Skocz do zawartości


Zdjęcie

zerwana linka


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 14:50

Witam. Wczoraj chcąc zrzucić na niższy bieg zerwałem linke, ale niestety nie wiem jak ją wymienić, proszę o pomoc. Posiadam klamkomanetki ultegry.

#2 Reynevan

Reynevan
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2009 - 16:02

Tutaj masz instrukcję, jest tam też o wymianie linki.

http://techdocs.shim...69830656970.pdf

Pozdrawiam

#3 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:26

Mam kolejny problem z zerwaną linką. Wie ktoś jak wyciągnąć pozostałości po lince z manetki?? Jest to krótki odcinek ponieważ przy max odchyleniu manetki w lewo widać z ledwością strzępy :-/

#4 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:33

Obawiam się, że nie do końca dobrze zrozumiałem, bo zaproponuję coś w miarę oczywistego, ale może spróbuj przepchnąć nową linką albo czymś podobnym? Może spróbuj wyciągnąć pęsetą? BTW mogę zapytać, co to za linki? Będzie wiadomo, czego się wystrzegać ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:38

Cienki wkrętak, igła od strzykawki, cokolwiek cienkiego czym będziesz mógł przepchać bądź wyciągnąć linkę z gniazda manetki. Innej metody nie ma.

#6 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:39

to jest linka z przerzutki, przepchnąć raczej sie nie da, ponieważ końce strzępów tej linki widać głęboko w manetce

#7 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:44

A pęsetą już spróbowałeś :?:

#8 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:47

Ale odcinek manetki, wewnątrz którego idzie linka nie jest chyba na tyle długi/głęboki żeby jakoś skutecznie utrudniał przepchnięcie? Wyjąłeś pancerz z klamkomanetki? Może poprosimy o jakieś poglądowe zdjęcie, widocznie sytuacja jest bardziej skomplikowana - albo to ja jestem jakiś ograniczony ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#9 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:51

Pancerz oczywiście wyjąłem, jutro dodam zdjęcie i pokarze jak to wygląda, a raczej nie wygląda, bo tej linki nie widać, dopiero jak się poświeci latarką to ją widać.

#10 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:55

Ok, może to trochę naświetli sytuację (cóż za niezamierzona gra słów.. :->:-D). Wpadło mi coś jeszcze do głowy - może psiknij wcześniej jakimś WD-40 czy innym szprajem?

fs-userbar-blog-white.png


#11 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:41

michal900, Może mocny magnes wyciągnie stalowe strzępy :roll:

#12 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 18 grudzień 2009 - 23:23

tu raczej nie chodzi tylko o same strzępy, ponieważ jest tam kawałek linki razem z głowką

[ Dodano: 2009-12-20, 17:11 ]
Zrobiłem zdjęcie
http://www.fotosik.p...d3e4c8a5e8.html
przy dobrym świetle, w zaznaczonym kwadracie widać strzępy linki. Próbowałem ją przepchnąć/wyciągnąć ale nic z tego :-/

[ Dodano: 2009-12-20, 20:57 ]
pomoże ktoś??

#13 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 26 grudzień 2009 - 18:34

michal900, Może do zegarmistrza skocz może znajdzie jakieś fajne kleszczyki i wyciągnie. Druga opcja to rozebrać manetkę ale to jest zadanie dla hardcora chyba że będzie robił foty nabierząco rozkłdając manetkę na części.

#14 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 26 grudzień 2009 - 19:43

michal900, wybacz, ale na tej focie kompletnie nic nie widać - trzeba się domyślać, jak to wygląda dokładnie. Postaraj się zrobić ostre zdjęcie.
A skoro nadal się tylko domyślam, jak strzępy linki są tam umieszczone, zaproponuję takie rozwiązanie:

Jest to krótki odcinek ponieważ przy max odchyleniu manetki w lewo widać z ledwością strzępy

nie odciągaj manetki na maxa w lewo tylko zrzuć biegi 'czarnym skrzydełkiem' na najniższy (najcięższy). Wtedy miejsce mocowania baryłki linki w manetce będzie najłatwiej dostępne i może strzepy linki zbliżą się do krawędzi manetki i będzie łatwiej je złapać/wyciągnąć.

#15 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 26 grudzień 2009 - 22:17

Witam!
Miałem kiedyś podobny problem. "Rozczapirzyła" mi się końcówka linki i utknęła w klamce. Poradziłem sobie z problemem ucinając dobrą stronę. Później z najniższego biegu "przekręciłem" klamką na maxa do środka (czyli 3 biegi). Wtedy miałem dość dobrą pozycję do wyciągnięcia linki. Musiałem wyciągać każdą lineczkę osobno.

Druga opcja to rozebrać manetkę ale to jest zadanie dla hardcora

Kiedyś zmierzyłem się z tematem na testowym egzemplarzu ;) Powiem,że Shimano ma za dużo części, przekładni, zapadek, sprężynek, by złożyć to odpowiednio dobrze. Tu nie chodzi o cierpliwość, bo do tematu podchodziłem 2 razy.

Można też wygiąć drut miedziany o dość dużej średnicy i próbować przepchać od strony linki "wychodzącej". Jednak lepsze zdjęcia pomogą ;-)

#16 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 26 grudzień 2009 - 22:31

tylko, że nawet najlepsze zdjęcie nie pokarze jak to dokładnie wygląda :-/ linka jest urwana i zaczepiona bolcem i dlatego nie umie jej wyciągnąć

#17 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 27 grudzień 2009 - 09:32

Da się zrzucić na najniższy bieg :?: Jeśli tak to zrzuć i w miejscu gdzie wchodzi pancerz wsadź jak pisali wcześniej koledzy zamiast linki jakiś mocny drut może ją wypchniesz.
Jeśli chcesz zrobić dobre zdjęcie może zrób bez lampy błyskowej jednak poświeć do środka latarką.



Dodaj odpowiedź