Skocz do zawartości


Zdjęcie

spd , spd-r , spd-sl czy może look ?


1720 odpowiedzi w tym temacie

#1521 Silver Surfer

Silver Surfer
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądz łódki

Napisano 24 lipiec 2016 - 10:11



Jak w dobrym stanie technicznym te looki to nie ma co się nawet zastanawiać.

Dzięki Kaido za odpowiedź.

 



A jak jest z serwisem łożysk w Look'ach? Można wymienić same łożysko maszynowe? Wg GCN  zostaje kupować całą oś.

Tutaj jest napisane podobnie, chociaż trzeba wziąć poprawkę że tekst dotyczy modelu Look Quartz.


Got An Oldie But She's A Goldie

Why You ask me?

'cause Steel Is Real  B)


#1522 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 23 sierpień 2016 - 18:38

Witam,

 

Proszę osoby które znają system Time (chce kupić model Xpresso 4 lub 6) czy rzeczywiście są takie dobre dla kolan/ jak wygląda kwestia luzu czy czuć w nich 'centrowanie bloku' czyli czy luz jest tzw restrykcyjny czy płynny. Miałem do tej pory Look Keo Classic i Crank Brothers. I w jednych i drugich mimo raczej dobrego ustawienia bloków -niestety ból kolan po kilkudziesięciu km.

Wiem że Time jest najbardziej pro-delikatne kolana. Nie ukrywam że mocno się nastawiam na ich kupno ale nie chcę już 3 pary która leżałaby mi w pudełku. Speedplay i Shimano odpada, zależy mi bowiem nie tylko na tzw luzie rotacyjnym ale też lateralnym który jest tylko w TIME. Priorytet to dosyć duże podparcie/platforma  luz roboczy jak najmniej 'centrujący' (by noga znalazła swoje miejsce i nie była 'odciągana' przez sprężynę) i luz poprzeczny (lateralny). Wiem że w Xpresso jest tzw regulacja 'czucia luzu' kwestia czy w najlżejszym ustawieniu rzeczywiście jest poczucie ze nic nie odpycha tej stopy z powrotem w srodek bloku.

Mam nadzieję ze w miarę jasno to ująłem, będę wdzięczny za opinię.


bart miro

#1523 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 24 sierpień 2016 - 00:46

Mam "szóstki" i nic nie czuję, żeby sprężyna walczyła ze mną, jak dam sobie piętę trochę na zewnątrz. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1524 Tom6

Tom6
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 08:16

Kupiłem 4 na poczatku sezonu. Odczucia z jazdy super, duża platforma, co zdecydowanie czuć pod butem. Luz taki jak powinien być, stopa ustawia się w najwygodniejszej pozycji. Na poczatku chciałem je odsyłać i wrócić Shimano, ze względu na luz na osi, który występuje juz w nowych pedałach, ale przelatałem juz na nich ok. 9 tys. i luz jest caly czas taki sam, czyli minimalny, widocznie ten typ tak ma. Wg mnie to jedyna wada. Polecam.


#1525 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 24 sierpień 2016 - 15:53

Ok dzięki bardzo za odpowiedzi. Czyli zdecyduję się na TIME, mam nadzieję, ze to już ostateczna marka /technologia dla mnie.
bart miro

#1526 matomi

matomi
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 21:09

Witajcie, w zasadzie zaczynam dopiero swoją szosową przygodę i chciałbym wybrać jakieś niedrogie pedały szosowe, zastanawiam się nad XLC PD-S13, Shimano SL PD-R540, a może VP-R73H?. Podobna cena, które będą lepsze i dlaczego? Najlepiej żeby były trwałe i bezobsługowe.

Czy te pedały będą kompatybilne z każdym szosowym butem? Np. sidi czy shimano? Pomożecie? :)



#1527 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 14 wrzesień 2016 - 22:55

Jak zaczynasz to xlc pd s13
Focus user! :-P

#1528 matomi

matomi
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 06:40

Żeby była jasność - zaczynam z szosą. W system spd shimano jestem już wpięty kilka dobrych lat na mtb.

#1529 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 07:06

Powtórzę, to co jest już w tym temacie:

 

1. Każdy but, który ma 3 otwory pod bloki szosowe będzie kompatybilny z 99% bloków szosowych jakie są na rynku. 1% zostawiam na jakieś wynalazki.

specialized-pro-road-sole.jpg


2. Pedał musi być kompatybilny z blokami, które zresztą są w zestawie. Reszta jak w pkt. 1.

Z pedałami xlc pd s13 otrzymujesz bloki systemu Looka, które założysz sobie do dowolnych butów spełniających warunek z pkt. 1.

 

Moje xlc pds13 przejechały jak na razie 3,629.5 km, licząc tylko to co wpadło na Stravę. Nic im nie dolega.


Trzepak 

"MAMIL"


#1530 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:39

Będzie z tego gównoburza, ale co mi tam:

 

Eddy Merckx udzielił wywiadu VeloNews http://velonews.comp...ing-cool_420735

 

VN: Which modern bike technologies do you most wish had been around when you were racing?
EM: Click [clipless] pedals and the shifters in the brake levers. I’m sure that if I could have ridden the hour record with click pedals I could have done over 50 kilometers.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1531 matomi

matomi
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 08:10

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wobec tego spróbuję chyba tych XLC PD-S13. Zobaczymy.



#1532 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 01 październik 2016 - 07:41

Szukam pedałów na przyszły sezon. Po wstępnym rozpoznaniu zagadnienia wybór padł na:

- Time Xpresso 6 - 329zł 205g, nie znam systemu,

- Shimano 105 PD-5800 - 332zł 285, użytkuję system ale inny model,

Które lepiej kupić i dlaczego?



#1533 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 03 październik 2016 - 21:12

Moim zdaniem lepiej TIME, przerobiłem większość systemów i dla mnie TIME rządzi(też podejmowałem decyzję w oparciu o opinie z forum i zagranicznych recenzji). Jest to pod względem ilości patentów najlepszy system, dlatego, że najbardziej przystaje do całego procesu pracy nogi podczas ruchu. Masz tu nie tylko luz roboczy boczny jak w większości systemów ale też luz stopy w na boki (przesunięcie całości stopy + - od korby). Z perspektywy kilkudziesięciu tysięcy ugięć podczas długiego treningu to robi różnicę. Moim zdaniem najlepszy system. Inne plusy: waga, duża platforma (nie boli stopa), fajny nowoczesny wygląd. Minusy: zdaniem niektórych słabe łożyska, łapią luzy. Choć moje jak na razie dają radę. (Xpresso 4)
  • Cyklo Ziutek lubi to
bart miro

#1534 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 04 październik 2016 - 16:05

Minusem są ostre jak brzytwa krawędzie. Warto je na starcie spiłować, bo jak się noga "omsknie", to zostanie ślad.
  • Cyklo Ziutek lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1535 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 06 październik 2016 - 17:45

Czy w systemie Time jest podobnie z blokami jak w Shimano? Chodzi o zakres sztywności trzymania (kolorystyka) bloków. Teraz jeżdżę na żółtych blokach Shimano.



#1536 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 06 październik 2016 - 18:00

Bloki są uniwersalne. Zakres regulujesz w pedale. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1537 tybero

tybero
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 06 październik 2016 - 18:37

Właśnie zakupiłem Xpresso 10 - ale to wszystko "plastikowe" po przesiadce z metalowego SPD.
Zobaczymy co to będzie - pierwsze pedały i buty szosowe ;)
  • cauchy lubi to

#1538 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 07 październik 2016 - 15:58

Bloki są uniwersalne. Zakres regulujesz w pedale. 

Czyli na początek lepiej nic nie dotykać.



#1539 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 13 luty 2017 - 14:46

W związku z tym, że zestaw spd z mtb dokonuje powoli swojego żywota zaczynam poszukiwania pedałów i butów stricte szosowch (przyznaję, że bez szczególnego entuzjazmu ;). Nie ścigam się, nie finiszuję, nie szukam sztywnośći.. :-D Czy w systemach pedałów szosowych są jakieś rozwiązania bardziej lub komfortowe? Butów też nie spinam zbyt mocno bo noga cierpi .



#1540 Sensor

Sensor
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 26 luty 2017 - 11:58

Witam. Co sądzicie o pedałach Wellgo R 168. Cena około 170 złotych. Na "papierze" wyglądają calkiem nieźle:

 

WEIGHT:

  250 g/pr (Cr-Mo spindle) / 205 g/pr (Ti spindle) BODY: Engineering plastic SPINDLE: Cr-Mo or Ti BEARING: 3 Sealed Bearing SIZE: 89.8*81*32.5 mm CLEAT: RC7 ORIGIN: TAIWAN OPTION: POSI-R168

 

http://en.wellgopeda...etail_6_256.htm





Dodaj odpowiedź