Skocz do zawartości


Zerwany gwint w mostku


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2009 - 19:42

Dzisiaj podczas jazdy poczułem że luzuje mi się kierownica. Na trasie jakoś ją dokręciłem i dało się jechać. Jednak w domu postanowiłem się przyjrzeć temu bliżej, bo w trakcie dokręcania czułem że coś jest nie tak. Kiedy zaświeciłem latarką w tuleję w mostku, w którą wchodzi śruba mocująca kierę, okazało się że gwintu praktycznie nie ma. Zostało go tylko trochę na końcu. Dokręciłem górną śrubę mocującą bardziej niż dolną i się tak trzyma na tym końcowym gwincie, jednak nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę. Pytanie: co z tym zrobić? Mam wstępny pomysł żeby pójść z tym to jakiegoś zakładu żeby mi to nagwintowali o 1mm więcej i dać stosunkowo grubsze śruby. Myślicie że to wypali?

#2 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 kwiecień 2009 - 19:48

mjolnir, Zleży jaki to mostek bo jak jakaś taniocha to może lepiej kupić nowy ale jeśli jakiś fajny to warto dać do naprawy. Rozwiercą wsadzą tuleję i nagwintują.

#3 Skeeball

Skeeball
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwiecień 2009 - 19:58

Zdarzyło mi się coś takiego z mostkiem w zeszłym roku. Poszedłem do warsztatu naprawy głowic samochodowych, rozwiercili uszkodzony gwint, nagwintowali na większy wymiar i wkręcili stalową "sprężynkę" przywracającą pierwotny rozmiar gwintu. Śrubę mam wkręconą tę samą i wszystko jest OK. Za naprzwę zapłaciłem 15 zł.

#4 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2009 - 19:58

Bontrager Select. Mostek jest praktycznie nowy więc szkoda mi trochę go zmieniać z powodu takiej bzdury. A z ciekawości zapytam: czy musi być tuleja? Czy nie da się zrobić tak jak ja pisałem?

#5 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 kwiecień 2009 - 20:03

mjolnir, ja mam niepotrzebny mostek Bontrager Select i chętnie Ci go oddam, jeśli nagwintowanie nie wypali. Kilka dni temu dostałem za darmo krótszy mostek od dykiego i ten leży niepotrzebny. Fajnie by było gdybyśmy zapoczątkowali taką tradycję przekazywania sobie takich drobiazgów na forum :)

#6 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2009 - 20:22

Bruce, a jaka długość? Ja aktualnie mam 110mm i jest w sam raz. Jak tak pomyślę, to regenracja pewnie wchłonęłaby mi więcej kasy niż koszt wysyłki...

#7 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 kwiecień 2009 - 21:11

Namierzyłem się trochę i wyszło mi 100 mm. Szczerze mówiąc myślałem, że jest dłuższy.

#8 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2009 - 21:27

Wszystkie Selecty które widziałem miały napisany wymiar w miejscu łączenia się z rurą sterową. 100mm powinien też być dobry. Piszę na PW ;-)

#9 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 kwiecień 2009 - 21:35

Jest napisane jak byk :-D Teraz Ty będziesz musiał kiedyś komuś coś przekazać :-P

#10 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2009 - 21:36

Czuję się zobowiązany :mrgreen:

Właśnie! Mam pedały z noskami, ktoś kiedyś szukał.

BTW chyba kiedyś był dział stworzony w tym celu...

#11 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 19 kwiecień 2009 - 16:24

Czuję się zobowiązany :mrgreen:

Właśnie! Mam pedały z noskami, ktoś kiedyś szukał.

BTW chyba kiedyś był dział stworzony w tym celu...


Jakie pedały i z jakimi noskami. Może jakieś foto :>

#12 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 21 kwiecień 2009 - 18:59

Nie zauważyłem twojego posta travisb. Foto nie zapodam, bo moja cyfrówka wyzionęła ducha :-P . To są pedały z nylonowymi noskami po ok. 3500km. Parę razy otarły o podłoże, ale działają w 100%.



Dodaj odpowiedź