Skocz do zawartości


Zdjęcie

spd , spd-r , spd-sl czy może look ?


1720 odpowiedzi w tym temacie

#81 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 27 sierpień 2008 - 23:51

Mi to wygląda na jakiś stary model SPD choć mogę się mylić. Co do butów, to nie jest aż tak źle jak piszesz, już nawet za 200zł możesz kupic w miarę dobre buty. Podejrzewam, że bedziesz musiał tez kupić bloki bo one są zazwyczaj w komplecie z pedałami a nie z butami. Tu masz przykładowe buty do SPD
a tu masz bloki. Z montażem powinienieś sobie poradzić bo to żadna filozofia, natomiast wypinanie bedziesz musiał poćwiczyć. Pamiętam swoją pierwszą glebe w zatrzaskowych pedałach :mrgreen:

#82 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 sierpień 2008 - 10:13

Szymon_1991Lodz, shimanowskie buty wyrwiesz poniżej 200 już, to jest system SPd, i szukaj butów kompatybilnych, niektóre buty nie mają odpowiednich otworów montażowych i nie przykręcisz do nich bloków pasujących do Twoich pedałów

[ Dodano: 2008-08-28, 11:15 ]
yyy... alt to już thorian, napisał... nie widziałem tego postu :-?

#83 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 29 sierpień 2008 - 14:34

Witam. Proszę o pomoc w wyborze pedałów. Zainteresowany jestem dwoma modelami starszym PD-R540 albo nowszymi PD-5600 . Czy warto dać więcej za te nowsze? D

#84 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2008 - 16:13

Kolego, użyj wyszukiwarki. Była już masa tematów o pedałach.

#85 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 sierpień 2008 - 20:49

A czy te buty pasowałyby do moich pedałów zaprezentowanych tuż wyżej, to są chyba najtansze buty kolarskie
http://www.twenga.pl...6178042298.html

#86 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 30 sierpień 2008 - 22:09

A czy te buty pasowałyby do moich pedałów zaprezentowanych tuż wyżej, to są chyba najtansze buty kolarskie
http://www.twenga.pl...6178042298.html


Kolorystycznie nie pasuja:) ale bloki wkręcisz wiec sie nadają.
ale wg mnie dodaj jeszcze z 50 zł i czekaj na promocyjke w jakimś sklepie po sezonie a kupisz o wiele lepsze buciory

pozdrawiam

#87 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 sierpień 2008 - 22:32

Szymon_1991Lodz, jeżeli koniecznie chcesz jeździć na tych pedałach to weź lepiej buty do mtb, będziesz mógł w nich normalnie chodzić jak zejdziesz z roweru, w szosowych butach chodzenie jest niewskazane...

#88 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 01 wrzesień 2008 - 10:09

Tak jak mowi Daki ja też doradzał bym buty MTB. Obecnie sam jeżdze w butach MTB i zwykłym SPD i co prawda wygoda chodzenia nie jest duża ale nieporównywalnie lepsza niż w przypadku butów szosowych na blokach typowo szosowych czy tez MTB. Jeśli jednach koniecznie chciałbyś buty szosowe do tych pedałów a do tego niedrogie to polecam te, bez problemu przykręcisz do nich bloki MTB (te cztery równoległe do siebie otwory, wybierasz dwa z nich i przykręcasz blok) a w przyszłości jakbys kupił pedały SPD-SL bedziesz mógł też przykręcić bloki szosowe (te trzy otwory tworzące trójkąt)
Dodam jeszcze tylko, że wspomniane wyżej moje buty MTB to właśnie Diadory, tylko modelu nie pamiętam i z czystym sumieniem mogę Ci ta firme polecić.
Pozdrawiam!

#89 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 01 wrzesień 2008 - 11:20

Ja jeżdżę w spd ale powoli wymiekam. Nie mogę ustawić prawego bloku. lewy idealnie - w zasadzie od pierwszego razu jazda nie sprawiała problemu a pod prawym ciągle czuję ból po ok 60km pod blokiem. nie wiem... może mam większy nacisk na tę stopę albo co, ale zdaje się czeka mnie przesiadka na SL i związane z tym wydatki. Ktoś może wypowiedzieć się o sensowności zakupu jakiegoś środkowego modelu Diadory?

#90 boberek

boberek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądpomiechówek

Napisano 01 wrzesień 2008 - 12:58

to proponuje cos takiego

Dołączona grafika


ja jezdzena MTB a SZOSE mam do treningów :) i zeby nie mieć 2 par butów to mam włąsnie takie pedały jak powyżej :)
koszt około 110 zł

#91 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 wrzesień 2008 - 14:34

Jeżeli zdecydowałbym się na buty MTB to jakie najtańsze byście polecali? Czy trzeba dokupić jeszcze bloki? Ile mnie wyniesie łączny koszt?

#92 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 wrzesień 2008 - 15:57

jeżeli nie masz bloków to musisz kupić, do butów ich nie dodają

http://www.allegro.p...no_sm_sh51.html - bloki

http://www.allegro.p...lko_147pln.html - buty,

chociaż lepsze będą te:
http://www.allegro.p...a_wa.html#photo

#93 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 01 wrzesień 2008 - 18:25

Nie gniewaj się Daki że podaje inne propozycje, ale wydaje mi się że Szymonowi zależy na jak najtańszym zestawie. Te bloki masz kilka złotych tańsze, a co do butów, to znalazłem te które Daki Ci polecił też odrobine tańsze tutaj.
Szukałem butów Diadory Aero, ale niestety nigdzie ich nie ma. Kupiłem taki model w zeszłym roku za 160zł ale to chyba jakaś promocja była. Możesz przejść się po sklepach i popytać czy niemają. I jeszcze rada jeśli chcesz zamwiać buty przez internet to idz pierwsze do skelpu i przymierz model, który chcesz zamowić bo z numaracjami to róznie bywa. Pamietaj o ok 5mm luzu.
Pozdrawiam!

#94 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 wrzesień 2008 - 18:53

Dzięki chłopaki, super forum xD Pomagacie nawet początkującym, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym sprzęcie, na pewno wezmę pod uwagę wasze propozycje, aczkolwiek suma 200 zł dla ucznia , który nie pracuje jest to bardzo dużo, cóż pozostaje mi zbieranie pieniędzy i jeszcze raz podziękowanie wam :)

#95 studius

studius
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skądokolice Szczecina

Napisano 01 wrzesień 2008 - 19:04

ja uzywam time'ów
wypasik
stopa ladnie sie obraca w kazda strone co jest bardzo wygodne szcegolnie podczas dluzszej jazdy
polecam


Ja używam Ultegrę i jestem średnio zadowolony. Stopa jest na sztywno, nie mozna obracać na boki i ciężko sie wypinają (nawet na najsłabszym nastawie)

Jakie konkretnie masz Time'y?

#96 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 01 wrzesień 2008 - 19:22

jak masz ultegre pod bloki look, to daj czerwone bloki. pozdr

#97 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 24 październik 2008 - 19:46

Przyszedł czas u mnie na wymiane padałów w OK. Używam systemu spd-sl. W szosie mam ultergre 2008 a w OK 105 jeszcze z tymi plastikowymi płytkami , które szybko padają.
W nowej ofercie shimanolo pedały klasy 105 i Ultegra mają petalowe płytki. Czym prócz ceny tak na prawdę różnią się te dwa modele?
Różnica w cenie ~55 zł i nie wiem czy jest sens dopłacać za logo.
W tym wypadku liczy się dla mnie tylko trwałość (treningi na OK) - waga bez znaczenia.

#98 satyr

satyr
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądNałęczów

Napisano 10 listopad 2008 - 10:46

Witam po dłuższej przerwie :-)

Mam do dżentelmenów trywialne jak przypuszczam pytanie, a że nie chciałem zaśmiecać forum podpiąłem się pod temat najbliższy. Otóż niedawno zakupiłem pedały TIME RXE z blokami i tak się zastanawiam nad jakimiś tanimi butami na zimę. Cena gdzieś do 200 zł wchodzi w grę, pytanie mam jednak takie czy każdy z popularnych szosowych butów shimano gdzie najczęściej pisze SPD -SL np. SH-R075 będzie pasował do pedałów TIME, czy koniecznością jest kupno butów TIME? Oraz czy buty MTB np. SPD ACCENT TERRANO nadają się do takich pedałów szosowych ? W końcu to jest SPD a nie SPD -SL. Ale interesują mnie też takowe bo na zime będą cieplejsze, wytrzymalsze.
Bardzo proszę o sugestie.

#99 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 listopad 2008 - 11:06

Time RXE pasuje tylko i wyłącznie do butów szosowych systemu look/spdsl itp. Do ŻADNYCH butów mtb nie podepniesz pedałów szosowych.

#100 satyr

satyr
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądNałęczów

Napisano 10 listopad 2008 - 14:52

Rozumiem, dzięki wielkie za odpowiedź.



Dodaj odpowiedź