Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#781 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 wrzesień 2016 - 20:27

ściągasz soft do vectorów  i pakujesz do katalogu w liczniku remoteSw , i po temacie :)

e1000 , 520 , 820  fr920xt fenix3 tymi wgrasz , może ktoś z znajomych  ma

przez ANT+ USB tez robiłem i szło bez problemu jest pewien  warunek  ,który w twoim przypadku może nie był spełniony :

1.vectory nie mogą spać :) musisz najlepiej kręcić nimi

2.jak nie są zamontowane to musisz zapiać pody do nich

z tego obrazka wnioskuje ,że program nie ma łączności z nimi

pisz na pw podam swój tel , to przeprowadzę przez proces aktualizacji



#782 piotrek_poz

piotrek_poz
  • Użytkownik
  • 130 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 wrzesień 2016 - 10:16

Tak kręcę nimi, z kompem się łącza bo okienko wcześniej mam napisane, że znaleziono dwa pedały i informacje techniczne odnośnie ich. W kolejnym okienko już przycisk "update now" jest nieaktywny.

 

Dalszy ciąg walki z pedałami.

Na noc wyjąłem baterie z Podów aby pedały mogły się zresetować. Zamieniłem też same pody stronami. Niestety dalej nic z tego, jedyna zmiana, że dziś rano na 6 pierwszych prób pedałów, komputer w ogóle nie chciał wykryć pedałów albo pokazywał komunikat odnośnie utraconego połączenia. Oczywiście cały czas kręciłem pedałami żeby się nie uśpiły. Później w kolejnych próbach pokazuje albo, że znaleziono tylko lewy pedał albo prawy właściwie na zmianę. Już nie mam pojęcia co może być z nimi,dziwne jest natomiast to, że z Garminem Edge 810 łączy się momentalnie z dwoma pedałami. Sam Garmin Edge pokazuje, że jest stare oprogramowanie pedałów, a także ciągłe info o kalibracji kątów czujników, gdzie jak pedałuje w przedziale 80-90 to nic się nie dzieje. Myślę , że może być to win a starego softu w Vectorach.

 

Czy PODy odpowiadają za komunikacje czy jedynie zasilają pedały i w nich jest ukryta część do komunikacji ANT ?

 

Musze podjąć decyzje czy je zwracać czy jeszcze powalczyć z nimi :)



#783 piotrek_poz

piotrek_poz
  • Użytkownik
  • 130 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:35

Po zmianie podów stronami tak jak były na początku komputer widzi pedały lecz jest to samo co we wcześniejszym poście odnośnie tego że przycisk "update now" jest nieaktywny

 

 

Udało się zaktualizowałem. :)

Powód okazał się blachy opaska Garmin Vivofit na ręce o której nie pomyślałem, że będzie zakłócać połączenie, choć o opasce HR pamiętałem i zaniosłem  do innego pokoju,  żeby nie zakłócała aktualizacji.



#784 xander122

xander122
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 11:12

Witam

Co powiecie na coś takiego: https://www.olx.pl/o...html#521a8bf00f ?

Warto pakować się w używany miernik?

Kolejne pytanie jak to jest z ośka 30mm? Na stronie Rotora jest napisane że podejdzie pod bb86 ale nie bardzo rozumiem jak wcisnąć szerszą oś w mniejszą mufę?



#785 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 wrzesień 2016 - 11:43

Wg mnie tylko jeżeli planujesz się ścigać i wiążesz z tym poważne plany. Jeżeli nie masz możliwości realizowania konkretnego planu treningowego, wg mnie szkoda kasy (chyba, że masz jej w nadmiarze i po prostu chcesz kupić fajną zabawkę - ale wtedy pytanie "czy warto" jest nie na miejscu, lepiej zapytać siebie: "czy przy moim budżecie jest to najfajniejsza z rzeczy, które chcę mieć").

 

Zaznaczam, że mówię to jako nie-użytkownik - ale taki, który mocno rozważał ten zakup i uznał, że zwyczajnie nie ma sensu z powodu podanego powyżej.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#786 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 wrzesień 2016 - 12:03

Doradzicie czy miernik jest wart swej ceny?

 

Ja bym nie kupił. Wygląda jak by miał przejechane grubo ponad 20k (może nawet 40k) i blaty też wyglądają na zużyte.

Za 3K można mieć nowy w wersji S z gwarancją a jeżeli masz np blaty shimano to można je przełożyć i nie kupować.

 

2/3 ceny nowszej wersji z gwarancją.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#787 xander122

xander122
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 12:57

Wg mnie tylko jeżeli planujesz się ścigać i wiążesz z tym poważne plany. Jeżeli nie masz możliwości realizowania konkretnego planu treningowego, wg mnie szkoda kasy (chyba, że masz jej w nadmiarze i po prostu chcesz kupić fajną zabawkę - ale wtedy pytanie "czy warto" jest nie na miejscu, lepiej zapytać siebie: "czy przy moim budżecie jest to najfajniejsza z rzeczy, które chcę mieć").

 

Zaznaczam, że mówię to jako nie-użytkownik - ale taki, który mocno rozważał ten zakup i uznał, że zwyczajnie nie ma sensu z powodu podanego powyżej.

Mam zamiar się ścigać jeśli zdrowie pozwoli w przyszłym roku.Zdaje sobie sprawę ze to bardzo drogi gadżet który tak naprawdę nic nie daje,jednak w dalszym ciągu rozważam zakup.

 

Ja bym nie kupił. Wygląda jak by miał przejechane grubo ponad 20k (może nawet 40k) i blaty też wyglądają na zużyte.

Za 3K można mieć nowy w wersji S z gwarancją a jeżeli masz np blaty shimano to można je przełożyć i nie kupować.

 

2/3 ceny nowszej wersji z gwarancją.

Nawet jeśli miałby przejechane te 20k km to czy to wiele(patrzę pod kątem mechaniki a nie samego miernika bo nie znam sie nad tym)

Blaty można wymienić,akurat do rotora wizualnie pasuje np tani stronglight. Łożyska zostaja moje.Same ramiona czy oś to przecież część która się nie zużywa. Rotor 3d to wydatek rzędu 3700 plus blaty.Za przemawia gwarancja.

Mam ultegrę 110mm  ale nie bardzo wiem do jakiej korby mialbym je przełożyć?



#788 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 29 wrzesień 2016 - 13:07

Tak jak ktoś wcześniej napisał, jeśli masz możliwość realizowania ścisle określonego planu treningowego w oparciu pomiaru mocy, to warto. Ale jeśli jeździsz dla przyjemności albo plany często musisz weryfikować ze względu na różne okoliczności (praca,rodzina,pogoda,chęci) to wtedy robi się z tego droga zabawka i gadżet, który niewiele wnosi do poprawy twojej formy.

Też kiedyś chwilowo się napaliłem jak była promocja u producenta, ale po przeanalizowaniu jak wygląda moje jeżdżenie, zdroworozsądkowo odpuściłem ;)



#789 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 wrzesień 2016 - 13:07

Trudno mi powiedzieć na ile trwałe są tensometry.

Rotor nie jest bardziej sztywny niż FSA Gossamer a już na pewno niż Shimano.

Zresztą i tak bez znaczenia bo kto odczuje tą różnicę.

Rozumiem że przemawia wygląd.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#790 xander122

xander122
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 13:17

Tak jak ktoś wcześniej napisał, jeśli masz możliwość realizowania ścisle określonego planu treningowego w oparciu pomiaru mocy, to warto. Ale jeśli jeździsz dla przyjemności albo plany często musisz weryfikować ze względu na różne okoliczności (praca,rodzina,pogoda,chęci) to wtedy robi się z tego droga zabawka i gadżet, który niewiele wnosi do poprawy twojej formy.

Też kiedyś chwilowo się napaliłem jak była promocja u producenta, ale po przeanalizowaniu jak wygląda moje jeżdżenie, zdroworozsądkowo odpuściłem ;)

Mądrze mówisz,przemyślę sobie to raz jeszcze i dokładnie poczytam jak wygląda trening z mocą.

 

Trudno mi powiedzieć na ile trwałe są tensometry.

Rotor nie jest bardziej sztywny niż FSA Gossamer a już na pewno niż Shimano.

Zresztą i tak bez znaczenia bo kto odczuje tą różnicę.

Rozumiem że przemawia wygląd.

Dziwne bo ludziska powiadają zupełnie coś innego.

Co do odczuć to zapewne masz rację,w końcu nie porównujemy korby na kwadrat za 50 zł tylko dwa zbliżone do siebie konstrukcyjnie i cenowo produkty.



#791 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 29 wrzesień 2016 - 21:23

Tensometry pratycznie nie ulegają żadnemu zużyciu ale co innego jet ważne. Aluminium, z którego budowane są pająki ulega pewnemu rozprężeniu w mairę upływu czasu. Starzy wyjadacze jeżdzący jeszce kiedyś na alu ramach wiedzą o co chodzi.

Z pająkeim dzieje się to samo. Wówczas tzw. slope czyli nachylenie charakterystyki zmiany rezystancji tensometrów od przyłożonej siły zmienia się. W każdym mierniku raz do roku powinno byc wyznaczone nowe slope. Wówczas staje się on na nowo dokładny jak nowy.

Na dzień dzisiejszy o ile sie nie mylę to w warunkach amatorskich slope można wyznaczyć:

1. SRM od zawsze i zawsze. Slope w ciagu roku mozę sie zmienić o 1-2%.

2. Quarq od nie dawna w najnowszych modelach

3. PowerTap w najnowszych G3

Reszta chyba tylko tylko serwis. Stare PT mozan sprawdzić za [pomocą softu pod linuksa Quarqd oraz jibbering ale slope sie samemu nie zmieni.

Kupując swego czasu używane SRMy weryfikowałem ich slope i dla 10-15 letnich zmieniało sie ono o kilka procent.

Tak jak poprzednicy piszą, waty powinny być stabilne i powtarzalne, najwyzej o kilka procent za duze albo za małe.

 

 

 

 



#792 xander122

xander122
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 06:30

Dziwi mnie tylko to,że na stronie p2m piszą iż przy wymianie blatow lub ramion nie trzeba ponownie kalibrować jednak zaraz potem linijkę niżej piszą w stylu "jesli chcesz możesz odesłąć do nas miernik na powtrórną kalibrację"

If you want to verify the calibration of your power meter anyway you can send it in for calibration. However, we don?t see this as necessary.

 


#793 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 06:43

A w jaki sposób można zmienić slope w piascie powertap g3? I przy okazji zapytam: czeka mnie wkrótce wymiana łożysk. Czy ich wymiana w ww. jest w jakiś sposób różna od wymiany w piascie sl+? Bo tylko takie manuale można znaleźć w internecie.

#794 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 12 październik 2016 - 06:18

Naprawdę nikt nie wymieniał samodzielnie łożysk w powertapie g3?

#795 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 14 październik 2016 - 09:28

 http://www.cyklon.eu/2016/06/koo.htmloni wymieniali :)



#796 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 14 październik 2016 - 09:44

Szkoda tylko, że nie opisali jak, ale z tego co widzę konstrukcja osi jest podobna do wcześniejszych modeli. Nawet magnes przyklejony jest na taśmę elektryczną, jak dawniej ;)

#797 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 14 październik 2016 - 09:56

Jakby opisali jak to kto do ich serwisu by z tym przyszedł ;)

 



#798 krzywusek

krzywusek
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądLubawka

Napisano 15 październik 2016 - 15:42

Witam,

panowie potrzebuje pomocy przy stages ultegra 6700. Kupiłem ten nowy miernik niedawno i zrobiłem na nim 3 treningi. Poprzednio miałem okazję przetestować miernik tej samej firmy tyle ze na korbie shimano 105 i nie miałem kompletnie żadnego problemu. Teraz do rzeczy:

Jadąc na rowerze co dosyć często wskaźnik watów jak i kadencji pokazuje zero. Jest to bardzo irytujące bo nie mam pojęcia co może być nie tak. Kręce sobie na podjeździe a w pewnym momencie potrafi przez 5 sekund pokazywać 0. Zaznaczę że czujnik jest dobrze skalibrowany i pokazuje wartość 904. Bateria jak i firmware  też są nowe. Jesli chodzi o licznik to używam garmina 520. Wlączałem i wyłączałem bluetooth w garminie i również to samo. Bede wdzięczny za każdą radę. 



#799 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 październik 2016 - 16:12

Spróbuj przejechać się wkładając garmina w skarpetę, tak aby był bliżej korby. W moim garminie 520 był kłopot z odbiorem sygnału z PLMa, mimo, że Xperia spokojnie czytała ten sygnał. Dopiero poprawa umieszczenia anteny w PLMie sprawiło, że transmisja jest OK. Te garminy mogą mieć stosunkowo słabą antenę. Chociaż oczywiście to może być też wina stagesa.



#800 krzywusek

krzywusek
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądLubawka

Napisano 15 październik 2016 - 16:42

No tak, ale ten sam garmin, bez problemu obsługiwał stages 105 i nie miałem kompletnie zadnego problemu. Dlatego to mi nie daje spokoju, bo skoro na korbie 105 chulało to i ultegra powinna śmigać.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.