Skocz do zawartości


Zdjęcie

Veloflex Corsa Czy Master Jakie Kupić


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 deska

deska
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądNowa Wieś/Pruszków

Napisano 18 listopad 2013 - 18:24

Siemka jak wyzej jakie są różnice w tych 2 modelach moz ktoś wie :)

Czy w ogóle polecacie veloflexy bo w polsce raczej mało popularne a na forach zagranicą dużo osób na nich lata

 

:-D

 



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 listopad 2013 - 18:37

Oprócz innego wykończenia boków, są to te same opony.
Latam na nich od dwóch sezonów. Super opony.

#3 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 18 listopad 2013 - 21:03

A macie jakies zdanie na temat Veloflex Extreme?


Kudos!


#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 listopad 2013 - 22:01

Mamy, 2 sezony temu jezdzilem na nich. Super niosa ale sa w miare delikatne. Dosyc szybko, bo po jakims 1k km tyl zlapal spore rozciecie. Jak nie wazysz duzo i masz dobre drogi, mozna sprobowac ale na tyl dalbym carbon.

Ewentualnie carbon przod i tyl. Niezle sa tez arenbergi, zrobilem na nich prawie 4k km bez zadnych niespodzianek. Mozna zapodac taka na tyl, a do przodu carbon.



#5 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 19 listopad 2013 - 16:59

A ja właśnie śmigam na Carbonach. Świetnie niosą i są stosunkowo wytrzymałe. Fakt, że należę raczej do tych lżejszych zawodników (~63 kg), ale to nie zmienia faktu z jakości tych gum.

Przód wytrzymuje (!) już blisko 6000 km. Z tyłem trochę gorzej ale to z 2 powodów. Jakoś po 2000 km złapałem nacięcie z boku. Śmigałem na nim jeszcze (!) około 1500 km. Z ciśnieniem już uważałem. Potem zmieniłem na nówkę sztukę, którą rozciąłem na rozbitej butelce i wróciłem do tej rozciętej :) Ta się poddała po około 200 km przy max ciśnieniu (10 bar). Oczywiście na jej miejsce wszedł kolejny Veloflex :P

 

Jeżdżę na nich w każdych warunkach i żadnego problemu z przyczepnością.

Najlepiej kupić w Cyklomanii, mają bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu z resztą świata. Tylko niestety na Carbony trzeba będzie poczekać aż do lutego. Dostępne są Extreme w obniżonej, bardzo podobnej cenie co Carbon przed zniżką.



#6 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 19 listopad 2013 - 17:52

A to wezmę extreme, co bedzie to bedzie.


Kudos!


#7 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 19 listopad 2013 - 21:37

a nie macie wrażenia że veloflexy są ciasne i ciężko się je zakłada/ściąga z obręczy, np. w porównaniu do conti GP4000 ?

przyznaję że trakcja i przyczepność rewelacyjna!

z wytrzymałością bym nie przesadzał ... miękka guma super przyczepność - szybsze zużycie i podatność na rozcięcia.

mam wersję corsa.

 



#8 D2mian

D2mian
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 21:21

A jak waszym zdaniem sprawują się pod kątem łapania kapci? Nadają się na nasze polskie "asfalty"?

 

Damian





Dodaj odpowiedź