Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pulsometry Geonaute Z Decathlonu


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 emty13

emty13
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGoszcz/Wrocław

Napisano 26 wrzesień 2013 - 19:34

Witam. Mam zamiar kupić dobry pulsometr. Ostatnio byłem w Decathlonie i chciałem porozmawiać z kimś "kumatym" od pulsometrów, ale powiedzieli, że ten gość jest na urlopie. Co wiecie o tej marce? Jest warta ceny czy lepiej dołożyć kilka ziko i kupić dobrego Polara ? Ktoś ma pulsometr tej firmy ? Czekam na jakiekolwiek wiadomości :)



#2 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:25

Mam od geonaute czujnik spd/cad i pasek hr obydwa na ant+ w połączeniu  ze smartfonem xperia active i programem ipbike. Wszystko działa bez zarzutu, łączy się od razu i działa bezproblemowo, a w dodatku jest sporo tańsze od innych czujników ant+. Fakt, w dekatlonie nie znajdzie się nikogo z obsługi kto cokolwiek wie o tym sprzęcie, tymbardziej o kodowaniu, ale jakość czujników jest bardzo dobra i mogę firmę polecić. Kupując polara ograniczasz kompatybilność, bo mają własne kodowanie. Moim zdaniem najlepiej iść w ant+ lub ewentualnie przeczekać jak BTLE się rozpowszechni



#3 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 wrzesień 2013 - 22:44

W Decatlonie są dobre i tanie produkty ale napisz który Cię interesuje bo jest tam cała gama od prostych za kilkadziesiąt złotych po te droższe oraz te co obsługują ANT+.

Ja sam używam opaski HR Ant+ i jest ok i 2 razy tańsza niż garminowa.



#4 emty13

emty13
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGoszcz/Wrocław

Napisano 28 wrzesień 2013 - 21:32

Głównie zastanawiam się nad tym pulsometrem. http://allegro.pl/pr...3584611448.html



#5 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 wrzesień 2013 - 22:46

Za ta kasę dostaniesz zegarek plus  krokomierz na ant+ (garminowski mozna znalesc w cenie od 130-280). Zegarek jest typowo biegowy - nie wiedzę opcji podłączenia na rower (wyszukiwanie speed/cadence). Niby ma jakieś planowanie treningu ale z tej instrukcji ciężko wyczytać jakie http://geonaute.com/...iles-500-EN.pdf

Jest wirtualny partner, interwały(ciekawe jakie) i strefy docelowe (ciekawe czy też po tętnie)

 

Dodatki.

Za kolejne 130zł można dokupić opaskę na ant+

Za kolejne 130zł można dokupić usb na ant+ który pozwala przegrywać dane do kompa.

 

Podsumowując:

Za 170 zł (odejmując krokomierz) dostajesz zegarek kompatybilny z ant+. Chyba w tej cenie nie znajdziesz czegoś takiego.

Fajnie jeszcze by było jakby można to przeklinać w sklepie lub znaleźć jakiś opis w necie.



#6 emty13

emty13
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGoszcz/Wrocław

Napisano 29 wrzesień 2013 - 15:01

Czyli nie jest to zbyt dobra opcja, żeby połączyć go z rowerem.. Może jakaś Sigma ewentualnie Garmin do 300-350zł ? Ogólnie jestem przekonany do produktów z firmy Polar. Miałem kiedyś bardzo dobry pulsometr tej firmy (RS300x), ale musiałem go zwrócić do klubu.

Zbieram na Garmina Edge 500 (sprzęt trochę drogi i markowy, może ktoś zna jakiś tańszy odpowiednik?), ale zakup planuję dopiero w marcu/kwietniu. Teraz potrzebuję czegoś co dobrze mierzy puls i można zmierzyć kadencję.



#7 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 19:09

Odkopię temat. Chciałbym kupić sobie pulsometr bluetooth, do współpracy z androidem (endomondo, strava).

Mam na oku dwa:

 

Polar H7: http://www.decathlon...id_8334185.html

Geonaute: http://www.decathlon...id_8288269.html

 

Pytanie nr 1. Czy warto dołożyć pare złotych do Polara ?

Pytanie nr 2. Czy mając telefon z Androidem 4.4 i bluetooth 4, mogę mieć pewność, że pulsometr będzie współpracował z telefonem ? Tam jest jakaś lista wspieranych modeli, ale jest ona bardzo krótka i mojego modelu telefonu tam nie ma (wiadomo, że tych modeli jest sporo).



#8 Ge0m

Ge0m
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 20:42

Polar H7 na pewno będzie pracował. 

 

Osobiście parowałem opaskę z endomondo klientowi który posiadał samsunga galaxy s4, wszystko działało jak się patrzy.



#9 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 06 grudzień 2015 - 21:37

Jeżeli szukasz czegoś, co będzie mogło być używane zamiennie z Edge 500 to zerknij np. na Garmin FR60 (albo inne z serii FR). Nie jest to może najnowsza konstrukcja, ale:

- współpracuje z akcesoriami ANT+ (np. pasek HR z Deca, czujnik CAD/SPD z Deca)

- ma możliwość konfiguracji ekranów

- ma możliwość pracy w trybie bike / run (różne konfiguracje sensorów / ekranów)

- ma treningi interwałowe

- bezproblemowe połączenie z garmin connect (wymaga dongla ANT+) i przesyłanie treningów do Endo/Strava

- super sprawdza się podczas biegania i treningów na trenażerze

- te same czujniki możesz użyć później z Edge 500

- na allegro znajdziesz za 50-60 zł (sam zegarek)



#10 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 22:56

Nie mam ani edge, ani nic co by obsługiwało ant+. Mam tylko telefon z biedronki, który ma bluetooth :P

Raczej wolę więc sam pasek, który będzie dogadywał się z telefonem.

 

Obawiam się, że Twoje rozwiązanie wyjdzie mnie drożej ?



#11 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 07 grudzień 2015 - 00:38

No tak, nie spojrzałem na daty i wyszło co wyszło (tzn post odnoszący się do tego co pisał emty13). Sorry za zamieszanie



#12 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 11:38

Czy znacie może takie rozwiązania, że mam jeden pasek BlueTooth, który jednocześnie synchronizuje się z zegarkiem oraz androidem ? To było by dość wygodne.



#13 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 grudzień 2015 - 14:22

Jak rozumiem zegarek po ANT, a smartfon po BT? Oczywiście, że tak, nawet w tej chwili wykorzystuję tą opcję:

Na DX można kupić np. Coospo h6 ant/bluetooth v4-0 heart rate monitor - wysyłka bezpośrednio z Europy, tak więc przy wartości zakupu >$30 jest bezpłatna wysyłka. Paski z nadajnikiem obsługującym tylko jeden standard transmisji (ANT lub BT) kosztują ok. $6 taniej czyli zdecydowanie korzystniej wychodzi zakup nadajnika ANT+BTLE (combo). Cena $ trochę poszła w górę, jednak koszt "na dziś" powinien wynieść ok. 130 zł. 

 

Mój egzemplarz działa ładnie po BTLE z XPerią Z3, i po ATN z Garminem (edge, vivofit). Opcja dość wygodna, bo oprogramowanie do HRV (np. Elite) jednak działa tylko z nadajnikami BT, podobnie aplikacja smartfonowa Tacx do obsługi trenażerów nie współpracuje z opaskami ANT i nie mam możliwości regulacji obciążenia trenażera wg zadanego tętna (przydatne w treningach regeneracyjnych), dlatego niezbędnym było zaopatrzenie się w opaskę nadającą w BTLE, a jeśli przy okazji może ona nadawać w ANT, to... czemu nie? Bo jeśli użyłbym jednej opaski BT na treningu trenażerowym, to niestety rejestracji danych na garminie już by nie było. Używanie 2 opasek jednocześnie to lekka przesada, prawda? A tak i wilk syty, i owca cała...

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to to, że załączony pasek ma dość mało ergonomiczne położenie zapięcia. Wszystkie (za wyjątkiem tych zapinanych na nadajniku) na ogół były zapinane z tyłu (jak w staniku), ta ma zapięcie z boku, łatwiej zapiąć i odpiąć, jednak klamra może ciut uwierać jak pasek mocniej naciągnięty... No i kanał ANT nie jest certyfikowany przez organizację, tak więc może być problem z odczytem danych przez niektóre urządzenia (głównie smartfony, choć nie tylko - ale tam działa bardzo dobrze BTLE), z garminem działa (vivofit).

 

Jednosystemowy nadajnik jest ok. 25 - 30 zł tańszy, tak więc raczej warto zdecydować się na opcję BT/ANT.


  • lubelaczek lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#14 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 15:50

Ok, a a zegarek pod ten pasek jakiś proponujesz ?

Czy ten pasek z DX posiadasz jakiś dłuższy czas ? Nic się z nim nie dzieje ? Bo w DT gwarancja istnieje, a kupując przez DX raczej nie.



#15 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 grudzień 2015 - 18:45

Dłuższy? Nie. Ale póki co działa bez zarzutu. Brałem z DX z Holandii, więc w razie czego można listem na reklamację odesłać.
Co do rejestracji, już podano dobry przykład.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#16 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:47

A przy okazji, ten biedronkowy smartfon na pewno ma dobrą, sprzętową obsługę btle? Bo z tym różnie bywa...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#17 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 grudzień 2015 - 10:27

Co do rejestracji, już podano dobry przykład.

O co chodzi ? :P
 
 
 

A przy okazji, ten biedronkowy smartfon na pewno ma dobrą, sprzętową obsługę btle? Bo z tym różnie bywa...

Nie wiem. Model to MyPhone q-smart. http://www.mgsm.pl/p...ne-Q-Smart.html

#18 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 grudzień 2015 - 16:32

Ta rejestracja to autokorekta smartfona. Chodziło o "zegarek" choć nazwałem to inaczej, no i przekręciło…

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#19 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 grudzień 2015 - 16:36

Ten MyPhone wg zestawienia powinien mieć btle (v.4.0), czyli powinny działać wszystkie nowe apki działające z btle.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#20 zeralda

zeralda
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 grudzień 2015 - 17:56

Nie jest tak różowo z tym paskiem. Własnie do mnie przyszedł i nie bangla po ANT z Garminem Colorado 300 (często go wożę na kierownicy). Nie wiem, może ten Garmin ma starszą wersję ANT (bez plusa?).

Żeby było śmiesznie po BT też nie chce się połączyć z moim smartfonem. Trzeba mieć system przynajmniej z Androidem 4.4 - ja mam 4.2 (telefon z marca 15' i genialny Samsung już go nie wspiera - czyli z update'em do 4.4 dupa).

 





Dodaj odpowiedź