Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karbon/alu Ze Zmienną Średnicą Rury Sterowej

1 1/4 - 1 1/8

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 08 wrzesień 2013 - 13:17

Witam. Po kupnie ramy i pierwszych wodotryskach nadeszła chwila na pierwsze problemy (a jakże!). Rama wymusza na mnie kupno widelca o różnej średnicy sterówki: 1 1/4'' u dołu i 1 1/8 na górze. Pytanie brzmi czy są jakieś godne uwagi widelce karbonowe z alu sterówką tego typu, czy lepiej będzie kupić proste 1 1/8 i zastosować redukcję. W przypadku redukcji wiadomo, że anuluje się zaletę tego typu wymiarów, czyli większą sztywność całej konstrukcji. Druga rzecz to ile taki dodatkowy element by ważył ( to chyba jakaś tulejka jest. Robią to może z karbonu?) ?

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#2 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 08 wrzesień 2013 - 23:14

Nigdy nie widziałem takiej redukcji, także podejrzewam że musiał byś zlecić jej wykonanie jakiemus tokarzowi. Najlepiej kupić dedykowany widelec, co to za rama?



#3 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 09 wrzesień 2013 - 02:35

E, redukcje na główke ramy z 1 1/4 na 1 1/8 są, niespecjalnie popularne, ale są. Choćby taka:

 

http://problemsolver...adtube_reducers

 

 

Rama:

 

http://www.chainreac...y/rp-prod107265

 

 

...jak teraz czytam to w pytaniach twierdzą, że dołączane do ramy stery pozwalają na montaż widelca ze sterówką 1 1/8. Sprawdziłem, niby jest tam jakaś tuleja, może spasować. Stery ważą 148,40g. Dużo to, czy mało..?


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#4 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 09 wrzesień 2013 - 07:46

Te redukcje z linku co podałeś są do ram z tradycyjnymi zewnętrznymi miskami, a ta Principia ma raczej zintegrowane. Możliwe że dają coś w komplecie, 150g jak na stery szosowe to bardzo dużo, nawet z redukcją:-) Chyba że to waga razem z expanderem i top-capem.

#5 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 10 wrzesień 2013 - 03:46

Stary dołączone do ramy to zwykłe aheady, a w samej ramie nie ma bieżni, więc to raczej nie zintegrowane. Te stery z zestawu wydawały mi się właśnie jakieś klocowate. Tam jest chyba wszystko stalowe. Napisałem w międzyczasie maila do Cane Creeka i odpisali,. że maja na stanie takie redukcje i dopasują mi wszystko jak wyślę im dokładne wymiary góry i dołu główki. Firma dobra, więc pewnie się u nich zaopatrzę.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#6 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 10 wrzesień 2013 - 08:46

Patrzac na zdjęcia w sieci to te stery wyglądają na dosyć wysokiej jakości, napewno nie są stalowe. Niestety tradycyjne stery a-head lekkie nie są, tymbardziej że dół jest powiększony.

#7 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 12 wrzesień 2013 - 00:58

Rany, strasznie wszystko pomieszałem. W temacie sterów jestem straszna noga, ale doczytałem i teraz chyba juz wiem o co mi samemu chodziło. Otóż nie potrzebuję redukować główki (nie wiem czemu mi się tak ubzdurało), tylko sam rozmiar łożyska dolnego z 1 1/4 na 1 1/8. Chris King oferuje stery do główek 1 1/4 na sterówke 1 1/8 z góry i dołu. Jedyną wada będzie wizualnie mniej pasująca miska na dole, ale w działaniu chyba nie powinno być problemów. Dobrze teraz rozumiem..?

 

Przy okazji wywaliłbym tą redukcję, którą mam ze sterami dołączonymi do ramy, bo ona sama waży 22 gramy.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#8 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 12 wrzesień 2013 - 17:05

Ok. Z natury nie jestem osobą zbyt cierpliwą i po kilku dniach szukania, pisania maili do firm, sklepów i mechaników nie mam już ochoty zawracać sobie głowy pierdołami typu szukania nieistniejących sterów do tej ramy. Zamówiłem redukcję z 1 1/4'' na 1 1/8'' na główkę ramy. 30 dolców za dwa kawałki aluminium, ale będe mógł teraz przebierac w sterach i widelcach w ludzkim rozmiarze. Ewentualną minimalną stratę na sztywności takiego systemu mam...w głębokim poważaniu :> Dzięki za pomoc :)

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman




Dodaj odpowiedź