Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z Czym Najlepiej Wsuwać Makaron ?


53 odpowiedzi w tym temacie

#21 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 19 sierpień 2014 - 09:25

Pomidorki koktailowe, szpinak albo brokuły, trochę czosnku i oliwy, a na to np łosoś i sok z cytryny albo przy ograniczonym budżecie kurczak / indyk. 10 minut roboty a pyszne.



#22 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 23 sierpień 2014 - 16:43

Mi smakuje bardzo z tym mrożonym szpinakiem ze śmietaną z Lidla. 3zł taka kostka kosztuje i starczy na spokojnie 2 albo 3 posiłki z makaronem. 

 

Lubię też jakieś sosy na bazie pomidorów, coś ostrzejszego, ale w sumie to dawno już nie jadłem.



#23 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpień 2014 - 21:41

Eee on chyba jest konserwowany.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#24 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 24 sierpień 2014 - 16:22

Możliwe, nawet mi smakował, ale ostatnio już się tym przejadłem.

 

Teraz wcinam ryż w sosie orientalnym  ^_^ ale muszę wykombinować jakiś nowy sos jak z chińskiej kuchni 



#25 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpień 2014 - 20:09

ja jadam z kurczakiem .... oklepana sprawa , ale z grzybkami jest super , kurki, podgrzybki .... itd  sos do makaronów o róznych smakach  także 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#26 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 25 sierpień 2014 - 17:00

Zależy od pory roku: z makiem + rodzynkami + miodem; owoce (pomarańcze, winogrona, banan, kiwi, i co innego w promocji) + jogurt naturalny + miód; często oklepanie czyli sos pomidorowy + mięso mielone; specjał z Białoruskiej kuchni- swojska szynka wędzona podsmażana z ziołami + na wierzch surowe jajko + ser (pychota) , chodź ostatnio przestawiam się na kasze 



#27 Gosc_Bodzio_23_*

Gosc_Bodzio_23_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2014 - 14:17

makaron można jeść prawie ze wszystkim. Ja najchętniej lubie makaronek zjeść ze śmietaną i twarożkiem :D no i cukrem :)



#28 Gosc_Bosiur_*

Gosc_Bosiur_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2014 - 08:06

z mlekiem i masłem dla mnie bomba, odrobina soli do smaku,

dobry też ze śmietaną i żółtkiem.

 

lepiej makaronu nie jeść.

są przecież rodzime pyry, kasze - zdrowiej.

 

jak już palić węglem, to warto ograniczyć potencjalne uszkodzenia i.. dbać o piec, by palił jak najdłużej ;-)

 



#29 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2014 - 16:16

@bans - brawo, bravissimo!

... a na Śląsku by Wam odpowiedzieli krótko: z wielcym abo z łyżkom   :-)



#30 Esterkaa

Esterkaa
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 21 październik 2014 - 10:12

najlepszy jest ze szpinakiem i serem feta ;)



#31 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 21 październik 2014 - 10:35

z tunczykiem ,oliwa z oliwek ,z oliwkami i pieprzem :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#32 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 15 listopad 2014 - 09:05

Zawsze zamiast zastanawiać się z czym zjeść makaron można zrobić sobie różnego rodzaju kasze :) ot taka odmiana która dobrze zrobi naszym jelitom. Nie wspominając o tym, że kasze są bardzo bogate w minerały i witaminy nie wspominając o tym co potrzeba czyli węglowodanach i to nie o niskim IG. Poczytajcie o kaszach.



#33 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 listopad 2014 - 09:42

Kasze są bardzo dobre, ale raczej nie jako źródło energii na czas treningu. Powstający z tego typu skrobi kleik oraz spora zawartość błonnika mogą przeszkadzać w treningu zamiast pomagać.

Natomiast jako składnik codziennej diety kasza jest jak najbardziej wskazana! :) Osobiście uważam wręcz, że nie ma innego równie "wydajnego" źródła energii, które zapewniałoby poczucie sytości na kilka godzin po zjedzeniu stosunkowo niskokalorycznej porcji.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#34 goodluck001

goodluck001
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopad 2014 - 12:20

Ostatnio staram się ograniczać ilość glutenu w pożywieniu (co niestety nie jest proste) i zacząłem tesować kasze pod różnymi postaciami. Jaglana po przełamaniu pewnych oporów smakowych dosyć dobrze wychodzi w połączeniu z sosem pomidorowym i warzywami + ew. jajko.

 

Odnośnie makaronów, to polecam spróbować makarony razowe - głównie ze względu na niższy poziom IG - smakowo niestety trzeba się przekonać bo twardawe i o specyficznym zapachu...



#35 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 listopad 2014 - 15:03

IG to lipa dla czytelników 'fitnesowych' czasopism i pasjonatów tzw. zdrowego stylu życia i diet cud.
Wystarczy się trochę zainteresować z czego to IG wynika (a nawet przeanalizować sobie wartości poszczególnych produktów i samemu wysnuć wnioski), żeby zorientować się, że uzależnianie się od tych durnych tabelek IG to nonsens. Prawda jest taka, że KAŻDY prawidłowo skomponowany, pełnowartościowy posiłek ma bardzo niskie IG - tyle w temacie.

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#36 goodluck001

goodluck001
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopad 2014 - 15:55

Co do IG to oczywiście się zgadzam, że prawdiłowe połączenie różnych produktów będzie obniżało ładunek i nie jest to czynnik decydujący w diecie.  Więc nie żadne tabelki, a zdroworozsądkowe zbliansowanie diety powinno być priorytetem. 



#37 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 listopad 2014 - 17:38

BTW po co ograniczasz gluten? Masz stwierdzoną celiakię?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#38 goodluck001

goodluck001
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopad 2014 - 18:32

Kwestia samopoczucia. Zauważyłem, że przy ograniczeniu produktów glutenowych lepiej funkcjonuję, mam mniej problemów żołądkowych itp. Nigdy nie robiłem badań na celiakię, więc to wynika raczej z doświadczenia. 



#39 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 17 listopad 2014 - 22:23

A mnie przychodzi do głowy, że goodluck001 swoimi spostrzeżeniami potwierdza trafność założeń diety paleolitycznej, że człowiek nie zdążył dostosować swojej przemiany materii do pochłaniania tak wielkiej, jak obecnie, ilości węglowodanów, pochodzących  głównie z ziaren zbóż, a więc i glutenu. Niektórzy mają pecha i są uczuleni na gluten, ale czy nie przyszło wam do głowy, że i ci nieuczuleni, czuliby sie znacznie lepiej, gdyby glutenu nie spożywali ? A przynajmniej go ograniczyli ?

 

http://readthelabel....asciwie-chodzi/ - poczytać można.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#40 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopad 2014 - 22:59

Gluten pochodzi nie tylko ze współczesnych zbóż - dieta ludzi żyjących w paleolicie jak najbardziej zawierała źródła glutenu.

Poza tym wskazania lekarzy są jednoznaczne: osobom zdrowym (bez nietolerancji czy celiakii) gluten nie tylko nie szkodzi, ale wręcz służy.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź