Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobre rękawiczki szosowe


195 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2007 - 13:01

nie wiem czy to taki sposób na oryginalność czy było mu poprostu wygodniej.



Gotów jestem się zgodzić, że wygodniej - ja sam próbowałem używać rękawiczek ale szybko doszedłem do tego, że jednak bez nich jeździ mi się po prostu lepiej. No chyba, że jest naprawdę chłodno ale to zupełnie co innego.

#22 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 16 maj 2007 - 14:19

ja w lato też wolę jeździć bez rękawiczek (na trekingu wole jednak rękawiczki, bo gripy mam niewygodne), ze względu na wygodę:-)
A co do opalania, to moje rękawiczki maja dużą dziurę na środku i to dopiero śmiesznie wyglądało jak mi sie "wypalała" (opalała) ;-)

#23 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2007 - 21:41

ja jeżdze bez czasami ubieram rękawiczki ale w sezonie jeżdze bez rękawiczek 8-)

#24 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2007 - 12:27

Ja za to nawet w upalny dzień na najkrótsze trasy (<30 km) zabieram rękawiczki bo dużo lepiej mi się w nich jeździ; pewniejszy chwyt, lepsze tłumienie drgań etc. Pozdro!

#25 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 18 maj 2007 - 19:31

najciekawsze robi chiba
stare modele maja kevlar
potrzebny jak sie skladasz do polozenia na asfalcie jesli nie wyrobiles zakretu
wtedy najpierw dlon potem lokiec biodro itd jak na eurosporcie:) kto sie wyp.. to wie:)

wkladki zelowe musza byc w dobrych miejscach bo tu inny chwyt niz w mtb

[ Dodano: 2007-05-18, 20:36 ]
sa zapinane od dolu http://www.zuchlinsk...ukt=1206&wysw=2
ale i sa wciagane tyle ze tu mtb http://www.zuchlinsk...ukt=1204&wysw=2

#26 Gosc_KubaWinter_*

Gosc_KubaWinter_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2007 - 15:43

Wczoraj na etapie Giro przyjżałem się dokładnie rękawiczkom Pinottiego - nie miały zapięcia w ogóle.

#27 Marcinn

Marcinn
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądBędzin

Napisano 21 maj 2007 - 18:47

A to nie jest tak, że oni ich po prostu nie zapinają?
Np. tutaj: http://grahamwatson....ST1/$file/5.jpg

#28 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 24 maj 2007 - 14:25

ja używam takich:
http://www.zuchlinsk...ukt=1291&wysw=2

kevlar pod spodem w miejscu upadku, gruby z wyglądu materiał, ale bardzo przepuszcza powietrze, trzymają swój mikroklimat i latem i jak jest chłodniej...

paski do szybkiego ściągania
i dobrze trzymający spód dopełniają całości

wcześniej używałem Bolid'ów też kevlarowych ale nie ma już ich w sprzedaży

#29 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2009 - 12:40

Panowie i Panie: Odświeżam temat! na forum istnieją jeszcze 2 podobne: jeden dwa

Ja poszukuje czegoś co by nie obcierało delikatnej strefy pomiedzy kciukiem i palcem wskazujacym na wewnętrznej stronie. Do tej pory jeździłam w modelu MTB ale przy mocniejszym trzymaniu górnych rogów robi sie nieprzyjemnie.

Dodam może że mam dosyć cienka owijkę - żadne tam wkładki żelowe pod owijką i takie tam. Zwykły mikroteks.

I teraz pytanie do was - wolicie grubszą owijkę i cieniutkie rękawiczki czy wręcz na odwrót. Niektórzy też wolą jeździć bez - ale mi niestety za bardzo ręce sie pocą podczas wysiłu i nie jest to spowodowane żadną chorobą... po prostu taka gospodarka wodna w organizmie.

#30 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2009 - 12:53

Wczoraj na etapie Giro przyjżałem się dokładnie rękawiczkom Pinottiego - nie miały zapięcia w ogóle.

ja przy swoich rzepy od ciąłem i jest ok a mam z grupy zawodowej DHL

#31 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2009 - 12:57

wolicie grubszą owijkę i cieniutkie rękawiczki czy wręcz na odwrót

ja zazwyczaj jeżdze w rękawiczkach i mam typowo kolarskie czyli cienkie. Bez rękawiczek nie wyobrażam sobie jazdy z powodu np upadku. Co do owijek to stosuje korkową, a grube rękawiczki to tylko dla mtb. 8-)

#32 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2009 - 13:32

Zwykły mikroteks.


1. Gratuluję wonka zakupu owijki Fizika - mam nadzieję, że nie żałujesz...
2. Ostatnio na jazdy po górach wybieram się bez rękawiczek i tak jest mi wygodniej (też mam tylko microtex i raczej cienko nawinięty...)
3. Nie miałem jeszcze rękawiczek które nie powodowałyby u mnie 'cierpnięcia' nadgarstków w górnym chwycie... następne, które będę testował to będą Castelli - model treningowy Cervelo TT

#33 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipiec 2009 - 13:32

Polubiłem rękawiczki z wkładkami żelowymi (na prawde żelowymi, a nie jakimś byle czym w środku): http://www.wiggle.co...ove/5360041846/
Są one uszyte w specyfikacji szosowej, czyli kompletnie się nie nadają do MTB. Na szosie sprawdzają się idealnie - polecam.

#34 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 26 lipiec 2009 - 20:50

Są one uszyte w specyfikacji szosowej, czyli kompletnie się nie nadają do MTB. Na szosie sprawdzają się idealnie - polecam.

Tzn jakie są? Sam szukam ciekawych rękawiczek, coby maksymalnie trzymały się owijki(mam śliską owijkę) i miały frotę do wycierania nosa.

#35 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 lipiec 2009 - 07:22

PI nie mają frotki. Sztuczna skóra i bardzo przewiewne tkaninki. Chwyt ze sztucznej skóry z wstawkami żelowymi schowanymi pod siatką. Bardzo komfortowe i super uszyte, bez szwów wypadających pod kciukiem (co jest powszechne w wielu nawet drogich modelach rękawiczek).

#36 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2009 - 07:58

kobrys, tak taaaaak Fizik spełnia swoją rolę idealnie - do tego nakładałam owijkę włąsnoręcznie, może małlo umiejętnie ale nie koli mnie pod łapami nawet jak jeżdżę bez rękawiczek.
Karbon, a dostałeś te rękawiczki w Polsce, czy kupowałeś właśnie z tej strony co podałeś linka? Nie jestem pewna czy żelowa wkładka będzie mi odpowiadać - musiałabym przymierzyć coś podobnego najpierw. Chyba jednak wolę pewny chwyt i czucie kierownicy.

a ta frotka do wycierania to serio niebanalna rzecz :-D samej niekiedy doskwiera mi brak chusteczki w tylnej kieszonce.

Jak znajde cos co mi odpowiada na pewno podzielę się z wami tym odkryciem :lol:

#37 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 28 lipiec 2009 - 08:47

a ja już drugi rok śmigam na rękawiczkach questa wartych może ze 30 zł i nie moge nic złego o nich powiedzieć. Są tak idealnie dopasowane, że nie czuje ze w ogole mam coś na lapach :)

#38 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipiec 2009 - 10:05

jak dla mnie to musza po prostu byc przewiewne, miec kawalek materialu do wycierania noska i potu z czola
i NIE MOGA UWIERAC
teksty sprzedawcow ze przeciez sie rozciagnie sa zalosne
wygoda wygoda i jeszcze raz wygoda
pozadny material od wewnetrznej strony przydaje sie czasem podczas upadku ;]

#39 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2009 - 10:05

a ja polece te:

http://www.allegro.p..._40_taniej.html

nie maja grubych wkladek zelowych, ale ja takich akurat nie lubie. Frotka jest.
Nie maja sciagacza. Moze przez to troche trudno sie je sciaga.

#40 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2009 - 13:37

dzięki TeQuila za cynk o tych Dura-Ace... z wcześniejszych postów też brałam je pod uwagę



Dodaj odpowiedź