Skocz do zawartości


Baza Podjazdów

baza podjazdów altimetr

253 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2013 - 18:57

Witam użytkowników forum

Pragnę zaprezentować narzędzie do wyszukiwania podjazdów rowerowych. Moim celem jest zrobienie największej bazy podjazdów rowerowych w Polsce. Zapraszam wszystkich do dodawania podjazdów do bazy.

 

Po dodaniu podjazdu użytkownik uzyskuje aktywny profil graficzny, oraz średnie nachylenia na kilometr.  Dodanie podjazdu zajmuje tylko chwilę. Nie trzeba się logować, zapisywać... chodzi tylko o stworzenie super bazy polskich podjazdów.

 

Zapraszam www.altimetr.pl

Dodanie podjazdu: http://www.altimetr....odaj-trase.html

Pozdrawiam

Rafał



#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2013 - 20:34

1. Wrócę jak będzie minimum po 10 podjazdów na każde pasmo górskie - teraz to jest pustka.

2. Jeśli chcesz pokazywać profil wysokościowy trasy to muszą to być dane realne. Profil wysokościowy z gógla jest porównywalny do tego 'z du*y'

3. Wywal rozmazywanie nieaktywnego przycisku menu po najechaniu na któryś. Co jeśli chcę wybrać inny? Ucieczka + replay.

 

Pomysł zacny, ale dogonić genetyka będzie niezwykle trudno.

 

Powodzenia.



#3 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2013 - 09:20

1. Wrócę jak będzie minimum po 10 podjazdów na każde pasmo górskie - teraz to jest pustka.

2. Jeśli chcesz pokazywać profil wysokościowy trasy to muszą to być dane realne. Profil wysokościowy z gógla jest porównywalny do tego 'z du*y'

3. Wywal rozmazywanie nieaktywnego przycisku menu po najechaniu na któryś. Co jeśli chcę wybrać inny? Ucieczka + replay.

 

Pomysł zacny, ale dogonić genetyka będzie niezwykle trudno.

 

Powodzenia.

 



#4 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2013 - 09:24

Ad.1 Kiedyś trzeba zacząć. Dziękuje tym, którzy dodali wczoraj podjazdy. Proszę o nieco dłuższe opisy.

 

Ad.2 Google Maps jest w tej chwili jednym z najlepszych projektów tego typu. Dane wysokościowe mogą się mylić, ale jak jest stromo to googlemaps pokaże, że jest stromo. Dodaj swój podjazd, ja ci go wykreślę a zobaczysz, że dane są bardzo wiarygodne. Sam jeżdże na rowerze i wiem, że spokojnie można się na tych danych opierać.

 

Ad.3 Menu to design... Kwestia gustu. Jest nietypowe, ale mi się podoba.

 

 

Jeśli chodzi o genetyka, tu ty dodajesz podjazd. Tam on przejechał wszystko sam. To coś zupełnie innego. Jego praca jest znakomita, ale u mnie dodajesz, porównujesz z innymi podjazdami, po prostu więcej możliwości. Porównywanie podjazdów 

Link tu: http://www.altimetr....tystyki-10.html



#5 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 28 październik 2013 - 10:59

1. Wrócę jak będzie minimum po 10 podjazdów na każde pasmo górskie - teraz to jest pustka.

Powoli to baza rośnie. Tylko w ostatnim tygodniu, głównie dzięki wam baza zwiększyła się o 15 pozycji.

Ja męczyłem się w sobotę na przełęczy Sokolej i także ją dodałem. Ja ktoś nie był, polecam podjazd do Schroniska Orzeł, dla mnie był to najtrudniejszy podjazd z życiu. Link tu http://www.altimetr....niskoorzel.html

Dodawajcie, wszystkie wasze podjazdy będą w bazie.



#6 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 październik 2013 - 11:57

Ktoś już to zrobił za ciebie. Nie lepiej indeksować segmenty ze STRAVA ? Przynajmniej są to sprawdzone trasy którymi ktoś jechał. Serwis strava.com ma API.

 

Mnie odrzuca wprowadzanie takich danych ręcznie. Kto będzie to weryfikował ? 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#7 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 listopad 2013 - 17:51

Mam małe zastrzeżenie co do czytelności - pierwsze, ogólne info nt. podjazdu jest zbyt "naćkane". Fajnie by było jakby te informacje zaczynały się od nowej linijki, tj. długosc, przewyższenie, %, nawierzchnia, itd. To są podstawowe dane i powinny być odpowiednio wyeksponowane i łatwe do znalezienia.

Widać że baza rośnie - to fajnie :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#8 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2013 - 10:17

Mam małe zastrzeżenie co do czytelności - pierwsze, ogólne info nt. podjazdu jest zbyt "naćkane". Fajnie by było jakby te informacje zaczynały się od nowej linijki, tj. długosc, przewyższenie, %, nawierzchnia, itd. To są podstawowe dane i powinny być odpowiednio wyeksponowane i łatwe do znalezienia.

Widać że baza rośnie - to fajnie :)

Takie uwagi są bardzo cenne, dziękuje. Informacje o podstawowych danych podjazdu są teraz tuż pod nazwą podjazdu. Wyeksponowane na niebiesko. przykład tu: http://www.altimetr....wska-gora.html

 

 

A baza rośnie i to w strasznym tempie. Sporo podjazdów, między innymi jeszcze kilka twoich czeka na dodanie. Kilku użytkowników bardzo się zaangażowało za co bardzo dziękuje.



#9 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 listopad 2013 - 10:24

Dla mnie bomba, im więcej takich stron tym lepiej. A może kiedyś ktoś doda podjazd o który nie wiemy, lub jedziemy w pewne miejsce i chcemy zaciągnąć informacji czy w danej okolicy jest jakiś podjazd.

 

Dla mnie osobiście brakuje mapy z podjazdami, aby można było wyszukać podjazdy na mapie (np. takiej jak jest na pierwszej stronie).

Podjazdy na mapie mogły by być w formie kolorowych figurek z linkami do podjazdu.



#10 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 09 listopad 2013 - 10:13

Takie uwagi są bardzo cenne, dziękuje. Informacje o podstawowych danych podjazdu są teraz tuż pod nazwą podjazdu. Wyeksponowane na niebiesko. przykład tu: http://www.altimetr....wska-gora.html

 

 

A baza rośnie i to w strasznym tempie. Sporo podjazdów, między innymi jeszcze kilka twoich czeka na dodanie. Kilku użytkowników bardzo się zaangażowało za co bardzo dziękuje.

Fajnie się to rozwija i ja też dodałem do bazy podjazd, na razie próbnie, by sprawdzić jak to działa, postępowałem zgodnie z instrukcjami. Minęło około 2 tyg. i brak śladu w bazie.Coś mogłem źle zrobić, czy obróbka tego trwa tak długo? Mam parę naprawdę ciekawych podjazdów z Beskidu Wyspowego i chciałem się tym podzielić. Myślę że podjazdy pretendują się do najtrudniejszych.Pozdrawiam



#11 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2013 - 10:47

Też się dziwiłem, że dotąd nie ma podjazdów z tych okolic.

Kto startował chociaż raz w Wiśniczu, wie że są godne. Oj godne... ! :-)



#12 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 10 listopad 2013 - 17:34

Fajnie się to rozwija i ja też dodałem do bazy podjazd, na razie próbnie, by sprawdzić jak to działa, postępowałem zgodnie z instrukcjami. Minęło około 2 tyg. i brak śladu w bazie.Coś mogłem źle zrobić, czy obróbka tego trwa tak długo? Mam parę naprawdę ciekawych podjazdów z Beskidu Wyspowego i chciałem się tym podzielić. Myślę że podjazdy pretendują się do najtrudniejszych.Pozdrawiam

Sorry, moja wina, gdzieś twój wpis został pominięty. Link do twojego podjazdu tu: http://www.altimetr....zd-laskowa.html. Dzięki za dodanie podjazdu.

 

Zmodernizowałem już system, by taka wpadka już się nie powtórzyła. Jeśli chodzi o czas dodania do bazy trwa to od kilku minut do około 2 dni. Wszystko zależy, kiedy zaglądnę do bazy. Wyjątkiem jest dwóch użytkowników, którzy dodali po około 20 podjazdów. Spóźnienie u nich mam około tygodnia. Ale za każdym razem regularnie dodaje ich podjazdy. Swoją drogą wielkie podziękowania dla użytkowników gavia2621 i Greek.



#13 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 10 listopad 2013 - 19:10

super, nawet się baza rozrasta :)

 

Z mojej strony też jeden podjazd umknął, dobrych kilka dni temu dodawałem (Limanowa, przełęcz Ostra) ;) Może błąd jakiś po mojej stronie, że nie poszło? 

 

Jeśli można dodać sugestię: przydała by się możliwość powiększenia mapy, np na pełny ekran.

Inna sprawa to czy jest możliwość dodania innej mapy? chodzi mi o OpenStreetMap, która według mnie w wielu miejscach jest znacznie dokładniejsza i czytelniejsza od map googlowskich.

 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#14 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 listopad 2013 - 13:02

Właśnie.. Czy kontaktowałeś się z Michałem K (aka Podjazdy czy Genetyk)?
Jego materiał jest tak ogromny, że aż Michał ma wielkie problemy z przerobieniem tegoż.. Więc aż się prosi. Nie wiem tylko czy profil jego podjazdów (chyba w większości MTB) jest zgodny z Twoimi.

#15 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 11 listopad 2013 - 19:47

Coraz ładniej to wygląda bo min ikonki .

 

Przydałaby się opcja wrzucenia podjazdu z pliku  np. gpx bo na Googlach nie ma sporo dróg,nawet tych asfaltowych. Może rozszerzenie mapki o OSM troszkę by pomogło.

 

(Beskid Wyspowy - To taka nasza Karyntia ( super strome asfaltowe podjazdy) wcześniej nie miałem pojęcia.  



#16 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 13 listopad 2013 - 19:37

NIe wiem dlaczego ten temat tkwi w Offtopicu. Trzeba to wydobyć  i umieścić np w  dziale .Wyścigi - maratony - wycieczki. Ja nie szperam po całości forum i i tylko przypadkowo natknąłem się na temat umieszczony w takim zaścianku. Do rozważenia przez admina.

#17 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2013 - 20:04

super, nawet się baza rozrasta :)

Tak, baza się rozrasta co mnie bardzo cieszy.  Staram się po kilka podjazdów dziennie dodawać.  Ciągle czekam na coś z Bieszczad, Tatr. Świetnie opracowany jest już Beskid Wyspowy i Góry Izerskie, Karkonosze.

 

super, nawet się baza rozrasta :)

 

Z mojej strony też jeden podjazd umknął, dobrych kilka dni temu dodawałem (Limanowa, przełęcz Ostra) ;) Może błąd jakiś po mojej stronie, że nie poszło? 


Jeśli można dodać sugestię: przydała by się możliwość powiększenia mapy, np na pełny ekran.

Inna sprawa to czy jest możliwość dodania innej mapy? chodzi mi o OpenStreetMap, która według mnie w wielu miejscach jest znacznie dokładniejsza i czytelniejsza od map googlowskich.

Podjazd pod Przełęcz Ostrą jest już w bazie. link http://www.altimetr....lecz-ostra.html

Spóźnienie wynikało z mojego błędu programistycznego. Zrobiłem poprawkę już jakiś czas temu.

 

Wszystkie podjazdy zostaną dodane. Zapraszam do dodawania podjazdów. To zajmuje kilka minut http://www.altimetr....odaj-trase.html

 

Jeśli chodzi o OpenStreetMap, przejrzałem wstępnie dokumentację. Zastanowię się nad tym.



#18 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2013 - 20:24

Coraz ładniej to wygląda bo min ikonki .

 

Przydałaby się opcja wrzucenia podjazdu z pliku  np. gpx bo na Googlach nie ma sporo dróg,nawet tych asfaltowych. Może rozszerzenie mapki o OSM troszkę by pomogło.

 

(Beskid Wyspowy - To taka nasza Karyntia ( super strome asfaltowe podjazdy) wcześniej nie miałem pojęcia.  

Wkrótce raczej zrobię możliwość wrzucenia podjazdu z pliku gpx. Ale to, że na Google nie ma drogi, to nie jest dla mnie problem. Wrzuciłem już do bazy kilka podjazdów opierając się na punktach od użytkownika i zdjęciach satelitarnych. Jest to dla mnie trochę bardziej kłopotliwe, ale nie niemożliwe. przykład: http://www.altimetr....rozdziele.html

 

 

Jeśli chodzi Beskid Wyspowy. Świetne, strome podjazdy.  Muszę się tam kiedyś wybrać.

 Beskid Wyspowy: http://www.altimetr....id-wyspowy.html



#19 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 15 listopad 2013 - 20:37

Wkrótce raczej zrobię możliwość wrzucenia podjazdu z pliku gpx. Ale to, że na Google nie ma drogi, to nie jest dla mnie problem. Wrzuciłem już do bazy kilka podjazdów opierając się na punktach od użytkownika i zdjęciach satelitarnych. Jest to dla mnie trochę bardziej kłopotliwe, ale nie niemożliwe. przykład: http://www.altimetr....rozdziele.html

 

 

Jeśli chodzi Beskid Wyspowy. Świetne, strome podjazdy.  Muszę się tam kiedyś wybrać.

 Beskid Wyspowy: http://www.altimetr....id-wyspowy.html

 

Serdecznie zapraszam w Beskid Wyspowy.Mogę być przewodnikiem po tych  z bazy i jeszcze innych podjazdach. Mają charakter i co fajniejsze, przynajmniej dla szosowców, coraz więcej asfaltów kładą w miejscach które do niedawna mogły być tylko domeną dla MTB. Jedna rzecz, to dużo jest podjazdów super stromych podprowadzonych pod jakiś przysiółek i tam się to kończy.

Pozdrawiam



#20 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 16 listopad 2013 - 21:09

No wreszcie mi podjazd z Podhala, ten reg

 

Jedna rzecz, to dużo jest podjazdów super stromych podprowadzonych pod jakiś przysiółek i tam się to kończy.

No właśnie, takie podjazdy chciałbym umieszczać w bazie. Mało znane, a jednak ciężkie i wartościowe. Dodawajcie takie podjazdy. http://www.altimetr....odaj-trase.html

 

Jeszcze raz zapraszam do odwiedzenia mojej bazy podjazdów. Już w tej chwili ponad sto podjazdów w bazie. Zapraszam:  www.altimetr.pl

Wkrótce będzie to największa baza podjazdów w Polsce. No i dodawajcie podjazdy ze swojej okolicy.

 

 

.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: baza podjazdów, altimetr