Skocz do zawartości


Zdjęcie

spd , spd-r , spd-sl czy może look ?


1720 odpowiedzi w tym temacie

#1561 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 06 lipiec 2017 - 17:24

Hej, za 200 pln kupisz Look Keo classic 3. W sumie fajne pedalki, w standardzie z blokami szarymi 4.5 stopnia. Q factor fabryczny 53mm, mozliwosc podkladek oryginalnych na 55mm. Mega latwe wypiecie, mam od ponad poł roku bez wad. A jezdze w deszcz itd.
bart miro

#1562 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 06 lipiec 2017 - 20:38

Podepnę się pod temat bo możliwe że mojego nikt nie zauważył a zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu.
 
Wytrzymałe Pedały Łatwe W Konserwacji
http://szosa.org/top...-w-konserwacji/

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1563 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 11:58

Witam. Czy ktoś jeździ w butach sh-m089 i i spd sl pd r-540?
Da to radę i jakie konsekwencje mogą być?

#1564 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 09 lipiec 2017 - 12:37

Nie da rady, buty mają otwory do bloków "górskich" a pedały są do bloków szosowych. Pomijam kwestię przejściówek, które gdzieś może w przyrodzie występują, bo szkoda kombinować.


Trzepak 

"MAMIL"


#1565 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 12:39

Dzięki za odpowiedz czyli pozostaje na razie przy spd

#1566 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 sierpień 2017 - 19:58

Pedały Look Keo Classic 3 po przejechaniu około 500 km zaczęły trzeszczeć. Miał ktoś podobny problem?

Jak na razie zamówiłem klucz do rozkręcenia pedałów i spróbuje je nasmarować i zobaczę czy pomoże.



#1567 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 sierpień 2017 - 10:32

@pangumas wszystkie Looki mają tendencję do skrzypienia/trzeszczenia i na 90% dotyczy to połączenia blok/pedał więc nie ma sensu rozkręcać pedałów, z łożyskami najpewniej wszystko jest ok a ich zużycie objawiałoby się stukaniem i strzelaniem a nie trzeszczeniem. Spróbuj podpiłować krawędzie bloków papierem ścietnym (zwłaszcza przednia część bloku) lub lekko nasmaruj gęstym smarem powierzchnię styku pedałów z blokami (ale nie za dużo, żeby Ci stopa "nie pływała"). Ogólnie używałem Look Delta przez rok, potem Look Keo Classic przez 4 lata i teraz od dwóch lat Look Keo 2 Max i wszystkie skrzypiały. Czasem mija samo, czasem muszę pomajstrować i mija ale regularnie wraca i irytuje. Dodatkowo Keo Classic pomimo zalet w postaci wagi i ceny są dość nietrwałe ze względu na brak wzmocnienia powierzchni styku z blokiem, przez co korpus pedałów (tworzywo) się wyciera co powoduje po kilkudziesięciu tys. km luz nie do zlikwidowania. 

 

Następne pedały będą od Shimano.



#1568 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 08 sierpień 2017 - 13:06

maccacus tylko pedały już strzelają bez wpięcia :) wystarczy że reką nacisnę na nie i zacznę poruszać i strzela. Bloki to swoją drogą i dzięki za poradę.

Pedały chce rozebrać, wyszyścić i dać więcej smaru i zobacze wtedy czy to pomoże. Gdy to nie pomoże to mam odesłać pedały na reklamacje.

Mam zapasowe Shimano 105 i zastanawiam się czy do nich nie wrócić. Jeszcze zastanawiam się nad Time Xpresso 4. Miałem je nowe nie używane i niepotrzebnie sprzedałem ;( (pluje sobie w brodę).

 

Edit:

Wczoraj nie wytrzymałem i pożegnałem się z Look Keo Classic 3. Oddaje je na gwarancje i już raczej więcej Look'a pedałów wezmę. Założyłem Shimano 105 5700-C i nic nie piszczy. nie strzela itp ;)



#1569 Gosc_Gregory34_*

Gosc_Gregory34_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2017 - 12:54

 Jeszcze zastanawiam się nad Time Xpresso 4. Miałem je nowe nie używane i niepotrzebnie sprzedałem ;( (pluje sobie w brodę).

 

 

Za tymi Timami to aż tak bardzo nie tęsknij.Mam i używam w tym sezonie(5tys)i zastanawiam się nad zmianą.Luzy po pierwszej jeździe ,niby się nie powiększają ale są.Bloki miękkie jak plastelina,5 tyś i 2 komplet na wykończeniu,trzeszczenie-skrzypienie na styku blok z pedałem tylko lewa strona nie do opanowania.Myślałem nad Lookami ale to co piszesz nie nastraja pozytywnie,więc wybór chyba padnie na SL-PD550 od Shimano.

Pozdrawiam Grzesiek



#1570 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 09 sierpień 2017 - 13:54

No to jeszcze pozostaje mi jedna opcja :) Jeśli nie Look i Time to Xpedo. Miałem już je kiedyś i przez rok nie było z nimi problemu, do puki nie padło łożysko w lewym pedale. Gregory34 dzięki za info, bo bym kupił i miałbym to samo co w Look. Wygląda na to że jak na razie Shimano pozostana na placu boju.



#1571 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 17:01

Wygląda na to że jak na razie Shimano pozostana na placu boju.

 

Dokładnie.

Do codziennego "klepania" kilometrów wystarczą Shimano SL PD-R540 lub jak pisał @Gregory34 - SL-PD550

Mam te pierwsze w celach treningowych i przez 12,5 tyś km nawet do nich nie zajrzałem.

Waga nie najlepsza, ale na trening zupełnie wystarczą.



#1572 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 10 sierpień 2017 - 10:15

renton od kilku lat mam Shimano 105 5700-C i mają za sobą ponad 30 tysięcy. Kilka dni temu je rozebrałem, wyczyściłem i nasmarowałem, a w między czasie jeździłem na Look'ach. Jazda testowa na Shimano po serwisowaniu i wszystko cicho chodzi nie to co Look. Wagowo źle nie wypadają bo podobnie jak Keo Classic 3.

Przymierzam się do zakupu Xpedo Thrust NXS lub Exustar EPS-R, bo coś w zapasie wolę mieć lub czasem sobie zamienić ;)



#1573 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 11:28

renton od kilku lat mam Shimano 105 5700-C i mają za sobą ponad 30 tysięcy. Kilka dni temu je rozebrałem, wyczyściłem i nasmarowałem, a w między czasie jeździłem na Look'ach. Jazda testowa na Shimano po serwisowaniu i wszystko cicho chodzi nie to co Look. Wagowo źle nie wypadają bo podobnie jak Keo Classic 3.

Przymierzam się do zakupu Xpedo Thrust NXS lub Exustar EPS-R, bo coś w zapasie wolę mieć lub czasem sobie zamienić ;)

 

Chce Ci się tak kombinować z blokami i ich ustawianiem ???

Chyba ,że masz 5 par butów - każde do innego systemu ;)

Kto bogatemu zabroni :)



#1574 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 sierpień 2017 - 11:33

Xpedo, Exustar i Look mają ten sam system bloków. W dodatku są one o wiele tańsze niż Shimano i Time.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1575 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 10 sierpień 2017 - 21:33

renton mam jedną parę butów Sidi od 2012 roku :) w miedzy czasie pojawiły się buty Crono, ale ich prawnie nie używałem to sprzedałem.

Sidi mają podziałkę więc ustawianie bloków to chwila. Zamieniałem bloki z Look na Shimano i może 5 minut mi to zajęło. Bloków nie zmieniam co tydzień. Akurat teraz sytuacja z pedałami Look wymogła to na mnie ;) tak to normalnie raz a rok jak się już zjadą. Pewnie jak się zaopatrzę w nowe pedały to je zamontuję dopiero na sezon 2018 :)

 

Co najlepsze pojawiły się już jakiś czas temu szablony do ustawiania bloków w butach firmy Ergon pod kilka systemów, np. Shimano

big_Img.ashx.jpg?lm=1494205305

 

Pytanie jeszcze do osób, które serwisowały pedały Look Keo Classic. Po skręcaniu ich trzeba zostawić taki luz żeby pedał obracał się swobodnie wokół własnej osi? Czy można skręcić mocniej żeby trochę ciężej się kręciły?



#1576 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 13:44

Znalazłem pedały Time Xpresso 6 w śmiesznie niskiej cenie :
https://www.athletes...ASABEgLVh_D_BwE

Powiedzcie mi czy coś jest nie tak czy taka okazja po prostu ?

#1577 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 03 wrzesień 2017 - 15:37

Wychodzi, że okazja. Chociaż była partia Time'ów 6 z luzem, który się nie pogarszał z czasem. Może to z tych.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1578 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 18:57

Wychodzi, że okazja. Chociaż była partia Time'ów 6 z luzem, który się nie pogarszał z czasem. Może to z tych.


Tzn. Ta partia luzem była lepszej jakości???

#1579 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 wrzesień 2017 - 08:36

Nie, chodzi o partię z luzem na łożyskach (itp), który normalnie występuje po jakimś czasie użytkowania.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1580 Baltosz

Baltosz
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 10:44

Ostatnio zauważyłem na OLX kilka ofert z blokami pod Shimano w cenie poniżej 40 zł. Opakowanie ma taki sam kształt, ale bez "papierka" Shimano i sam plastik wygląda jakoś inaczej. To są jakieś zamienniki import z Chin? Jak z ich jakością?





Dodaj odpowiedź