Skocz do zawartości


Zdjęcie

zużyty suport??


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wilier87

wilier87
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 kwiecień 2009 - 16:07

dzisiaj postanowilem przejrzec suport , nasmarowac wszystko przebiegalo bez problemu az do momentu skrecenia napedu do kupy a mianowicie jak skrece prawe ramie i lewe to widac ewidentnie ze maja 'bicie" czy mozliwe jest aby gwinty od suportu byly zuzyte do tego stopnia ze krzywo nakrecilem ramiona czy poprostu suport ma juz dosc??


Czy mozliwe jest aby ramiona krzywo skrecic jesli wszysglo ladnie gladko sie kreciolo??

#2 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 24 kwiecień 2009 - 21:27

Mam inne pytanie odnośnie suportu. Czy je (starszego typu , kwadrat itp. ) się reguluje, tzn. ustawia się luz na łożyskach? Pytam dlatego ,że podczas pedałowania pod obciążeniem dosyć mocno strzela mi suport. Z powodu zjechanego gwintu nie mogę użyć sciągacza do korby,a jeżeli nadaje się do wymiany to po problemie :-P Szlifierka i jazda :mrgreen:

#3 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 kwiecień 2009 - 13:46

Mam inne pytanie odnośnie suportu. Czy je (starszego typu , kwadrat itp. ) się reguluje, tzn. ustawia się luz na łożyskach? Pytam dlatego ,że podczas pedałowania pod obciążeniem dosyć mocno strzela mi suport. Z powodu zjechanego gwintu nie mogę użyć sciągacza do korby,a jeżeli nadaje się do wymiany to po problemie :-P Szlifierka i jazda :mrgreen:


Reguluje się napięcie łożysk tylko w suportach złożeniowych: ośka z bieżniami wewnętrznymi, wianki z kulkami, miski+nakrętka kontrująca. W tzw. pakietach nie ma regulacji napięcia łożysk. Strzelać mogą: miski w mufach (na gwintach), łożyska, korby na osi. A często także coś zupełnie innego, niż się wydaje... :-|



Dodaj odpowiedź