Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#961 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 08 sierpień 2017 - 15:18

Nie był kalibrowany przed, był kalibrowany w trakcie. Ftp,% itp nie było wątkiem który podjąłem. Nie oto mi chodziło. Być może niwzeozumiale to opisałem. Zwróciłem uwagę, że po przesiadce z szosy na trenażer nie skalibrowałem, pokazywalo więcej watów niż czułem, wyjeżdżałem poza S4 bo bardzo dobrze mi się jechało,czułem moc ale, że wskazania zaczęły przekłamywać to i zajechałem się.

#962 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 18:09

Witam
Panowie mam pyranko. Kupiłem pomiar mocy 4iiii. Garmin go znajduje i ok ale nie wykrywa go jako czujnika kadencji. Jakieś wskazówki?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



#963 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 18:45

To znaczy co? Nie wyświetla ci kadencji? Miernik mocy parujesz jak miernik mocy i tyle. Nie musisz go parować jako czujnik kadencji. Jeśli miałeś kiedyś sparowany jakiś czujnik kadencji to upewnij się że jest usunięty/wyłączony.



#964 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 18:49

Myślałem ze garmin musi go wykryć dodatkowo jako czujnik kadencji aby pokazywał dane na ekranie....właśnie skończyłem montaż czujnika i nie robiłem jescze próbnej jazdy. Czujnik garmina od kadencji usunelem i mam nadzieje ze ten od mocy pokaże ją?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



#965 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 19:13

Powinien pokazać.



#966 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 19:14

Dziękuję za odpowiedź jutro się okaże ;)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



#967 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:12

Przeżyłem chwilę grozy,jakieś 5 godIn jazdy wcześniej wymieniłem baterię na nową, zapakowana ze sklepu. I co? Wczoraj zamarłem, stages zero reakcji. Zero kalibracji, jakby w ogóle nie nadawał. Nie miałem innej więc z duszą na ramieniu dziś kupiłem w innym sklepie dwie cr2032 i zapakowałem do ramienia. Wszystko hra!!! Uff. I pytanie :bateria mimo, że nowa to padnięta była? Czy może stages rozladowuje za szybko?

#968 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:33

Diabli wiedzą ile te baterie w tym sklepie leżały. Jednak warto kupować jak najlepsze i w miarę świeże.

Dotyczy to nie tylko mierników mocy - pluję sobie w brodę, bo zamiast kupić nieco droższe baterie alkaliczne R20 (chyba, takie grube) Varty, to chciałem zaoszczędzić nieco i kupiłem również alkaliczne, ale sygnowane przez Tesco, no i automatyczny wydajnik karmy dla kota po paru dniach nie ma siły wydzielić kotu żarcia...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#969 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:40

Kotu się przeżyło?
Wsadzalem do p2max cos innego niz Renata ale caly czas markowa bateria. Padla po bardzo krotkim czasie. Z tego samego dwupaku, zalozylem kolejna. I ta trzyma....

#970 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:18

Witam. Używa ktoś może Favero Assioma ? Jak się sprawują pedały .

 


  • bogcz lubi to

#971 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 22:05

Jak używa to jest niezły, bo z tego co rozmawiałem w Wertykalu Włosi ich jeszcze nie wysyłają.



#972 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 23:21

Ostatnio miałem podobne przygody ze Stages. Bateria dodawana do korby wytrzymała około pół roku. Dwie kolejne wymienione Sony wytrzymaly po około trzy dni. Trzecia Sony z tego samego blistra co dwie poprzednie siedzi już tydzień i jej status to "ok".

#973 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 12 sierpień 2017 - 23:56

Była to cr od Panasona. Dziś zaaplikowałem GP. Zobaczymy.

#974 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:41

@Lukasio

 

Miałeś jakąś jazdę w mokrych warunkach ostatnio? Jeśli tak to zostaw Stages z otwartą klapką na jakiś czas, żeby ewentualna wilgoć wyschła (wilgoć nagromadzona wewnątrz miernika może powodować błyskawiczne rozładowywanie się baterii).

 

Jak używa to jest niezły, bo z tego co rozmawiałem w Wertykalu Włosi ich jeszcze nie wysyłają.

 

Recenzenci i niektóre sklepy mają już pojedyncze egzemplarze (Dcrainmaker, Clevertraining, Powermeter24). Oczywiście na recenzje i sensowne opinie trzeba poczekać 1-2 miesiące. Zdania na temat miernika mocy nie wyrabia się w 2 dni.



#975 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 13 sierpień 2017 - 23:23

@Arked Nie było kontaktu z wodą . mimo to zostawię otwartą klapkę na noc.

#976 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 09:52

 

Recenzenci i niektóre sklepy mają już pojedyncze egzemplarze (Dcrainmaker, Clevertraining, Powermeter24). Oczywiście na recenzje i sensowne opinie trzeba poczekać 1-2 miesiące. Zdania na temat miernika mocy nie wyrabia się w 2 dni.

 

No tak - sam jestem ciekaw bo BePro (poza kalibracją) nie były złe, Assioma wydaje się rozwiązywać chyba wszystkie niedogodności (brak BTLE, kalibracja, magnetyczna wtyczka zamiast USB).

 

Z ciekawych rzeczy DCR wspominał na twitterze o głupiej procedurze instalacji - nie odpalisz pedałów...bez wcześniejszej ich rejestracji przez smartfona.



#977 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 17:06

Tutaj więcej informacji od DCrainmakera na temat Favero Assioma:
 


  • mucher lubi to

#978 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 21:25

Power2max ogłosił dzisiaj swoją nową linię mierników mocy ona nazwie NG Eco. Poniżej w tabeli porównanie autorstwa Dcrainmaker przedstawiająca czym różni się od pełnej wersji NG.

 

gallery_9859_241_7447.png

 

Na mój gust różnice bardzo niewielkie. Tak więc od 490 Euro (2100zł) będzie można mieć w pełni funkcjonalny miernik mocy mierzący całość mocy w pająku korby. Jeśli to nie jest dobra oferta to nie wiem co nią jest ;)

 

Recenzja miernika:

 

https://www.dcrainma...pth-review.html



#979 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 09:14

Między wierszami można przeczytać, że linia NG Eco to jest to samo co rebrandowany FSA PowerBox czyli Type-S po liftingu z nowym modułem komunikacji rozszerzonym o bluetooth. 

Plus w stosunku do powerboxa to większy wybór korb i supportów. Warto zwrócić uwagę na użycie baterii zamiast akumulatora oraz nowa klapka komory na baterię. 

Cenowo super, poza opcją dla Campy. 



#980 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 10:05

Nawet nie me między wierszami. Dcrainmaker stwierdza wprost, że NG Eco to ten sam miernik co Powerbox. Jedyna różnica jest chyba taka, że NG Eco będzie mieć włączony Bluetooth.

 

Co do tych różnic to niektóre minusy są albo mało istotne (brak pseudo-balansu L/R itp.) albo są wręcz plusami (bateria zamiast akumulatora). Myślę, że NG Eco będzie najlepszym wyborem w tym momencie dla kupującego pomiar. Dodatkowy plus jest taki, że jeśli power2max da radę z produkcją i nie będzie problemów z dostępnością produktu to spadek cen innych mierników powinien być kwestią czasu.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.