Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzwignie przerzutek - montaż.


43 odpowiedzi w tym temacie

#1 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 04 maj 2009 - 19:57

Witam.

Kupiłem ostatnio bez skokowe dzwigienki przerzutek Shimano montowane na ramie(Mostku). Mam zamiar zamontować je do mojego starego Rometa, ale nei mam pojęcia jak :/ Rower od kilku dni leży i czeka aż ktoś umny i rozumny go ruszy. Stare dzwigienki zdemontowalem.

Jakieś wskazówki? Lewa dzwigienka wydaje się być unieruchomiona(jest na niej napisane 7 speed system), prawa wydaje się być normalna, ale niebardzo wiem jak zablokować pancerz!

Może ktoś ma jakąś instrukcje? Może być po polsku lub angielsku.

Z góry dzięki.

#2 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2009 - 20:02

Chętnie Co pomożemy, ale spróbuj opisać to raz jeszcze bardziej "obrazowo" starannie dobierając określenia.

Stas

#3 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 04 maj 2009 - 20:07

Lub dając jakieś zdjęcia. Jeśli nie masz specjalnego mocowania, nie zamocujesz ich na mostku. Pozatym pewnie bedziesz musiał wymyślić jakieś przelotki na dolnej rurze ramy

#4 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 04 maj 2009 - 20:12

Jakbym miał tutaj(w domu) te dzwigienki to bym zdjęcia porobił. Chodzi mi o to, że:
1) Nie ma jak zablokować pancerza(żeby on się nie ruszał, a ruszała się linka w środku).
2) Lewa jest no jakby nieruchoma w swoim łożysku, jakby "zablokowana" przez cztery "bolce".

No i ogólnie przerasta mnie to. Jeżeli nie będziecie wstanie mi pomóc dam za wygraną i oddam do warsztatu. Ale na razie nie wchodzi to w rachubę.

EDIT:

Lub dając jakieś zdjęcia. Jeśli nie masz specjalnego mocowania, nie zamocujesz ich na mostku. Pozatym pewnie bedziesz musiał wymyślić jakieś przelotki na dolnej rurze ramy


Te mocowania mam po starym osprzęcie i przelotki też... Z tym pancerzem to chodzi mi tylko o zablokowanie go przy samych dzwigienkach.

#5 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 04 maj 2009 - 20:23

Żeby zamontować je przy mostku potrzebujesz obejm jak w tych manetkach:Dołączona grafika - Chyba nie trzeba tłumaczyć, gdzie blokuje się pancerz. Pancerz powinien być poprowadzony od obejmy do przelotek na dolnej rurze.

Żeby zamontować je na dolnej rurze, tak jak w większości rowerów obejma nie musi mieć tych "wypustek", do przedniej przerzutki nie stosuje się w ogóle pancerza, do tylnej tylko od przelotki na tylnym trójkącie do przerzutki

#6 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 04 maj 2009 - 20:27

Mam tą obejmę(dookoła mostku). Ale nie mam tych pierdółek blokującychpancerz ;/
Te moje dzwignie to jakis kosmiczny HiTech, że tego nie ma czy poprostu kupuje się to oddzielnie?

#7 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 04 maj 2009 - 20:35

Więc masz obejmy, które montuje się na dolnej rurze, Dołączona grafika tak jak tu na przykład. Manetki na mostku występowały raczej w rowerach typowo turystycznych.

#8 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 04 maj 2009 - 20:41

Aaa no tak! Pisałem w innym watku, że poprzedni właściciel tego złamu zzrobił z niego turystyczny rowerm :P Dobra, teraz muszę kupić jakąś obejmę żeby na ramie zamontować?

I czy wygodne jest takie "sięganie" po dzwigienki? Mam dość dużą ramę.

EDIT:
Ale zaraz! Ja w tym miejscu gdzie tamten rower ma przerzutki mam te "przelotki" blokujące pancerz, ale odwrocone tak, że pancerz idzie w górę...

Nic nie rozumiem...

#9 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 04 maj 2009 - 21:45

To je odwróć żeby były dobrze. Najlepiej daj zdjęcia, bo póki co Twój problem wydaje się co najmniej śmieszny, ale może rzeczywiście coś jest nie tak z manetkami.

#10 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 04 maj 2009 - 21:49

To je odwróć żeby były dobrze. Najlepiej daj zdjęcia, bo póki co Twój problem wydaje się co najmniej śmieszny, ale może rzeczywiście coś jest nie tak z manetkami.


Dzięki... Ja proszę o pomoc, bo nie ogarniam, a ty się chcesz ze mnie nabijać? Wielkie dzięki!

EDIT:
Dobranoc.

#11 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maj 2009 - 22:11

Manetki jeśli kupiłeś same są do monatzu na ramie, tam nie ma pancerza, z manetek wychodza linki i tyle.
Jezeli chcesz miec wyjście pancerza to musisz mieć obejme - blache z rurkowatymi zakończeniami do przodu, wtedy tam wchodził pancerz i lekkim łukiem wychodził do tyłu.
Obejma na mostek występowała z manetkami jak mnie pamieć nie myli .

z opisów niewiele wynika, wazne sa zdjęcia tego co masz .
Jesli na ramie masz obejme z rurkowatymi zakończeniami to muszą one wychodzić do tyłu , aby pancerz miał oparcie na obejmie a z tyłu na przerzutce.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#12 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 maj 2009 - 09:16

Lewa dzwigienka wydaje się być unieruchomiona(jest na niej napisane 7 speed system), prawa wydaje się być normalna


Lewa to prawa, a prawa to lewa... prawa ma napisane 7 speed system.... jest ona indeksowana pod 7s....


#13 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 05 maj 2009 - 11:57

Lewa dzwigienka wydaje się być unieruchomiona(jest na niej napisane 7 speed system), prawa wydaje się być normalna


Lewa to prawa, a prawa to lewa... prawa ma napisane 7 speed system.... jest ona indeksowana pod 7s....


No dobra, ale dlaczego ona sie nie rusza?

#14 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 05 maj 2009 - 14:22

Tak czytam czytam i czegoś nie rozumiem.
Po pierwsze jeśli chcesz mieć manetki na ramie tak jak na tym zdjęciu powyżej to ja nie rozumiem po co tam jeszcze przelotki potrzebne?? wywalić je w ch**** a na ich miejsce dać manetki i już. I nie musisz wtedy kupować żadnej obejmy bo manetki założysz na bolce na których dotychczas były przelotki zamontowane.
Co zaś się tyczy pancerzy to jeśli nie masz przy manetkach żadnego oparcia to te pancerze też możesz sobie darować. Linka może przecież normalnie sama iść bez pancerza od manetki w dół i pod mufą suportu a potem jedna w górę do przedniej przerzutki a druga do tyłu do przelotki na trójkącie i dopiero tam w pancerzyk i do przerzutki.
A jeśli chodzi o to że Ci się jedna manetka nie rusza to zobacz czy nie masz z boku na niej regulacji oporu. Może jest coś takiego i jest zakręcone na chama dlatego też i manetka jest sztywna.

#15 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 06 maj 2009 - 16:39

Dzięki Wam za pomoc :)
Już wszystko jasne, muszę mieć dzwignie pod A050 montowane na kierownicu. Znajomu mający serwis rowerowy wymienił się ze mną tymi dzwigniami i teraz będzie wszystko ok.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie dla bardziej doświadczonych kolegów... Bo ja nie przypuszczałem, że będę coś jeszcze montował na kierownicy i założyłem owijki, ale teraz muszę założyć dzwignie. Jak odwinąć owijki, żeby klej nadal się kleił i żeby mi się z powrotem przyczepiły do kierownicy?

#16 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 maj 2009 - 18:37

Jak odwiniesz trochę owijki, dotniesz na odpowiedni wymiar to możesz koniec owijki zabezpieczyć zwykłą taśmą izolacyjną. Klej na owijce to taki "dodatek", jednym pomaga przy jej zakładaniu innym przeszkadza....


#17 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 08 maj 2009 - 11:15

Witam ponownie.

Mam nastepny problem. Rurka kierownici jest za cieńka i dzwignie sobie zwisają... Jak sobie z czyms takim radzicie? Jak to najlepiej rozwiązać?

#18 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 maj 2009 - 11:26

Daj jakieś podkładki gumowe, z dętki np, wymyśl coś... :roll:

#19 David

David
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 08 maj 2009 - 13:06

Myślałem myślałem. Na taśmie izolacyjnej się ślizgało.

#20 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 08 maj 2009 - 13:09

Próbowałeś zamocować obejmy od starych klamek do nowych?



Dodaj odpowiedź