Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#921 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 31 maj 2017 - 15:51

Aby policzyć moc trzeba znać siłę i kadencję (tak upraszczając) więc wszystkie nowe pomiary powinny ją transmitować

#922 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 31 maj 2017 - 20:07

Spróbuję tak zrobić, nie tylko ROXem ale też apką VirtualTraining.

#923 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 31 maj 2017 - 20:48

Dzięki Arked. Zdecydowałem się na Stagesa 105 verII. W korbie zastanawia mnie fakt zużycia zębów itp. Pierwsza jazda na stages udana, komunikacja z ROX 11 szybka, stabilna, mimo różnych głosów kadencji Stages nie pokazuje, trzeba osobnym czujnikiem tak jak mialem do tej pory (Bontrager Combo). Z racji tego, że to prawda miar jednej nogi to wydaje mi się, że warto dać odczyt mocy nie z 3s a a z 10s,wykres będzie bardziej gładki.

Dziwna sprawa, że nie masz kadencji. Jeśli wyświetlają Ci się waty to i również powinieneś mieć kadencję. Z czasem jak się nauczysz to bez większych problemu będziesz mógł jeździć z odczytem 3s. Choć nie zaprzeczę, że odczyt 10s jest bardziej liniowy. 



#924 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 31 maj 2017 - 20:58

Piwonia: faktycznie dziwne z tą kadencją, tym bardziej, że apka StagesPower pokazuje oprócz mocy także kadencję. Może to wina komputerka? Sigma może nie jest idealnym rozwiązaniem, pewnie odstaje od Garmina, Polara ale jakoś ROX 11 spodobał mi się.

#925 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 maj 2017 - 21:17

. Pierwsza jazda na stages udana, komunikacja z ROX 11 szybka, stabilna, mimo różnych głosów kadencji Stages nie pokazuje, trzeba osobnym czujnikiem tak jak mialem do tej pory (Bontrager Combo). 

Spróbuj na chwilę  ściągnąć czujnik  Bontrager Combo - wtedy Stages prawd. będzie pokazywał również kadencję.

( Na ROX 10 jest moc i kadencja ze Stagesa )

 

Tego Combo potem możesz spróbować podłączyć  jako czujnik tylko prędkości .( nie speed/cad)



#926 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 01 czerwiec 2017 - 21:45

Wszystko gra. Stages kadencję pokazuje, trzeba było usunąć wszystkie czujniki z ROXa a potem wyszukać na nowo. Niestety jest mały problem, apka VirtualTraining potrzebuje kadencję jednak tylko z czujnika kad/predk, magnesik założyłem ponownie. Dziękuję za porady. Jak coś niecodziennego mi się przytrafi w tym zestawie to poinformuję, może komuś się przyda.

#927 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 04 lipiec 2017 - 07:08

Kolejne wnioski o Stages, nie wiem czy inni też tak mają: przy niskiej kadencji na miękkim przyłożeniu wskazanie mocy spada czasem do zera. Zdarza się, że patrząc na wykres po treningu są skoki na maxa czyli 2000W., trochę to fałszuje np. krzywą mocy. Ale są to skoki poniżej sekundy. Na podjeździe rzędu 10-12% zanotowałem trzy-cztery takie piki. Oczywiście takiej mocy nie generuję.

#928 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 11:34

Może słaba bateria? Ja jeszcze w swoim Stages takiego problemu nie zaobserwowałem.

#929 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 04 lipiec 2017 - 13:17

U mnie tak nic takiego nie ma a posiadam 3 sztuki Stages. Za to jeśli chodzi o piki to zdarzają się zwłaszcza na dołkach i przy zerowej kadencji lub też przy niskiej. Nie jest to problem bo można to wyzerowac choćby w programie WKO

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka



#930 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 15:03

Piki mocy w Stages się zdarzają ale nie powinny być tak częste. Rzeczywiście może być coś z baterią (słaba albo nie siedzi dobrze i traci kontakt) bo piki najczęściej występują kiedy miernik budzi się po stanie uśpienia.



#931 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 04 lipiec 2017 - 23:01

W takim razie wymienię jutro baterię.

#932 sempik

sempik
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 08:56

A propos baterii w Stages. Garmin sygnalizował "słabość" pierwszej, fabrycznie założonej baterii po dokładnie 97 godzinach. Jeszcze ze dwa treningi zrobiłem i problemu z łącznością nie było. W zeszłym tygodniu założyłem nową. Stara miała 2,72 V. Zobaczymy, czy nowa pociągnie te obiecane 200h:)


  • Lukasio lubi to

#933 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 16:30

Witam
Kupował ktoś ostatnio może stages i może polecić sklep z dobrą oferta cenowa? Dolar leci to może o ceny spadną :) z góry dzięki

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



#934 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:50

Dziś padł mi Stages. Brak sygnału podawanego do licznika i aplikacji Android. Z tego co zacząłem czytać, nie jest to problem odosobniony. Niestety czeka mnie wysyłka gwarancyjna. Pomiarem "nacieszyłem się" od lutego więc raptem pół roku.

#935 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 12:13

Ktoś gdzieś radził, by wyciągnąć z korby baterię i zostawić otwarte na jakiś czas, bo być może do środka dostała się wilgoć. Zrobiłem tak i na szczęście dziś mój Stages odżył. Mam nadzieję, że dotrwa do końca sezonu.

Niesmak niestety pozostaje spory. Za te pieniądze spodziewałem się bezawaryjnego urządzenia na lata. Na tą chwilę nikomu Stages bym nie polecił.



#936 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 12:44

Wsadz do ryzu ramie stages(powaznie :-) ). A uszczelke od baterie przemaruj czyms na silikonie aby poprawic szczelnosc.

#937 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 14:00

Nie chce mi się odkręcać korby by ramie wsadzać do ryżu, ale przytwierdzę jakoś do ramienia te małe woreczki, które są np. w kartonach z butami. Też trochę pomoże w wyciągnięciu wilgoci.
Choć do końca nie mam pewności czy to problem z wilgocią, bo ostatni raz rower miał styczność z wodą ponad tydzień temu, a problem pojawił się wczoraj.

#938 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 14:42

Woda, która zapewne pod pewnym ciśnieniem przedostała się przez uszczelkę może pozostać w urządzeniu przez długi czas i powodować problemy, np. kiedy zmieni się temperatura punktu rosy i para w mierniku zaczyna się skraplać.  Awaria nie musi nastąpić od razu.

 

Quarq swego czasu miał z tym problem. Woda, prawdopodobnie pod ciśnieniem, czasami dostawała się do przedziału z elektroniką. A jako, ze ten był (prawie) hermetyczny to nie miała się z niego wydostać. Miernik dotknięty tym problemem nadawał się tylko do recyklingu. Teraz przeprojektowali przedział na baterię dodając do niego gore-texową membranę. Więc nawet jeśli jakimś sposobem do elektroniki dostanie się woda to istnieje możliwość jego wysuszenia i przywrócenia sprawności miernika.

 

Również polecam smar silikonowy do uszczelek dla zwiększenia szczelności.



#939 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:06

Posiadam miernik już z tej nowej generacji, a poza tym nigdy nie traktowałem go pod ciśnieniem.

#940 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 19 lipiec 2017 - 10:41

Coś ze stagesami jest nie tak. Ja wymieniłem baterię i dalej pokazuje 1-2 sekundowe zera. Ostatnio kręciłem 45 min na trenażerze i wyszło 2 minuty w sumie zer...



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.