wraca jak bumerang ;-)

Wysłany: 2007-05-14, 21:28
Używam też tych luźniejszych zółtych. Troche się boje przejść na czerwone ze względu na kolana.
A tak troche OT czy skrzypią Wam bloki spd-sl ? Bo mi skrzypi a bloki i pedały miają ponad 3kkm.


Wysłany: 2007-05-15, 07:35
Jeździłam na takich 2 sezony (w sumie ok 20tys km) i nic nie skrzypiało...


Wysłany: 2007-05-15, 09:44
Ja od 2 lat jezdze w czarnych blokach, ktore nie posiadaja ZADNEGO luzu i bynajmniej nie mam problemow z kolanami. Dodam, ze trenuje, wiec obciazenia sa wieksze niz przy jezdzie rekreacyjnej. Na waszym miejscu nie balbym sie montowac czerwonych, ktore jednak maja spory luz


Wysłany: 2007-05-15, 10:58
Dadi - moje spd sl tez skrzypią - szczegolnie prawy blok. Nie wiem, czy sie kończą, czy ten typ tak ma! Chyba teraz kupię czerwone.
To są jeszcze ciaśniejsze bloki od czerwonych - czarne ?! Nie wiedziałem.


Wysłany: 2007-05-15, 22:16
Od razu przy zakupie gość przyjął Ode mnie żółte bloki w zamian za czerwone i tylko na takich śmigam. Tak naprawdę to one nie są wcale bez luzu. Kolana załatwiłem sobie juz dawno w młodości i wcale Mi to obecnie nie przeszkadza więc nie sądzę by było się czego bać. To raczej kwestia przyzwyczajenia. Mi nic nie skrzypi (jeszcze).
Wydaje mi się ze zółte zawsze będą szybciej skrzypieć ze względu właśnie na luz który siłą rzeczy umożliwia ruchy bloku a tym samym wycieranie punktów podparcia itp.


Postanowiłem bliżej przyjrzeć się moim pedałom i blokom bo skrzypienie zaczeło mnie bardzo irytować.
Odkręciłem bloki , wyczyściłem je i powierzchnie butów do których przylegają a następnie delikatnie te miejsca przesmarowałem. Niestety nadal skrzypiało... Wziołem się za pedały. Przeczyściłem je od zewnątrz bardzo dokładnie i przesmarowałem lekko miejsca wskazane na zdjęciu.
Dołączona grafika
95% skrzypień ucichło. Mogę więc powiedzieć , że pomogło.

Skoro niektórzy wahają się jakie bloki kupić tzn z luzem (zółte) czy bez luzu (czerwone). Zamieszczam zdjęcia złótego bloku w pedale.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

A tak wygląda pedał spd-sl współpracujący z złótym blokiem po przejechaniu ponad 3000 km:
Dołączona grafika

A tak blok:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź