Skocz do zawartości


Zdjęcie

spd , spd-r , spd-sl czy może look ?


1720 odpowiedzi w tym temacie

#1581 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 wrzesień 2017 - 11:33

Może być, że to zamiennik - przeważnie są bardzo dobrej jakości, sam od lat korzystam i nie widzę różnicy.

 

Natomiast kształt bezwzględnie powinien być taki sam jak oryginału - bez tego bloki nie będą pasowały do pedałów.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1582 Baltosz

Baltosz
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 12:01

Ok, to spróbuje :)

Oszczędność niby niewielka, ale przekonam się na własnej skórze co do jakości.

 



#1583 Gosc_pato_*

Gosc_pato_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2017 - 12:03

Witam kupiłem pedały XLC PD-S13, jednak po założeniu buty lekko obcierają o korbę, bloków już nie da rady przesunąć poziomo, jakiś pomysł jak to rozwiązać?

#1584 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 wrzesień 2017 - 12:21

Nie przesuwaj bloku, tylko go obróć.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1585 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 05 wrzesień 2017 - 06:00

Ostatnio zauważyłem na OLX kilka ofert z blokami pod Shimano w cenie poniżej 40 zł. Opakowanie ma taki sam kształt, ale bez "papierka" Shimano i sam plastik wygląda jakoś inaczej. To są jakieś zamienniki import z Chin? Jak z ich jakością?

Zamienniki, które nagminnie spotykam w PL sklepach. A można je kupić za 16zł na Wish :).

lrpw8g.jpg



#1586 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 wrzesień 2017 - 14:47

Pytanie jeszcze do osób, które serwisowały pedały Look Keo Classic. Po skręcaniu ich trzeba zostawić taki luz żeby pedał obracał się swobodnie wokół własnej osi? Czy można skręcić mocniej żeby trochę ciężej się kręciły?



#1587 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 08 wrzesień 2017 - 08:13

Ja mam w mtb spd m520, które są nie do zajechania - przebieg 32 000 km i nigdy nie były nawet smarowane, jeden pedał posiada minimalny luz i tak sobie jest ten luz od ok. 5 000km, nawet go nie kasuję, bo chcę te pedały zajeździć. :)



#1588 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2017 - 20:15

Przerobiłem wszytkie systemy - moim zdaniem najlepszy jest spd sl. Obecnie stosuje Time - totalne nieporozumienie,co prawda same pedały nie są takie złe, niby lekkkie, niby tanie, niby szeroka platforma ale te bloki to jakiś ponury żart. Miesiąc temu kupiłem drugą parę bloków myśląc że może ta pierwsza dołączona razem z pedałami była jakaś słaba ,ale okazało się coś zupełnie innego, ta z zestawu co wytrzymała 3 kafle była jakaś mocarna,natomiast ta druga chuchane, dmuchane i jest jeszcze gorzej,nawet nie wiem czy 2 tys km i prawy już się odpina, co nie tylko jest wkurzajace ale nawet niebezpieczne, można sobie przez przypadek rozwalić koło przez przygłupawy francuski bubel. Jak pisałem kiedyś w innym temacie, one zużywają się w głównej mierze nie od chodzenia a od wpinania i wypinania, miejsce styku płytki z blokiem, od wewnątrz, staje się z dnia na dzień uszczuplone.
Miary śmieszności dodaje fakt że jak je kupowałem to dwa czy trzy sklepy w całej Polsce miały je na stanie, w cenie razem z przesyłką po 100 zł...za bloki które wprawny klient mógłby skrzywdzić nawet w tydzień :P

#1589 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 wrzesień 2017 - 20:34

Przerobiłem wszytkie systemy - moim zdaniem najlepszy jest spd sl.


Moim zdaniem i tak i nie ;)
Kupiłem kolejne spd-sl mimo że szukałem i założyłem temat http://szosa.org/top...-w-konserwacji/
to nic z tego nie wyniknęło.
Shimano nie ma łożysk maszynowych a bieżnie się wycierają.
Maszynowe łożyska i w tym tak bardzo pożądane wałeczki mają look i xpeedo,
jednak trudno znaleźć informacje, jakie to dokładnie mają być łożyska i jak serwisować pedały.

Kolejne shimano kupiłem tylko ze względu na to że doszedł kolejny rower a mając już spd-sl i jedne buty nie dało się inaczej.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1590 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2017 - 21:20

Po 18 tys km wytarte łożyska. No faktycznie, chciałbym mieć takie problemy w timach
:P

#1591 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 14:12

To mi teraz w głowie namieszaliście przed zakupem nowych pedałów i przesiadki z spd. To co w końcu kupić? Shimano, Look, czy Time, jeśli nie zależy mi na wadze pedałów?

#1592 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 wrzesień 2017 - 14:18

Xpedo ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1593 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:21

Czy ktoś się orientuje czy jakiś sklep w Polsce ma "od ręki" pedały Speedplay?
Przeglądam internet i nie mogę znależć.
Chodzi mi komkretnie o model z takimi blokami:
http://speedplay.com...rowalkablecleat

#1594 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:59

A czym dokładnie różnią się spd sl pd-r550 od 5800 oprócz wagi?

#1595 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:56

Po 18 tys km wytarte łożyska. No faktycznie, chciałbym mieć takie problemy w timach
:P

Mnie zabicie tanich Welgo pod Looka deltę zajęło jakieś 20tys. PD-R540 mają już w okolicach 15ki i jak dotąd jest świetnie - 0 strzelań, zero luzu. Tak więc ten system u mnie wygrał, pomimo, że trzeba się do niego przyzwyczaić.

 

Shimano nie ma łożysk maszynowych a bieżnie się wycierają.
Maszynowe łożyska i w tym tak bardzo pożądane wałeczki mają look i xpeedo,
 

Wszystko rozgrywa się wokół tego z jakiego materiału wykonane jest łożysko. Bywało, że szybciej padły maszyny, od typowych konusów.

 

Może być, że to zamiennik - przeważnie są bardzo dobrej jakości, sam od lat korzystam i nie widzę różnicy.

 

Natomiast kształt bezwzględnie powinien być taki sam jak oryginału - bez tego bloki nie będą pasowały do pedałów.

Dokładnie to w istotnych do wpinania i wypinania miejscach, reszta jest mniej istotna. Drukowałem uproszczoną wersję i działało jak należy.

 

sh12wydruk.JPG


  • Robert74 lubi to

CykloOpole !!! :)


#1596 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 wrzesień 2017 - 16:56

Wszystko rozgrywa się wokół tego z jakiego materiału wykonane jest łożysko. Bywało, że szybciej padły maszyny, od typowych konusów.


Chodzi o łatwość/czystość wymiany i dostępność.
Nawet jak już dostaniesz nową oś, co graniczy z cudem to koszt wymiany razem z łożyskami nie będzie opłacalny

W przypadku łożysk maszynowych to bajka.
Kupowanie co 20tys nowych pedałów zamiast wymiana łożysk za 50zł to średni biznes.
Wałeczki z pewnością wytrzymają więcej niż zwykłe kulki.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1597 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 wrzesień 2017 - 17:01

Otóż to. Poza tym zabawa z mikrokuleczkami w Shimano, smarowaniem i kontrowaniem to śmiech na sali w XXI wieku.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1598 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 19:41

Otóż to. Poza tym zabawa z mikrokuleczkami w Shimano, smarowaniem i kontrowaniem to śmiech na sali w XXI wieku.

Aaaaaa, takie buty.Mnie to tam akurat problemu nie robi ale, jak mnie się rozpadną szimana to spotka je podobny myk co Welgo

 

welgo%20%C5%82ozysko.jpg

 

tokarka%20o%C5%9B.jpg

 

Warunek- zapięcia jeszcze muszą się do czegoś nadawać, Welgo się trochę wyorały, ale jeszcze pojeździć trochę muszą, bo nadrukowałem bloków :D

 
mutex/ocfipreoqyfb/mutex

CykloOpole !!! :)


#1599 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 28 wrzesień 2017 - 19:57



#1600 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 28 wrzesień 2017 - 20:00

Otóż to. Poza tym zabawa z mikrokuleczkami w Shimano, smarowaniem i kontrowaniem to śmiech na sali w XXI wieku.

Niby tak, ale z drugiej strony łożysko na konusach i kulkach dużo lepiej toleruje zużycie i luz, to znaczy nie skończy żywota w sposób katastrofalny, jak to mają w zwyczaju mikroskopijne łożyska maszynowe w pedałach. Najpierw coś tam strzela, potem trach, koszyczek trzymający kulki zostaje przemielony i pedał spada z osi. Albo odkroi się cześć bieżni zewnętrznej lub wewnętrznej. Wiem co mówię bo sam tego doświadczyłem.

Oczywiście łożyska na konusach z kulkami w koszyczkach mają podobne problemy i z tego właśnie powodu wyrzucało się je ze starych piast w Rometach. Na samych kulkach (oczywiście w większej ilości) piasty chodziły dużo dłużej i bezawaryjnie. 





Dodaj odpowiedź