Skocz do zawartości


Baza Podjazdów

baza podjazdów altimetr

253 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2013 - 11:09

No wreszcie jest pierwszy podjazd z okolic Tatr. Czekałem na ten podjazd. Słynny Gliczarów z TdP. 

Dzięki za dodanie. link: http://www.altimetr.pl/podjazd-gliczarow.htm

 

Swoją drogą  w bazie altimetr.pl ciągle brak jest podjazdów z kilku rejonów Polski. Świetnie opracowane są Karkonosze, Góry Izerskie, Beskid Makowski i Wyspowy. Ale zupełnie nie ma podjazdów z Beskida Małego, Śląskiego, Gór Stołowych, Bystrzyckich, Bieszczad, oraz z centralnej Polski i Pomorza. Chciałbym, by w bazie znalazły się podjazdy z każdego rejonu, niezależnie czy to góry czy niziny.

 

Powtarzam się, ale jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dodali podjazdy.

Proszę też o jakieś uwagi, wskazówki dotyczące polskiej bazy podjazdów www.altimetr.pl



#22 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 18 listopad 2013 - 14:31

 

Proszę też o jakieś uwagi, wskazówki dotyczące polskiej bazy podjazdów www.altimetr.pl

Chciałbym wskazać na wiekszą dokładność jak chodzi o grupowanie podjazdów do regionów. Dla niektórych może byc to mylące. Skupię sie tu na obszarze Beskidu Wyspowego, gdzie z podjazdów z bazy do tego regionu na pewno nie możemy wrzucić np.

Góra Chełm w Myslenicach, Tymowa-Iwkowa, Dziurak-z Drogini.

Pozostawiamw do zastanowienia dla autora stopień uszczegółowienia tej kwesti.



#23 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 listopad 2013 - 18:00

Barol, Chełm należy do pasma Lubomira i Łysiny - a co za tym idzie jest to Beskid Wyspowy, co nie zmienia faktu, że często to pasmo jest błędnie przyporządkowywane do Makowskiego. Co do Dziuraka się zgadzam - to Pogórze Wiśnickie.

Jeszcze od siebie dorzucę Juszczyn-Polany - to Beskid Żywiecki.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#24 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 18 listopad 2013 - 18:16

Barol, Chełm należy do pasma Lubomira i Łysiny - a co za tym idzie jest to Beskid Wyspowy, co nie zmienia faktu, że często to pasmo jest błędnie przyporządkowywane do Makowskiego. Co do Dziuraka się zgadzam - to Pogórze Wiśnickie.

Jeszcze od siebie dorzucę Juszczyn-Polany - to Beskid Żywiecki.

Sam dodawałeś ten podjazd więc sam najlepiej wiesz, przepraszam za mój błąd.Osobiście bardziej do mnie przemawia podział główny , typu-okolice Krakowa, Wrocławia, Bochni, Limanowej itp, a w obrębie tego szczegóły regionów geograficznych.Dla mnie jest to łatwiejsze z punktu widzenia planowania jakieś wyprawy w dane strony.



#25 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2013 - 23:55

Barol, Chełm należy do pasma Lubomira i Łysiny - a co za tym idzie jest to Beskid Wyspowy, co nie zmienia faktu, że często to pasmo jest błędnie przyporządkowywane do Makowskiego. Co do Dziuraka się zgadzam - to Pogórze Wiśnickie.

Jeszcze od siebie dorzucę Juszczyn-Polany - to Beskid Żywiecki.

Dziurak poszedł do Pogórza Zachodniobeskidzkiego. Juszczyn do Beskida Żywieckiego. Tymowa rozumiem, że także do Pogórza Zachodniobeskidzkiego.  Staram się sprawdzać do jakiego regionu podjazd należy, ale czasami jest to dość trudne.

 

Wkrótce  do każdego opisu podjazdu dodam możliwość sprostowania, lub dodatkowego opisu.



#26 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 26 listopad 2013 - 16:20

Podjazdy  ''inne niż asfaltowe '' albo poza granicami Polski też dodawać  ??. ( widzę na stronie jest jakaś górka ze Słowacji).



#27 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2013 - 10:41

 Myślę, że górki z okolic Polski można dodawać. Nawet uważam, że jest to wskazane.

Jeśli chodzi o podjazdy terenowe, śmiało też można dodawać. Wkrótce będą specjalne ikonki w mapie regionu, że podjazd jest terenowy.



#28 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 28 listopad 2013 - 18:01

Ten ze słowacji to ja dodałem , zresztą nie tylko ten bo pododawałem tam pełno podjazdow z SK tylko jeszcze ich nie ma w bazie. 
Dodalem tam tez Śląski dom , myslę że sie pojawi w bazie wkrótce ;)
Co do podjazdow  z poza granicy PL to byłbym za tym żeby dodawać ale te ktore są tam dajmy na to +/- 50 km od granicy PL. ,bo  jakby  dodawac  te które są dalej położone od PL i isc dalej  tym tokiem myślenia to by można było i dodać Passo dello Stelvio - ale jaki ma to sens ? Ma byc baza polskich podjazdów czy baza podjazdow z świata/ europy ?  :shock: 
Tak jak mowie , dodawac tylko te które są tam blisko granicy , i cykliści z PL objeżdżają je na codzien .

A co do podjazdow terenowych , to ja jestem znow tego zdania zeby ich nie dodawać . Jak ma to być fajna baza to niech będzie stricte 'załadowana' podjazdami szosowymi .[Bo póki co to fajnie wszystko wygląda i naprawdę się mi stronka podoba B) ]  Jesli sie doda i te terenowe to wyjdzie juz mieszanina troche.  A jeśli ktoś chce podjazdy terenowe to istnieje już baza podjazdow gdzie są i szosowe i terenowe , jednak wg mnie jest tam za duzo tego wszystkiego ' na kupie' 
A ta baza  jak będzie , to  niech będzie już zrobiona na glanc  :-D   
No i w końcu jesteśmy na szosa.org a nie forummtb.pl wiec i tu jest jakiś argument za szosą ^^
No i zapewne  po napisaniu tego postu 'zjechany' zostanę przez tych którzy użytkują przełajki ,[ patrz. spike :mrgreen: ] bo powiedzą że oni chcą podjazdy terenowe bo dla nich to nie przeszkoda , a przełajka jest ściśle związana z szosą . No ale..... ja tylko wyraziłem swoje zdanie na ten temat. A każdy ma prawo do swojej opinii .

Pozdr ! :)



#29 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 28 listopad 2013 - 18:06

* zapomnialem dodać że bardzo mi się podoba ta mapka danego regionu , gdzie na niej są pozaznaczane podjazdy i do tego od razu wiadomo gdzie jest jakiś podjazd i o jakiej trudności .
Duży + ode mnie za to :) 



#30 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 listopad 2013 - 19:34

Co do podjazdow  z poza granicy PL to byłbym za tym żeby dodawać ale te ktore są tam dajmy na to +/- 50 km od granicy PL. ,bo  jakby  dodawac  te które są dalej położone od PL i isc dalej  tym tokiem myślenia to by można było i dodać Passo dello Stelvio - ale jaki ma to sens ? 
Tak jak mowie , dodawac tylko te które są tam blisko granicy , i cykliści z PL objeżdżają je na codzien .

 

Też jestem tego zdania.

Czyli jak Tatry to i te Słowackie, Karkonosze to też czeska strona ,Bieszczady.... W końcu  często w górach robi się międzynarodowe pętelki .


  • kubens lubi to

#31 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2013 - 17:08

Ten ze słowacji to ja dodałem , zresztą nie tylko ten bo pododawałem tam pełno podjazdow z SK tylko jeszcze ich nie ma w bazie. 
Dodalem tam tez Śląski dom , myslę że sie pojawi w bazie wkrótce ;)
Co do podjazdow  z poza granicy PL to byłbym za tym żeby dodawać ale te ktore są tam dajmy na to +/- 50 km od granicy PL. ,bo  jakby  dodawac  te które są dalej położone od PL i isc dalej  tym tokiem myślenia to by można było i dodać Passo dello Stelvio - ale jaki ma to sens ? Ma byc baza polskich podjazdów czy baza podjazdow z świata/ europy ?  :shock: 
Tak jak mowie , dodawac tylko te które są tam blisko granicy , i cykliści z PL objeżdżają je na codzien .
 

 

Też jestem tego zdania.

Czyli jak Tatry to i te Słowackie, Karkonosze to też czeska strona ,Bieszczady.... W końcu  często w górach robi się międzynarodowe pętelki .

 

 

No to sprawa jest jasna, co do podjazdów poza granicami Polski. Maksymalnie 50km od granicy. Naturalnie dodam podjazd i z 80 km od granicy, ale pod warunkiem, że podjazd będzie leżał w regionie który jest także w Polsce.

Pozdrawiam – Zapraszam do dodawania podjazdów. Dodawanie podjazdów tu: http://www.altimetr....odaj-trase.html



#32 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2013 - 17:09

No to sprawa jest jasna, co do podjazdów poza granicami Polski. Maksymalnie 50km od granicy. Naturalnie dodam podjazd i z 80 km od granicy, ale pod warunkiem, że podjazd będzie leżał w regionie który jest także w Polsce.

Pozdrawiam – Zapraszam do dodawania podjazdów



#33 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:20

Osobiście bardziej do mnie przemawia podział główny , typu-okolice Krakowa, Wrocławia, Bochni, Limanowej itp, a w obrębie tego szczegóły regionów geograficznych.Dla mnie jest to łatwiejsze z punktu widzenia planowania jakieś wyprawy w dane strony.

Zrobiłem nowy sposób znajdowania podjazdów. Teraz na głównej stronie, poniżej ostatnio dodanych, możesz zobaczyć jaki region odpowiada okolicom miasta oraz zestawienie najtrudniejszych, najwyższych i najbardziej stromych podjazdów w okolicach miasta.

 

Myślę, że narzędzie okaże się bardzo przydatne. Zobacz szukanie podjazdów w okolicy miast.



#34 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 06 grudzień 2013 - 13:08

Cos długo schodzi z dodawaniem tych pojdazdow :)



#35 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2013 - 18:27

Cos długo schodzi z dodawaniem tych pojdazdow :)

Staram się jak mogę, ciągle coś rozbudowuje na stronie. Naprawdę jest jeszcze parę rzeczy, które chcę poprawić, a dodanie jednego podjazdu to jakieś 10-15 minut.

Podjazdy staram się dodawać po

trzy, cztery dziennie. Twoich zostało sześć.

W ramach promocji będę dodawał Ci po dwa dziennie. ;-)

Dawaj następne, bo za dwa dni nie będę miał co twojego dodawać.

Pozdrawiam w tym lekko wietrznym dniu


  • kubens lubi to

#36 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 07 grudzień 2013 - 14:54

Zrobiłem nowy sposób znajdowania podjazdów. Teraz na głównej stronie, poniżej ostatnio dodanych, możesz zobaczyć jaki region odpowiada okolicom miasta oraz zestawienie najtrudniejszych, najwyższych i najbardziej stromych podjazdów w okolicach miasta.

 

Myślę, że narzędzie okaże się bardzo przydatne. Zobacz szukanie podjazdów w okolicy miast.

Dzięki za uwzględnienie uwag, wydaje się to przydatne i jest przejrzyste.



#37 Beymont

Beymont
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 10 grudzień 2013 - 19:42

Bardzo fajna inicjatywa.
Dodałem kilka wartych uwagi podjazdów ze swojej okolicy. Oczywiście jest ich więcej. Dużo jest takich, które mają poniżej 1km - z dużym nachyleniem, lecz nie opłaca ich się dodawać.
Jak odkryje jeszcze jakieś to oczywiście wrzucę ;)


Teraz tak coś od siebie dodam :)
Fajnie byłoby gdybyś dodał możliwość komentowania podjazdów. Ludzie mogliby się dzielić swoimi spostrzeżeniami.

Fajnie byłoby też, gdybyś dodał jakiś kontakt do Ciebie na stronie. Mam na myśli coś w stylu "Wyślij wiadomość do mnie". Przydatne jeśli chce się nanieść jakieś poprawki dotyczące m.in. pogorszeniu stanu nawierzchni lub tym podobne.

Pozdrawiam :)



#38 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2013 - 19:24

Bardzo fajna inicjatywa.
Dodałem kilka wartych uwagi podjazdów ze swojej okolicy. Oczywiście jest ich więcej. Dużo jest takich, które mają poniżej 1km - z dużym nachyleniem, lecz nie opłaca ich się dodawać.
Jak odkryje jeszcze jakieś to oczywiście wrzucę ;)

Wielkie dzięki za dodanie podjazdów. :-)



#39 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2013 - 19:27

Teraz tak coś od siebie dodam :)
Fajnie byłoby gdybyś dodał możliwość komentowania podjazdów. Ludzie mogliby się dzielić swoimi spostrzeżeniami.

Fajnie byłoby też, gdybyś dodał jakiś kontakt do Ciebie na stronie. Mam na myśli coś w stylu "Wyślij wiadomość do mnie". Przydatne jeśli chce się nanieść jakieś poprawki dotyczące m.in. pogorszeniu stanu nawierzchni lub tym podobne.

Pozdrawiam :)

Dzięki za takie uwagi, są dla mnie bardzo cenne. Kontakt do mnie będzie od dziś w stopce strony www.altimetr.pl (Adres mailowy plus formularz typu wyślij wiadomość do mnie, który zaraz postaram się zrobić.)

 

Jeśli chodzi o komentarze do podjazdów właśnie pracuje nad tym i postaram się dziś, albo za kilka dni coś takiego zrobić. Głównie chodzi mi o to, aby właśnie w komentarzach można było w prosty sposób napisać zmiany lub sprostowania w opisie podjazdu. (Na przykład dotyczące zmian nawierzchni itp.)

 

A tak w ogóle życzę wszystkim forumowiczom udanego sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku.

 

Pozdrawiam

Rafał



#40 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2014 - 15:01

Muszę się pochwalić. Dzięki zaangażowaniu kilku osób w tej chwili w bazie www.altimetr.pl jest już 200 podjazdów. Tym wszystkim którzy dodali podjazdy serdecznie dziękuje za udział w projekcie. Zapraszam też innych do udziału.

 

Jeśli chodzi o bazę, to nie wszystkie regiony są dobrze opisane. Ciągle brakuje podjazdów z Sudetów Wschodnich czyli z Gór Stołowych, Bystrzyckich i tamtych okolic oraz z Beskidów Zachodnich czyli Beskid Mały i Śląski. Fatalnie jest też z Beskidem Małym i Bieszczadami.

 

Szukam więc osób które opiszą podjazdy głównie z tych właśnie okolic. Dodanie podjazdu do mojej strony zajmuje kilka minut. Wystarczy zaznaczyć na mapie początek i koniec podjazdu. Dodać opis i gotowe. Żadnego logowania, rejestracji i tego typu podobnych. Wszystko szybko i bardzo prosto.

Link aby dodać trasę tu: http://www.altimetr....odaj-trase.html

Zapraszam

Rafał





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: baza podjazdów, altimetr