Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#1101 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 26 październik 2017 - 22:11

W tym momencie jest po prostu dużo tańszy.

Jak ja wybierałem na początku roku to ceny były zbliżone i wybrałem... Quarqa ze względu na Bluetooth, możliwość przeprowadzenia kalibracji statycznej przez użytkownika oraz brak dryftu mocy na trenażerze (co ponoć zdarza/zdarzało się p2m).

#1102 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 26 październik 2017 - 22:21

Świetnie, dziękuję za odpowiedź.

#1103 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 28 październik 2017 - 22:12

Czyli jeżeli myślę o sprzęcie w którym, będę miał pomiar mocy w pająku, balans (oczywiście przybliżony), oraz możliwość zamontowania tarcz Shimano (5 śrub BCD 110), to najtańszą opcją jest Type S?

W opisie pomiaru mocy NG ECO jest napisane "power balance via APP"(za 50 dolcy) - Czy to oznacza, że dane balansu będą dostępne jedynie podczas analizy danych za pomocą aplikacji (po treningu)?



#1104 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 październik 2017 - 22:52

1. Czyli jeżeli myślę o sprzęcie w którym, będę miał pomiar mocy w pająku, balans (oczywiście przybliżony), oraz możliwość zamontowania tarcz Shimano (5 śrub BCD 110), to najtańszą opcją jest Type S?

2. W opisie pomiaru mocy NG ECO jest napisane "power balance via APP"(za 50 dolcy) - Czy to oznacza, że dane balansu będą dostępne jedynie podczas analizy danych za pomocą aplikacji (po treningu)?

 

  1. Na to wygląda.
  2. Nie. Będzie możliwe po aktualizacji (odblokowaniu) tej funkcji poprzez aplikację. Za jedyne $50. Po odblokowaniu oszacowania balansu będzie on transmitowany i możliwy do odczytania przez np. garmina edge.

  • przemonr1 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1105 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 487 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 31 październik 2017 - 09:01

W końcu też skusiłem się na P2M, wziąłem NG ECO i pod wpływem zdjęcia z poprzedniej strony (Sorry Adamoz :D) jest to wersja na 5 śrub zamiast pod moje blaty Shimano. Dokupiłem też nowego Gossamera tylko po to, żeby wydobyć z niego blaty (był tani, a same koronki gdzie bym nie sprawdzał nie są tanie) i śruby, poskładałem z tego jeden zestaw i mam teraz dwie korby za dużo :)

 

W skrócie: zamówiłem w piątek wieczorem 20.10, w sobotę dostałem dane do przelewu, przelew zrobiłem w poniedziałek. We wtorek dostałem informację, że przelew dotarł i czas realizacji to 14 dni od daty otrzymania płatności. Przesyłka wyszła jednak 2 dni później w czwartek i wczoraj w poniedziałek 30.10 była u mnie. 10 dni w w tym 2 weekendy.

 

Do suportu Shimano korba FSA weszła, chociaż nie obyło się bez użycia młotka przez kapcia i poklepywaniu po kawałku, ciasno było. Wyjęcie może być później większym wyzwaniem :)

 

Co do dodatkowej masy tego ustrojstwa:

 

Korba 5800 kompletna ważyła 739g, P2M komplet z blatami i śrubami od Gossamera waży 926g - pająk 110 z czujnikiem i baterią 163g, ramiona odpowiednio 251 i 345, śruby z kominami 24g, koronka 34 34g, blat 50 101g i śrubki do przykręcenia pająka 7g.

W sumie niecałe 200g więcej w stosunku do korby Shimano 105.

 

 



#1106 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 październik 2017 - 09:45

No ale moje zdjęcia pokazują właśnie NGeco na 4 śruby więc nie wiem jak mogłeś pod ich wpływem kupić na 5 srub:)

#1107 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 październik 2017 - 14:55

adamoz ja wziąłem zielone wstawki :)

Pytanie do użytkowników P2M. Jakie najlepiej kupić sobie zapasową baterie (producent). Dziwne bo dziś 3 jazda z miernikiem i komunikat o słabej baterii. Wolę kupić coś na zapas, 2-pak Energzer CR2450 mogę nieć za niecałe 8 zł.

Ja dziś miałem pierwszą przejażdżkę z nowym p2m NGeco, na zewnątrz, w temp. 5-6 stopni. Po godzinie garmin też mi wyświetlił komunikat o słabej baterii miernika. Wcześniej rower stał kilka dni na balkonie w niskich temperaturach.



#1108 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 23:31

hej, mam mały problem z moim Stages. Zauważyłem, że mam dosyć stary firmware, konkretnie z 2014 roku, no i oczywiście aplikacja sugeruje, aby go podnieść, niestety pojawia się tylko ekran „Downloading Firmware” na 0% i nic. czekam 10 minut i ani drgnie. Telefon ma dostęp do netu, apkę mam najnowszą, telefon też nowy... hmmm, ktoś miał podobny problem może???


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#1109 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 00:44

Jeśli telefon to nie iPhone to spróbuj iPadem.

#1110 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 09:37

próbowałem iphonem i ipadem. cały czas to samo....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#1111 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 14:51

ok, problem rozwiązany, wsparcie Stages zadziałało błyskawicznie. Okazało się, że mój firmware jest tak stary, że takie rzeczy się mogą dziać. Rozwiązaniem było wyjęcie i założenie baterii po rozpoczęciu procesu jak się przyblokowało na ekranie „Downloading”.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#1112 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 listopad 2017 - 14:44

Jednak warto dbać o to, żeby bateria była w miarę świeża w Power2Max. Co prawda od pierwszego komunikatu o słabej baterii (jazda w chłodzie) trochę czasu minęło do jej całkowitego padnięcia, jednak różnica przed i po wymianie jest dość ciekawa: ostatnio eksploatacja na trenażerze i przed wymianą kalibracja kończyła się różnymi komunikatami - w miarę pracy coraz wyższe wartości np. 734 na początku, pod koniec treningu 742. Myślałem, że ma to związek z temperaturą (ale rower w mieszkaniu, grzeje się głównie trenażer, a nie miernik). Po wymianie stabilne wartości od początku do końca takie same. 

Napięcie baterii zużytej: 2,72V


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1113 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 487 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 16 listopad 2017 - 07:03

Ja po 2 tygodniach wymieniłem oryginalną, bo coraz częściej było 0. Mój licznik żadnego ostrzeżenia mi nie wyświetli, lampki na korbie podobno twierdzą, że ok. Wczoraj chyba nie było żadnego zera już. W sumie nie dziwię się, że już nie twierdzą, że tylko Renata, skoro w środku był jakiś chinol :)

 

Nawiasem mówiąc kupując drugi raz kupiłbym z blatami Praxis, skoro to po prostu działa. Z blatami od Gossamera to nie funkcjonuje. Mała koronka od FSA ma wyprofilowanie przy śrubach, przez co po przykręceniu do okrągłego, płaskiego pająka po prostu ją wygina. Obrócić nie można, bo za duży odstęp między koronkami. Wymieniłem na COŚ płaskiego, jakoś działa, ale blat też wypadałoby wymienić - FSA znów ma dość duże odsadzenie na bok, koronki jeszcze są odrobinę za daleko, ciężko dobrze wyregulować przerzutkę.

 

A było nie kombinować :)



#1114 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 listopad 2017 - 08:24

Z blatami Praxis działa bardzo dobrze, porównywalnie do Ultegry 6800, może tylko trochę bardziej "twardo". Chyba nie bez przyczyny Power2max handluje tym "w zestawie" ;)

Co do baterii, to chyba też muszę zmienić, bo o ile pomiar mocy pokazuje cały czas na bierząco, to kadencja często wskakuje na 0, szczególnie po przerwie w pedałowaniu, czy po mocniejszym depnięciu na stojąco. Miał ktoś taki przypadek?

Nawiasem...być może będę sprzedawał cały komplet, praktycznie nowy: Power2max, FSA Gossamer 172,5mm + blaty Praxis 50/34 ;) 



#1115 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 22:16

Jednak warto dbać o to, żeby bateria była w miarę świeża w Power2Max. Co prawda od pierwszego komunikatu o słabej baterii (jazda w chłodzie) trochę czasu minęło do jej całkowitego padnięcia, jednak różnica przed i po wymianie jest dość ciekawa: ostatnio eksploatacja na trenażerze i przed wymianą kalibracja kończyła się różnymi komunikatami - w miarę pracy coraz wyższe wartości np. 734 na początku, pod koniec treningu 742. Myślałem, że ma to związek z temperaturą (ale rower w mieszkaniu, grzeje się głównie trenażer, a nie miernik). Po wymianie stabilne wartości od początku do końca takie same. 

Napięcie baterii zużytej: 2,72V

Prozor przybliż proszę tajniki kalibracji, trzeba robić przed każdą jazdą?

Czy puszczenie korby, podczas jazdy na 3 s  jest wystarczające?

Często u mnie wyskakuje błąd kalibracji (failed)



#1116 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 listopad 2017 - 22:22

Warto przed każdą jazdą, chociaż w przypadku p2m wystarczy puszczenie korby na kilka sekund (3s), ale poprawnie powinno wykonać się zerowanie po odpięciu z pedałów i ustawieniu ich poziomo. 

Błąd kalibracji wystąpić może, gdy miernik nie znacjonalizował się poprawnie, warto chwilkę pokręcić korbą, przejechać kawałek, a następnie odpiąć się i wykonać zerowanie.


  • vpablov lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1117 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 listopad 2017 - 13:31

Zerowanie to nie kalibracja. Kalibracja jest fabryczna, tylko w przypadku SRMów i podobnych można to zrobić w domu przy pomocy ciężarków.

A odnośnie zerowania.. dość ważną uwagą jest *wypięcie* się z pedałów. Co gorsza jak jechaliśmy np. długi zakręt (bez kręcenia).. to wylicza nowe zero, które może być zupełnie absurdalne (np. jak stoimy na pedale przy wirażu w lewo). Podobno po tym wypinaniu można rozpoznać posiadacza miernika :D


  • asedio lubi to

#1118 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 listopad 2017 - 13:46

Dokładnie, dlatego na fakt wypinania z pedałów zwróciłem uwagę. Jednak z moich doświadczeń wynika, że podobne, o ile nie identyczne wyniki zerowania można uzyskać również bez wypinania, jednak korby poziomo i odciążane (bez naciskania na pedały). Ważne w przypadku autozerowania, po jeśli faktycznie będzie obciążenie na jeden pedał przy autozerowaniu, to moce mogą się przesunąć, choć doświadczenie od razu powinno podpowiedzieć, że coś jest nie tak z pomiarem ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1119 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 15:34

Ja zeruję Quarqa trzymają korby pionowo (6/12). No i potwierdzam, że można spokojnie zerować mierniki w pająku bez wypinania z pedałów. Nie ma żadnej różnicy w offsecie jeśli nie ruszymy nogami. Oczywiście do tego potrzebna jest gładka droga i spokojna jazda. Zerowanie na wertepach albo zakręcie to kiepski pomysł ;)

#1120 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 18:55

XCADEY

Na Aliexpress paru użytkowników z PL nabyło te pomiary mocy. Prośba o informację co one są warte.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.