Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Forum Zmiany, Problem


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 01 wrzesień 2013 - 16:20

1) Jak zauważyłem intencją administratora jest zmiana adresu z www.forumszosowe.org na szosa.org, dlatego więc drogi adminie zastosuj proszę przekierowanie 301 które spowoduje indeksacje domeny szosa.org w google i faktyczna migracja nastąpi.

 

2) Nie wiem czy problem jest jednostkowy, czy globalny ale gdy korzystam z cudownej neo to strona szosa.org praktycznie się nie otwiera. Teoretycznie działa:znajduje adres, ładuje (co trwa bardzo długo), aby przy odrobinie szczęścia zładować szczątkowy kod HTML (o CSS można pomarzyć), zdecydowanie częściej otrzymuję komunikat że takiej strony nie można załadować bo serwer zbyt długo nie odpowiada.



#2 deschek

deschek
  • Administrator
  • 113 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 wrzesień 2013 - 22:51

Hej, 1. dodalem dodatkowo przekeirowanie przez htaccessa, do tej pory system forum obslugiwal 301 sam.

2. Sprobuj wyczyscic cache przegladarki.

 

 


You see lots of happy cyclists. When was the last time you saw a runner smiling?


#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 wrzesień 2013 - 23:57

Ktoś już poruszał taki problem, ale został przemilczany, czy nie da się ustawić podawania wieku przy pomocy samego rocznika?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 08 wrzesień 2013 - 07:41

Brakuje tez pod forami nickow adminow ktorzy zarzadaja  dzialami  :-P


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 wrzesień 2013 - 11:27

No jest, np. w "moim" dziale: Liczniki - pulsometry - gps - oświetlenie:

icon_users.png  Forum prowadzone przez: Prozor

 

Ale to akurat wyjątek, bo jak rzucisz okiem na listę Moderatorzy, to zobaczysz, że po przejściu do nowego forum praktycznie moderatorzy częściowi stracili swoje możliwości moderacji działów, pozostali jedynie moderatorzy o pełnych uprawnieniach.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 wrzesień 2013 - 18:32

Proszę o przerobienie mojego nicku na BŁŚ. Pozdrawiam



#7 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 wrzesień 2013 - 19:55

Proszę o przerobienie mojego nicku na BŁŚ. Pozdrawiam

Gotowe :)




#8 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 16 wrzesień 2013 - 20:06

Czy Shoutbox dalej nie będzie działał w wersji mobilnej ?
 



#9 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 16 wrzesień 2013 - 20:47

Więcej złego niż dobrego, forum zamiera...


  • kubens lubi to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#10 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 wrzesień 2013 - 17:04

@deschek zapytam tez tutaj, bo w temacie o tapatalk, zero odezwu. Kiedy zamierzasz podlaczyc sktypt do tapatalk?

Mialy powrocic punkty reputacji.

A juz tak z ciekawosci, jak wygladaja statystyki aktywnosci po zmianie sktyptu? Mam wrazenie, ze forum znacznie przycichlo.

 



#11 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2013 - 20:05

 

A juz tak z ciekawosci, jak wygladaja statystyki aktywnosci po zmianie sktyptu? Mam wrazenie, ze forum znacznie przycichlo.

Też mam takie wrażenie. Obecnie jakoś wieje nudą.



#12 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 21 wrzesień 2013 - 22:24

Też mam takie wrażenie. Obecnie jakoś wieje nudą.

W moim odczuciu zmiany (w tym nazwy) dla niektórych "starych" użytkowników tworzących to forum były zbyt radykalne. 

Oni po prostu "nie załapali". Forum po zmianach stało się mniej przejrzyste na pierwszy rzut oka. Ja wiem, że nikt nie zmieniał, żeby było gorzej, ale niestety tak wyszło. Można było przewidzieć, że w większości, użytkownicy tego forum to pasjonaci, ale rowerów i jazdy na rowerach, a nie wodotrysków w internecie.

 

Chodzę sobie po tematach i patrzę, że poznikali ludzie, z którymi można było (czasem nawet ostro :mrgreen: ) podyskutować. Poznikali ludzie, którzy dla mnie byli na forum od zawsze.  To co sam mam pisać ? I np, ja  z tego powodu ostatnio nie piszę.

 

Może forum dorobi się nowych fajnych użytkowników, ale jak na razie, w większości "nowi", to ludzie, którzy zadają po raz n-ty pytania w stylu: Jaki rower do X- tyś. lepszy: czerwony, czy na sorze ?

 

Pozdrawiam.

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#13 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 22 wrzesień 2013 - 17:59

Robo, to forum bardziej zamiera z powodu słabego klimatu a nie zmiany grafiki. Czasami jak patrzę na niektóre tematy to ręce opadają... Ale z tym wiele nie zdziałamy, czyli pozostaje handlować i umawiać się na ustawki, do tego forum jest bardzo dobre.



#14 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 22 wrzesień 2013 - 20:28

...... forum bardziej zamiera z powodu słabego klimatu a nie zmiany grafiki. .....

Masz na myśli, że jesień idzie, czy że brak zaangażowania ze strony bywalców ?

 

Nie znam dokładniej daty "przejścia", ale chyba od tego czasu ucichły wszystkie bardziej ożywione dyskusje, Vuelta przeszła niezauważona - właściwie temat zaczęto jak się kończyła - i to kilka postów napisano. A jak zeszło na to, czy Horner czegoś nie brał przypadkiem, to moderatory uciszali i tak to się skończyło. 

 

Od tego bodajże czasu nie widzę aktywności "starych" użytkowników, którzy poniekąd tworzyli pewne wiodące tematy w działach - nie będę przytaczał nicków, ale kto chce to może sam to stwierdzić.

 

A właśnie chyba umawianie się na ustawki przeszło na FB i chyba nie wróci, a handel - szkoda gadać - kiedyś to tyle ofert powstawało jednego dnia co obecnie w tydzień. A to przecież czas, kiedy można by się pozbyć niepotrzebnego sprzętu.

 

Stwierdzam tylko, że Forum zamiera, a główną przyczyną są wg mnie zmiany: grafiki, działania, itp itd.

 

Czy się odrodzi ? - zobaczymy.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#15 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 22 wrzesień 2013 - 21:55

Masz na myśli, że jesień idzie, czy że brak zaangażowania ze strony bywalców ?

 

Nie znam dokładniej daty "przejścia", ale chyba od tego czasu ucichły wszystkie bardziej ożywione dyskusje, Vuelta przeszła niezauważona - właściwie temat zaczęto jak się kończyła - i to kilka postów napisano. A jak zeszło na to, czy Horner czegoś nie brał przypadkiem, to moderatory uciszali i tak to się skończyło. 

 

Od tego bodajże czasu nie widzę aktywności "starych" użytkowników, którzy poniekąd tworzyli pewne wiodące tematy w działach - nie będę przytaczał nicków, ale kto chce to może sam to stwierdzić.

 

A właśnie chyba umawianie się na ustawki przeszło na FB i chyba nie wróci, a handel - szkoda gadać - kiedyś to tyle ofert powstawało jednego dnia co obecnie w tydzień. A to przecież czas, kiedy można by się pozbyć niepotrzebnego sprzętu.

 

Stwierdzam tylko, że Forum zamiera, a główną przyczyną są wg mnie zmiany: grafiki, działania, itp itd.

 

Czy się odrodzi ? - zobaczymy.

Nie że grafika, działanie, tylko znacznie gorzej - kiedyś nie mogłem się zalogować. Potem znikły moje ustawienia, awatar, stopka... Pewno wielu też na to trafiło i nie pamiętając hasła po prostu odpuściło forum, pomyślało sobie, że ich wywalono itp.

Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Z miesiąc wcześniej powinien wyświetlać się duży baner o planowanych zmianach, z góry powinne być umieszczone na nim 'przeprosiny' na wypadek nieprzewidywanych problemów itd. 


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#16 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 22 wrzesień 2013 - 22:10

Masz na myśli, że jesień idzie, czy że brak zaangażowania ze strony bywalców ?

 

Szczerze to ani to, ani to. Wiele dyskusji o sprzęcie to jakieś głupie przepychanki, odechciewa się pisać.

Ale sama organizacja forum też mi się nie podoba - np. na Weightweenies są 2-3 podfora jakie mnie interesują i przeglądam tematy z nich, tutaj tych podfor jest mnóstwo, mało komu się chce otworzyć 30 zakładek w przeglądarce i to przeglądać :)

 

Astronom: na ogół przy tak dużych zmianach na forum wylogowuje wszystkich, pewnie admin zakładał, że jak ktoś nie pamięta hasła to skorzysta z opcji przesyłania na meila.



#17 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:04

Zmiana na pewno zaszkodziła. Np mnie nie wyswietla nowej zawartości, a kopanie po postach nie zachęca. Z drugiej strony każde forum ma okresy aktywności i stagnacji.  pozdr



#18 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:50

nick usuń "ciasteczka" może pomoże.
Nowa zawartość to jedyny sposób na przeglądanie forum inaczej nie da się ujechać.
Forum i tak można by wyczyścić do zera, bo ludzie w kółko zadają te same pytania zamiast poszukać.
Przy okazji zrobiło by się porządek na nowo.
Zamiast zmiast zmieniać nazwę zupełnie, wystarczyło forumszoszowe zamienić w szosoweforum i chyba uzyskało by się to samo.
  • ROZMIAR lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#19 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 wrzesień 2013 - 14:00

Niestety nie pomogło.  pozdr



#20 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 23 wrzesień 2013 - 23:21

..... Np mnie nie wyswietla nowej zawartości, .......

Tak, ja dopiero kilka dni temu wypróbowałem (kiedy zauważyłem, że coś takiego istnieje) działanie polecenia "Wyświetl nową zawartość" - na pasku u góry.

Jakieś przeszkolenie by się przydało z obsługi forum, bo wielu funkcji nie idzie ogarnąć.

Człowiek chciałby coś zrobić i się miota nie wiedząc co i jak.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź