Skocz do zawartości

dawniej forumszosowe.org

Zdjęcie

Pulsometry Geonaute Z Decathlonu

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 emty13

emty13
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądGoszcz/Wrocław

Napisano 26 wrzesień 2013 - 19:34

Witam. Mam zamiar kupić dobry pulsometr. Ostatnio byłem w Decathlonie i chciałem porozmawiać z kimś "kumatym" od pulsometrów, ale powiedzieli, że ten gość jest na urlopie. Co wiecie o tej marce? Jest warta ceny czy lepiej dołożyć kilka ziko i kupić dobrego Polara ? Ktoś ma pulsometr tej firmy ? Czekam na jakiekolwiek wiadomości :)

#2 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:25

Mam od geonaute czujnik spd/cad i pasek hr obydwa na ant+ w połączeniu  ze smartfonem xperia active i programem ipbike. Wszystko działa bez zarzutu, łączy się od razu i działa bezproblemowo, a w dodatku jest sporo tańsze od innych czujników ant+. Fakt, w dekatlonie nie znajdzie się nikogo z obsługi kto cokolwiek wie o tym sprzęcie, tymbardziej o kodowaniu, ale jakość czujników jest bardzo dobra i mogę firmę polecić. Kupując polara ograniczasz kompatybilność, bo mają własne kodowanie. Moim zdaniem najlepiej iść w ant+ lub ewentualnie przeczekać jak BTLE się rozpowszechni

#3 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 wrzesień 2013 - 22:44

W Decatlonie są dobre i tanie produkty ale napisz który Cię interesuje bo jest tam cała gama od prostych za kilkadziesiąt złotych po te droższe oraz te co obsługują ANT+.

Ja sam używam opaski HR Ant+ i jest ok i 2 razy tańsza niż garminowa.

#4 emty13

emty13
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądGoszcz/Wrocław

Napisano 28 wrzesień 2013 - 21:32

Głównie zastanawiam się nad tym pulsometrem. http://allegro.pl/pr...3584611448.html

#5 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 wrzesień 2013 - 22:46

Za ta kasę dostaniesz zegarek plus  krokomierz na ant+ (garminowski mozna znalesc w cenie od 130-280). Zegarek jest typowo biegowy - nie wiedzę opcji podłączenia na rower (wyszukiwanie speed/cadence). Niby ma jakieś planowanie treningu ale z tej instrukcji ciężko wyczytać jakie http://geonaute.com/...iles-500-EN.pdf

Jest wirtualny partner, interwały(ciekawe jakie) i strefy docelowe (ciekawe czy też po tętnie)

Dodatki.

Za kolejne 130zł można dokupić opaskę na ant+

Za kolejne 130zł można dokupić usb na ant+ który pozwala przegrywać dane do kompa.

Podsumowując:

Za 170 zł (odejmując krokomierz) dostajesz zegarek kompatybilny z ant+. Chyba w tej cenie nie znajdziesz czegoś takiego.

Fajnie jeszcze by było jakby można to przeklinać w sklepie lub znaleźć jakiś opis w necie.

#6 emty13

emty13
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądGoszcz/Wrocław

Napisano 29 wrzesień 2013 - 15:01

Czyli nie jest to zbyt dobra opcja, żeby połączyć go z rowerem.. Może jakaś Sigma ewentualnie Garmin do 300-350zł ? Ogólnie jestem przekonany do produktów z firmy Polar. Miałem kiedyś bardzo dobry pulsometr tej firmy (RS300x), ale musiałem go zwrócić do klubu.

Zbieram na Garmina Edge 500 (sprzęt trochę drogi i markowy, może ktoś zna jakiś tańszy odpowiednik?), ale zakup planuję dopiero w marcu/kwietniu. Teraz potrzebuję czegoś co dobrze mierzy puls i można zmierzyć kadencję.

Dodaj odpowiedź