Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przełajówka - Everyday, Everywhere

tanio i szybko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopad 2013 - 11:39

jasne.... straszny babol chyba wytne przelotki i wspawam na górze...... ja lubie przysiadywać jak odpoczywam na górnej rurce  to akurat prowadzone dołem są idealne , a z reszta ....g... mnie to .... ważne że sie jeździ , jest przyjemność i coraz większe zainteresowanie tym typem rowerów jest.

 

 

a propo, standardów to zrobili ramy do przełaju teraz pod tarcze i są tylne widełki pod 130 i 135. , super, i to jest dopiero robienie w bambuko.


  • Malik lubi to

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#22 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 23 listopad 2013 - 12:19

Szacun za 7sp !!! Fajnie jest widzieć projekty odpowiadające na podstawowe pytanie, które powinien sobie zadać każdy - "co jest mi potrzebne a co nie?" Mi się podoba :-)

#23 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 listopad 2013 - 14:59

SPIKE, napisz cos o hamplach.  Bos rowniez czlowiek slusznej postury, jak takie rozwiazanie ma sie do hydraulicznych tarczowek? Pewnie nijak....

Problem jest taki, ze rama albo pod canti v-ki lub tarcze. Jak canti nie przypasuja, to dupa zbita. A jesli tarcze, to chyba wiekszy sens jest w hydraulikach.

Po tych waszych przelajach i pseudo-przelajach :) sam zaczalem sie dosc powaznie zastanawiac. Tym bardziej, ze na moim mtb w tym roku przejechalem doslownie 70km!!! A tereny i tak przypuszczam sa w wiekszosci do obskoczenia na przelaju.



#24 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopad 2013 - 19:16

...pisałem,  hample Tektro  , ale z wymienionymi klockami, dałem wkladkowsuwki Baradine z kolckami 3 kolory , kumpel  - Jelitek stosuje koolstopy czyli ponoć jeszcze lepsze.

 

http://www.tektro.co...ke&sort=1&fid=2

 

Jeśli chodzi o hamowanie to powiem ze różnie bywa , od warunków atm czasem zależy w stosunku do klocka hamującego.

Jak popatrzysz na rowery zawodników to Ci lepsi mają własnie "skrzydełka, czyli szeroko rozstawione  hamulce, aby uzyskać max siłe hamowania .

 

Czy ona jest duża czy mała, to zależy jeszcze jakiego chwytu używamy, przy dolnym  jest ....aż za bardzo , może wysadzić , czyli bardzo dobre hamulce v-brek, przy górnym  nie odczuwam jakoś potrzeby więcej , chociaż na śliskich  ostrych zjazdach mam czasem stracha czy dam rade wyhamować ..... ale to sa naprawde trasy nie pod przełaj, raczej  typowe mtb .

 

Czy tarcze ?? mechanicznych bym nie montował , nie chce, cięzkie,  hydrauika ?? nie stać mnie , a w sumie po co , taki rowerr nie służy nam za rower enduro czy DH , więc siła i skuteczność hamowania nie musi być na tym poziomie co one .

 

Po co mi więcej niż 7-8 biegów ?? na nic, jak nie pociągne nogą to strzelanie przerzutkami  i tak nic nie da , owszem , zawodnik  to inna para kaloszy , jemu potrzeba ....innych  lepszych komponentów , on ma inne priorytety.

 

Jaka chcesz se złożyć przęłajke dla zabawy i przyjemności to szkoda ładować kase , to rower do ....brudzenia a nie pokazywania na saloonach .

W latach 90-tych miałem poskładane dwa górale na półkach tak wysokich , ze hoho, a pózniej żal było to ...zużywać , filozofia sie zmieniła i teraz sprzęt ma służyć  a nie wisieć .

90 % tras co jeżdziłem w okolicach na mtb, przejechałem na tym rowerze, a ponieważ nie waże mało , na każdym rowerze miałem problem z hamowaniem w dół , ostre zjazdy i tak spokojnie sie robi .

 

Myśle że masz tam możliwość sprawdzenia jak z canti będzie , ale musza być dobre i dobrze ustawione, ponoć shimanowskie kiepsko hamują .

 

Na hydro nie jeździłem , ponoć hamują , ale ...przełajówke zawsze chciałem mieć na canti.

 

Kaem - i to jest właśnie sedno , czego potrzebuje to montuje,a nie kupuje bo co powiedzą na forum ( od czasu powstania for internetowych  xdziesiąt procent ludzi robi coś ... ale nie dla siebie !!! na pokaz, dla zapełnienia własnej próżności .pokazania sie światu hej hej ja tu jestem ... itd ) , .

Chris, sa ramy z dwoma podejściami  i masz wybór jaki hamulec Ci styknie .

 

Aha, minifałek nie zkaładam, bo ..... ostatnio właśnie jechałem w błocie i lisciach i nawet tak jak mam teraz to mi zawaliły prześwity aż blokowały kołą , przy vkach  byłoby jeszcze gorzej,  bo sa niżej niż prześwity .


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#25 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 listopad 2013 - 21:52

tamataramtammmmmm tamtarammm...... doszły oponki, świeżutkie , miękutkie, szybciutkie....czyli wypas....

 

Obraz-575_nqpaarq.jpg  Obraz-576_nqpaaeq.jpg

 

sie założy i sie pośmiga ... takie chciałem mieć 

Do tego idą nowe dętki Duro 700 x 28-32 , czyli będzie pare gramów lżej ....


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#26 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2013 - 12:52

 

Jaka chcesz se złożyć przęłajke dla zabawy i przyjemności to szkoda ładować kase , to rower do ....brudzenia a nie pokazywania na saloonach .

W latach 90-tych miałem poskładane dwa górale na półkach tak wysokich , ze hoho, a pózniej żal było to ...zużywać , filozofia sie zmieniła i teraz sprzęt ma służyć  a nie wisieć .

 

Pamiętam jak na tegorocznej Mazovii w Nałęczowie (kto był, ten wie ile tam było błota i jaką miało konsystencję) zaraz po zjeździe z szosy w pole wielu na tych wypasionych, wychuchanych cackach zawracało, bo szkoda im było rysować lakier czy zarzynać jakieś drogie komponenty. Mi po paru kilometrach było już wszystko jedno. Napęd i tak już zbliżał się do wymiany, w dodatku to tylko 3x7.

 

Po wyścigu musiałem już założyć coś nowego i zastanawiałem się, czy nie przejść na 9 biegów i korbę HT2, ale jednak pozostałem przy 7-ce, (obecna kaseta HG 41 11-28 jest naprawdę leciutka, a kosztuje 40 zł, najtańszy łańcuch niecałe 20 zł) i  korbie na kwadrat (jakaś MIranda 42/34/24, ma nawet wymienne zębatki, całkiem ładnie zmienia biegi, kosztowała 60 zł, a suport VP 25 zł). I można śmigać dalej, taplać się w błocie i śnieżnej brei bez żalu.  



#27 Gosc_Szlachta_*

Gosc_Szlachta_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2013 - 14:57

Oponki robią wrażenie, pozdro.



#28 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 28 listopad 2013 - 18:23

Są oponki będzie zabawa.... będzie sie dzialo   :-D



#29 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 grudzień 2013 - 10:23

Małe zmianki......pomimo tego iż jestem czasem konserwatywny jak sardynki w oleju to nastąpiły drobne zmianki .

Rozsypały mi sie pedały Ritcheya, i tak sie złożyło że  w tym samym czasie zakupiłem okazyjnie inne , więc nie namyślając sie za długo  zamontowałem i są , nawet działają :-D . 

 

Obraz-172_nqeenwn.jpg

 

o poprzedniej zmainie typu oponki już pisałem , sprawują sie prawie idealnie, o niebo lepiej od tych co miałem wcześniej .

 

Obraz-167_nqeensh.jpg

 

i to na razie tyle z kosmetyki, rower ma zjechane ponad 700 km i czuje sie dobrze :-D , jeździec także..

 

Obraz-181_nqeensa.jpg

 

a takie miejsca  nie należą do rzadkości na mojej trasie ulubionej  ( wczorajsza jazda ) :roll:


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#30 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 14 grudzień 2013 - 10:30

Spike ja się pytam gdzie jest śnieg ?



#31 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 grudzień 2013 - 10:42

http://tvnmeteo.tvn2...108585,1,0.html

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#32 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:33

https://www.youtube....h?v=H9_Fs1QtsOY

 

i

 

https://www.youtube....h?v=QG2kZjuFh0k

 

dobre....także nie tylko wyscigi po parku można ...


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#33 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 styczeń 2014 - 00:14

aaaa teraz niespodzianka. wsadziłem inne koła 20/24h , zostały mi po zmiance w Gazeli na retro komplecik co nagle sie pojawił i te co tam były trzeba było zagospodarować.

Nadmienie iż te co były w przełajce , tylna obręcz już zdychała , więć w sam, raz trafiłem w czas.

 

Faktem jest też, iż są to obręcze raczej szosowe ,czyli szerokość ok C 13....z groszem , ale oponki mają prawie 30 mm fizycznie, więc stykły elegancko, kolor.....no cóż musi taki być bo jest .

i najważniejsze, teoretycznie mają za mało szprych do CX ale .......jak pęknie mi szprycha z tyłu to pomysle na 28 h na tył .

 

Dzisiaj pierwsza jazda ok 50 km w lesie pośmigane , wrażenia ?? od poprzednich lżejsze o niecałe 200 g , czuć to na wdepnieciu .....

 

Obraz-537_eprpnpp.jpg  Obraz-535_eprpnpr.jpg  Obraz-536_eprpnhp.jpg


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#34 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 29 maj 2014 - 11:54

Odgrzebuję temat. Być może w najbliższym czasie będę szukał/składał jakiś rower w teren. Jedną z opcji jest rower przełajowy. Jeśli chodzi o rower do CX chciałbym wyposażyć go w napęd 1x10. I tu mam pytanie, czy połączenie prawej klamkomanetki szosowej, myślę o 105 lub Tiagra obsłuży tylną przerzutkę MTB SLX/XT? Z racji braku przedniej przerzutki chciałbym z tyłu założyć kasetę o większej rozpiętości 11-32/34/36, a do tego przydałby się dłuższy wózek tylnej przerzutki. Oczywiście mówię tu o manetce i przerzutce dedykowanej dla tej samej liczby przełożeń



#35 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 29 maj 2014 - 13:40

nie

 

10b  grupy szosowe shimano bez problemu dzialaja z tP mtb pod 9 biegow. kaseta 10tka jak najbardziej. DYNA SYS ma inny uciag linki. 


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#36 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2014 - 14:02

Tu masz odpowiednią XT w dobrej cenie:

http://allegro.pl/pr...4271712387.html

Pozostaje tylko kwestia regulacji - jeśli nie masz jej przy ramie, trzeba będzie założyć taką na kablach.



#37 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 26 grudzień 2014 - 11:56

Spike napisz jak tam tourney ? Rozsypał się ? Stracił coś na precyzji ? ;-) Będą cenne informacje dla "potomnych"...  



#38 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:00

a klamkomanetki ?? działają super , nic im sie nie dzieje, tak jak nowe, moze dlatego ze sie nie wywracam, nie ciągne na siłe, linki mam w stanie idelanym i pancerze też , całosć działa precyzyjnie , po prostu kwestia konserwacji linek [pancerzy i regulacja przerzutek.

 

Zastanawiałem sie na zmiana na wiekszą ilosć biegów z tyłu..... ale na razie mi styka, choć są miejsca gdzie przełożenia brakuje i siłowo trzeba aż szprychy jęczą   :-D  , ale takich miejsc staram sie unikać bo to nie mtb i raczej wybieram trasy mniej hardcorowe albo po prostu dre z buta  

 

Różnice miedzy klamkami na 7 i 8 w cenie nie sa duże, kwestia co komu potrzeba  i jaki teren  do obskoczenia .

 

Zastanawaiłem sie czy nie zmienic blatu dużego na 50.......ale po terenowych charcach 46 mi wystarcza na odcinkach szosowych w zupełności  i raczej poinwestowałem w szoske , aby tam coś zmienić bo jej używam najczęściej


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#39 samsam

samsam
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 14:30

spike, masz dalej moze te opony duro mae ?