Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieżnia


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 28 sierpień 2013 - 13:30

Rodzice chcą kupić bieżnię, nie ukrywam, że od czasu do czasu może i ja skorzystam. Co polecacie do 3.000zł. Mam cośtakiego na oku:

 

http://www.sportowym...on-Fitness.html



#2 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpień 2013 - 15:06

Do 3000zł ciężko znaleźć coś co wytrzyma intensywne treningi. Do szurania i dreptania w truchcie ta z linka się nada, ale trochę słaby silnik. 16km/h to 3:45min/km i nie wiadomo czy rzeczywiście bieżnia to utrzyma i nie pójdzie z dymem.

 

Taniej jest 3 razy w tygodniu wyskoczyć na siłkę i pobiegać na profesjonalnej bieżni. a jeszcze lepiej w terenie.

 

Ja mam bieżnię i odpalam ją tylko w największe mrozy/ śnieżyce/ oberwania chmury, wolę iść w plener. Moja żona czasem poszura nogami przez 30-50 minut.

 

Przez większość dni w roku robi za wieszak na ciuchy :D

 

 



#3 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 28 sierpień 2013 - 15:28

Przerabiałem podobny temat jakieś 2 lata temu. Zaczynało się od bieżni, skończyło na orbitreku. Wydaje mi się, że do domowego poruszania się lepiej się nadaje. Nie hałasuje jak bieżnia, nie obciąża tak stawów, zajmuje mniej miejsca a zmęczyć się idzie na tym konkretnie. Jak się trochę pokombinuje z ustawieniami podstawek na nogi i wysokością płozy można osiągnąć ruch nogi jest zbliżony do pedałowania. Normalnie jest coś pomiędzy bieganiem a pedałowaniem.

Do tego funkcji jest całkiem sporo (w tym pomiar mocy), czujnik tętna kompatybilny z opaskami od pulsometrów (polar i sigma) i wg mnie bardzo fajnie programy (hi climb to mój ulubiony). Jeśli nie jesteś na 1000% zdecydowany na bieżnię to przeglądnij sobie jeszcze te orbitreki. 



#4 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 28 sierpień 2013 - 20:14

Więc ja też zwolennikiem ani trenażera ani bieżni nie jestem. Zawsze wolę ruch w terenie, ale zdarza się, że pogoda nie pozwala i wtedy po prostu wskoczę na bieżnię. Prędkość 16km/h chyba mi wystarczy, biegam 8km w 50m. Także aż tak często nie będę korzystał. Hałas, rozmiar, waga mi w ogóle nie przeszkadza, bo bieżnia będzie stała w garażu gdzie jest dużo miejsca.

 

A mama sobie poszura nogami :) . No właśnie ceny siłowni w mojej okolicy są nie za ciekawe, a jeszcze zostaje dojazd. Poza tym z bieżnik skorzysta kilka osób.



#5 Gosc_malina_*

Gosc_malina_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2013 - 08:31

Zawsze marzyłam o bieżni, obecnie zbieram kaskę :)



#6 Gosc_rudanacja_*

Gosc_rudanacja_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2013 - 08:13

A mieszkasz w domu czy w blokach? Bo jeśli w blokach to zdecydowanie odradzam. Sąsiedzi Cię znienawidzą :)





Dodaj odpowiedź