Skocz do zawartości


Baza Podjazdów

baza podjazdów altimetr

253 odpowiedzi w tym temacie

#241 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 20 sierpień 2015 - 09:12

Zabawne, że w tym zestawieniu brakuje Punta Veleno. Może dodam w wolnym czasie wraz z fotkami :)
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#242 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 sierpień 2015 - 09:41

W bazie tej zawsze będzie czegoś brakować, a przez najbliższe lata - większości podjazdów.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#243 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 20 sierpień 2015 - 11:58

Ja tam myśłę, że  z większymi /wyższymi  tj np. przełecze powyżej 2000m problemu wielkiego nie ma /nie  będzie. Ludzie trochę jednak jeżdżą po Europie (i to chyba raczej po tych wyższych) i podsyłają  a znowu tych kolosów aż tak dużo nie ma.Tutaj jest szansa na w miarę kompletną bazę.

 

 

Ale te niższe , często bardzo,bardzo  strome podjazdy gdzie wypłaszczenie = 10-12% ( np. to co powyżej PuntaVeleno, Malg Palazzo...na pewno tego typu podobnych  jest sporo )  to już będzie   ,,dziura'' w bazie.

 

A tych mniejszych poniżej  1000m to już w ogóle szanse marne.

 

(Przydałaby się jakaś lista tych ,,jeszcze nie obrobionych''  żeby nie wrzucać tego samego 15 razy)



#244 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 sierpień 2015 - 14:38

No właśnie - takiego spisu jak z Polski nigdy nie będzie, a o to przecież w takiej bazie chodzi, inaczej to jest o kant potłuc.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#245 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2015 - 22:30

No właśnie - takiego spisu jak z Polski nigdy nie będzie, a o to przecież w takiej bazie chodzi, inaczej to jest o kant potłuc

No ja bym tak nie przesadzał. Już w tej chwili jest kilka całkiem dobrze opracowanych regionów z dala od Polski. np. Alpy Otzalskie, Graickie, Nadmorskie. Nie mówiąc, że Alpy Otzalskie są tak dobrze opracowane niczym nasze Karkonosze.

 

Wystarczy, że ktoś kto był w jakimś regionie opisze kilka podjazdów na które wjechał lub zjechał i baza naprawdę będzie OK. Super robotę zrobił gavia z Pirenejami i Alpami Graickimi, jeżnarowerze z Alpami Nadmorskimi, Lionheart33 z Alpami Otztalskimi, czy Mirosław z Alpami Delfinackimi. Jeśli więcej będzie takich opisów wycieczek będzie rewelacyjnie.

 

Bardziej mnie martwi fakt, że sporo osób dodaje podjazdy z telewizji, co jest chyba zupełnie niepotrzebne. Opis typu podjazd będzie lub był na Tour de France to chyba lekka bzdura. Za to cieszy mnie fakt iż zdarzają się perełki czyli podjazdy zupełnie nieznane jak np. Casera della Grava czy Monte Varagna albo podjazdy z różnych krajów i regionów Europy jak np. ostatnio z Norwegii, Anglii albo Cypru. Ogólnie ja uważam, że jest dobrze szkoda tylko, że tych dodających z Europy jest niestety trochę za mało.

 

(Przydałaby się jakaś lista tych ,,jeszcze nie obrobionych''  żeby nie wrzucać tego samego 15 razy)

W tej chwili podjazdy z Europy dodane są na bieżąco. Owszem mam około 50 podjazdów dodanych z Europy, ale są to podjazdy na których dodający nie byli. np. Alpe d'Huez jest dodany z 3 albo cztery razy ale opis nie wnosi nic poza tym, że podjazd był w TdF, a to chyba wszyscy wiedzą. A w formularzu ruch średni, nawierzchnia średnia choć dodający pewnie nie ma o tym pojęcia...



#246 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 sierpień 2015 - 22:40

No ja bym tak nie przesadzał. Już w tej chwili jest kilka całkiem dobrze opracowanych regionów z dala od Polski. np. Alpy Otzalskie, Graickie, Nadmorskie. Nie mówiąc, że Alpy Otzalskie są tak dobrze opracowane niczym nasze Karkonosze.

 

No dla nas to one są dobrze opracowane, ale ktoś miejscowy bez problemu wytknąłby dziesiątki braków. Tak samo jak my możemy zauważyć, kiedy brakuje czegoś w naszej okolicy.

 

Bardziej mnie martwi fakt, że sporo osób dodaje podjazdy z telewizji, co jest chyba zupełnie niepotrzebne. Opis typu podjazd będzie lub był na Tour de France to chyba lekka bzdura.

Takie opisy, kiedy doda się info, że podjazd jest z takiego a takiego wyścigu są bardzo wartościowe. Oczywiście pod warunkiem, że rzeczywiście ktoś opisuje podjazd, który podjechał.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#247 caspg

caspg
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 czerwiec 2021 - 16:28

Wie ktoś co się stało ze stroną albo jak się skontaktować z autorem?  :)



#248 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2021 - 16:45

Kiedyś do niego pisałem. Brak odpowiedzi. Szkoda bo rozwijało się w dobrą stronę. Problem jest jak takie coś prowadzi tylko jedna osoba. Tak samo było w przypadku bazy tego gościa z Poznania, na stronie genetyk czy jakoś tak. Musi być interfejs umożliwiający współpracę większej ilości ludzi.

 



#249 IgorK

IgorK
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 28 czerwiec 2021 - 18:48

Strona chyba umarła ale te podjazdy które są przecież nie zniknęły, także lepsze to niż nic.



#250 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 28 czerwiec 2021 - 18:50

Wie ktoś co się stało ze stroną albo jak się skontaktować z autorem?  :)

 

A to nie to samo co altimetr.pl?



#251 caspg

caspg
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 czerwiec 2021 - 19:17

Kiedyś do niego pisałem. Brak odpowiedzi. Szkoda bo rozwijało się w dobrą stronę. Problem jest jak takie coś prowadzi tylko jedna osoba. Tak samo było w przypadku bazy tego gościa z Poznania, na stronie genetyk czy jakoś tak. Musi być interfejs umożliwiający współpracę większej ilości ludzi.

Masz racje, samemu bardzo ciężko taki temat ogarnąć. Sam prowadzę https://velomapa.pl, też brakuje czasami czasu i motywacji.

 

 

Strona chyba umarła ale te podjazdy które są przecież nie zniknęły, także lepsze to niż nic.

Jasne, lepsze niż nic i fajnie, że strona jest cały czas dostępna. Zastanawiałem się jednak czy może autor mógłby udostępnić te dane w jakiejś formie. Dzięki temu można by je było wykorzystać w innych projektach (myślałem o swoim :)).

 

 

A to nie to samo co altimetr.pl?

Nie kumam. Właśnie się pytam o to co się dzieje z alitmeter.pl.



#252 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 28 czerwiec 2021 - 19:48

[...] Nie kumam. Właśnie się pytam o to co się dzieje z alitmeter.pl.

 

U mnie strona działa. Może nowości nie ma ale to co było to jest.



#253 caspg

caspg
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 czerwiec 2021 - 07:48

U mnie strona działa. Może nowości nie ma ale to co było to jest.

 

Jasne, działa ale właśnie fajnie jak by strona była aktywna i pojawiały się jakieś nowe aktualizacje. Dodatkowo, jakiś czas temu zmieniły się cenniki i polityka Google Maps. Nie ma też możliwości pobrania śladu gpx (albo ja nie znalazłem).

 

Dlatego teraz na mapach (w altimetrze) wyświetla się napis "for development purposes only". Za jakiś czas może w ogóle przestaną działać. Dlatego zastanawiałem się czy nie można by tego przenieść na mapę w stylu: https://velomapa.pl/szlaki.



#254 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwiec 2021 - 10:27

altimetr.pl abonentem jest: 

Patryx Firma Handlowo-Usługowa Patrycja Gbiorczyk-Rajkowska Piaskowa 17 50-158 Wrocław, PL

Twórcą był Rafał 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: baza podjazdów, altimetr