Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompka Sigma Aero Jet


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kico

Kico
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 09 październik 2013 - 20:19

Witam czy ma ktoś doświadczenia z ta pompką ? w zestawie jest jeden nabój 16g niegwintowany ale ponoć pasują też gwintowane, czy to prawda ??

Zastanawiam się nad kupnem i widze że gwintowane naboje są tańsze od tych bez gwintu

Załączone pliki



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 październik 2013 - 06:56

Nie powinno być problemu, ale z tego co widzę (na szybko) na alledrogo, to bez gwintu kosztuje 8zł, a z gwintem 11 zł (ale może są taniej?), a pompka z nabojem niecałe 16 zł. Na upartego można użyć nawet tanich naboi do wiatrówek - fakt, 12g i nieco krótsze, ale odpowiednia podkładka (gumowa?) tak aby wyrównać długość naboju w stosunku do tego 16g i można puszczać gaz z naboju kosztującego 1,5 złocisza. Co prawda te 4g CO2 jednak będzie skutkować nieco mniejszym ciśnieniem w oponie, ale na upartego zawsze można drugim nabojem dołożyć, tym bardziej, że pompka ma zawór odcinający. Z drugiej strony ponoć 16g to trochę mało do pełnego "roboczego" ciśnienia w oponie szosowej i 2x12g mogłoby się okazać dobrym pomysłem. Tyle tylko, że dochodzi konieczność wożenia nieco większej ilości gazu (pal licho gaz, gorzej z pojemnikami do jego magazynowania).


  • Kico lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2013 - 09:11

Ja użyłem jej tylko raz póki co i zamiennikiem mniejszym. Ciśnienie było wystarczające u mnie, aby spokojnie dojechać do domu. Imo bardzo dobry stosunek cena /jakość.

Wytaptalkowane n7
  • Kico lubi to

#4 Kico

Kico
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 10 październik 2013 - 13:20

Dzięki zamówiłem ją i podzielę się doświadczeniami :)

 



#5 profaner

profaner
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudzień 2013 - 22:38

Dołączę się do dyskusji. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie takie rozwiązanie jako awaryjne pompowanie:)

Pod uwagę brałem 2 rozwiązania, pompka na naboje gwintowane i Sigma.

Zawsze uważałem że gwintowane są dużo tańsze, ale jeżeli do Sigmy pasują jakieś zamienniki np od wiatrówek to nie wiem czy nie będę musiał zrewidować swoich planów.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie i stosuje zamienniki będę wdzięczny jeżeli podzieli się doświadczeniami.

 

Pozdrawiam



#6 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 grudzień 2013 - 17:16

Witajcie, 

 

Używam już jakiś czas tej pompki tzn Sigma Aero Jet. Jeden nabój 16g spokojnie wystarcza żeby napompować oponę do wartości ok 6 bar. Co najlepsze to to że do pompki pasują wszelkie nabije - gwintowane i niegwintowane. Ja używam nabojów przeznaczonych do kegów na piwo ;) działają pięknie. Jako pompka awaryjna na trasę nadaje się idealnie.





Dodaj odpowiedź