Skocz do zawartości


Zdjęcie

Licencje Masters


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudzień 2013 - 21:58

Postanowiłem założyć temat gdyż natknąłem się na pewien artykuł, zastanawiam się czy rzeczywiście przepis który dotychczas był martwy będzie egzekwowany. Znów w drugą stronę czy będą wymagane licencje przy startach w wyścigach masters. Obawiam się, że może to nieco odstraszyć zawodników od cyklu masters PZKol.

 

http://velonews.pl/n...icencjonowanych




#2 Gosc_Komisja Masters_*

Gosc_Komisja Masters_*
  • Gość

Napisano 10 grudzień 2013 - 16:58

Przytoczony przepis nie jest żadną nowością. Funkcjonował od dawna. Na domiar tego ma on charakter nadrzędny, gdyż nie jest to regulacja krajowa, lecz międzynarodowa, to jest sformułowana przez UCI.

 

Trzeba przypomnieć, iż zbiór przepisów UCI w pierwszej kolejności dotyczy kolarzy profesjonalnych (kategoria Elita). Istota opublikowanego przepisu sprowadza się do zakazu startu zawodnikom z kategorii Elita, w imprezach o charakterze amatorskim (niestety takie przypadki mają miejsce, choćby w maratonach mtb). Absolutnie zrozumiałym i oczywistym jest zachowanie odrębności pomiędzy amatorskim, nieprofesjonalnym charakterem imprezy, a wyścigiem przeznaczonym dla "zawodowców", "profistów", zawodników kategorii Elita. Jeśli zatem jest się zawodnikiem kategorii Elita to nie można brać udziału w komercyjnych, amatorskich wyścigach. Przepis ten stanowi właśnie o zakazie takiego łączenia startów.

 

Zupełnie inną sprawą jest wymaganie licencji przy startach w wyścigach kategorii Masters. Tu ż a d n y c h zmian nie będzie, a to oznacza, że od decyzji poszczególnych organizatorów będzie zależała kwestia dopuszczalności zawodników bez licencji. Praktyka dobitnie wskazuje, iż jak najbardziej umożliwiają oni start kolarzom bez licencji. Z tym istotnym zastrzeżeniem, iż nie dotyczy to imprez rangi Mistrzostw Polski. W tym przypadku licencja (z polskim kodem UCI) jest jak najbardziej niezbędna.

 

Na koniec trzecia kwestia. Każdy organizator wyścigu, a także maratonu szosowego może zgłosić imprezę do Kalendarza Masters i Cyklosportu PZKol. Czy w 2013 roku organizatorzy coś za to płacili? Nie, wpisanie do kalendarza nie pociągało za sobą ż a d n y c h opłat. Również na nadchodzący sezon 2014 nie są planowane żadne opłaty z tego tytułu. Natomiast organizator chcący zgłosić imprezę, musi spełniać minimalne wymogi, to jest; zabezpieczyć trasę, chociażby przy udziale pilotów prowadzących grupę, peleton (co niestety nie jest normą na maratonach szosowych), mieć przynajmniej profesjonalnego sędziego głównego (PZKol) oraz pobierać od kolarzy z licencją Masters opłatę zgodnie z taksą PZKol (w 2013 roku było to 30 zł).



#3 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 grudzień 2013 - 17:58

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia, rozumiem w takim razie, że masters posiadający licencję nie będzie ścigany za start w maratonach czy innych imprezach spoza kalendarza PZKol.

 

Wracając do kwestii startów zawodowców w imprezach amatorów sprawa była od jakiegoś czasu trochę irytująca, fakt że były to pojedyncze przypadki.




#4 Gosc_Komisja Masters_*

Gosc_Komisja Masters_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:39

Stanowisko PZKol potwierdzające możliwość startowania kategorii Masters oraz Cyklosport w imprezach amatorskich.

 

http://www.pzkol.pl/..._019-s4688.html


  • maciej1986 lubi to

#5 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 styczeń 2014 - 18:46

Mam pytanie, jakie ubezpieczenie wykupujecie do licencji, generalnie trochę już szukałem ale ciężko znaleźć coś ciekawego.




#6 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 26 styczeń 2014 - 16:57

http://www.pzu.pl/pr...Sport&viewMode=

 

Jedyna sensowna opcja...



#7 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 styczeń 2014 - 09:54

Ale to jest chyba tylko NNW bez potrzebnego OC :/

Trzeba wykupić OC w życiu prywatnym z poszerzeniem o kolarstwo. Sam właśnie szukam najlepszych opcji na 2014. Jak coś znajdę dam znać.


  • Gustav lubi to

#8 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 27 styczeń 2014 - 15:22

Najlepiej iść do oddziału i zapytać bo na stronie ciężko się połapać.

2 lata temu za OC i NNW w Pzu zapłaciłem 150 zł za rok (przy najniższych stawkach).


  • maciej1986 i Gustav lubią to

#9 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 27 styczeń 2014 - 20:23

Polisa "bezpieczny rowerzysta " w PZU , dla przykładu

#10 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 styczeń 2014 - 22:13

Mag... przeczytaj warunki ubezpieczenia ;)


  • ROZMIAR lubi to

#11 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 28 styczeń 2014 - 01:11

nie chce mi się tyle czytać  :-D  - jak widzisz tam zonk , to powiedz gdzie



#12 rodman

rodman
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądSomewhere In Poland

Napisano 31 styczeń 2014 - 09:14

Bezpieczny Rowerzysta jest raczej dla .... rowerzystów ;-) dla Mastersów raczej jest lepsza opcja "Sport"



#13 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 31 styczeń 2014 - 11:42

Dla mnie to jeden ... , aby pozwalało na wyrobienie licencji i było tanie. Sama nazwa ubezpieczenia nie wpływa na moje ego. Dla prosów i tak wszyscy jesteśmy turystami :)

#14 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 styczeń 2014 - 17:05

Gorzej jak spowodujesz wypadek na zawodach i okaże się że będziesz musiał supłać kasę z kieszeni bo Twój bezpieczny rowerzysta tego nie obejmuje. Mam na myśli część ubezpieczenia pod nazwą OC.




#15 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 31 styczeń 2014 - 19:31

Z ciekawości jakie ubezpieczenie sam miałem próbowałem je znaleźć, ale amba, kwit wsiąkł.

Ja byłem w pezetju rok temu i powiedziałem żeby mi dali coś z oc i nnw do startowania w wyścigach. Ale już nie znajdę jakie zatem miałem i za ile, coś chyba ok 170-180 zł.

Wiem natomiast że jedną z najtańszych oc z nnw jest właśnie ten wspomniany przeze mnie bezpieczny rowerzysta i wiem że kilku moich kolegów posiadało to ubezpieczenie w celu wyrobienia licencji (mastersa).

 

Nie oszukujmy się, większość z nas jeśli musi mieć ubezpieczenie, które jest po prostu obowiązkiem, to wybiera opcję najtańszą, nie patrząc czy ew. przez nas poszkodowany cokolwiek z tego dostanie bo mamy to w dupie. W tym samym miejscu mamy to, czy będziemy mieli problemy jak kogoś wyglebiemy, bo prawdopodobieństwo że tak będzie jest niewielkie, a prawdopodobieństwo tego że nam to ktoś skutecznie przed sądem udowodni jeszcze mniejsze. Poza tym przecież nam nigdy nic się nie przydarza :-/  . 

 

Tak samo jest z OC na samochody, jeśli kupujemy tylko OC i tylko z obowiązku, to kupujemy je w jakiś firmach śmiechu wartych (ale najtańszych), które poszkodowanego wyr......ą jak tylko się da, ale mamy to już pisałem gdzie. Jak kupujemy AC, czyli w razie czego chcemy coś dla siebie, to staramy się wybrać jak najpewniejsze ubezpieczenie.

 

Z ubezpieczeniem potrzebnym do licencji mastersa jest podobnie. Traktuje się to jako konieczność, obowiązek i nic poza tym. Więc kto się przejmuje faktycznym zakresem ubezpieczenia ? Kto przeczytał od deski do deski wszystkie warunki ubezpieczenia łącznie z OWU ?

Większość osób jakość ubezpieczenia ma gdzieś, bo jest im ono potrzebne tylko to wyrobienia licencji. 

 

Ale generalnie to dobry wątek.

Jest tu sporo mastersów (chyba), którzy być może mają bardziej skrupulatne podejście do tematu jak ja i nie wyrzucają byle gdzie kwitów ubezpieczenia, a być może są nawet tacy, którzy zadali sobie trud poszukania różnych ubezpieczeń. Ja jestem leniwcem w tej sprawie i nigdzie nic nie porównywałem, tylko jak pisałem wcześniej - poszedłem do pierwszego z brzegu punktu pzu (wiedząc od innych że tam coś takiego mają), powiedziałem: chcieć się ścigać w wyścigach, oc i nnw potrzebować, dać mi potrzebny kwit prosić.  :-D.

 

Wiem, że niektórzy z Was mają sporo samozaparcia do przeszukiwania internetów (ja nie), więc było by miło, gdy taki ktoś zrobił dobry uczynek i zrobił taką listę dostępnych ubezpieczeń, działających również podczas wyścigów, a nie tylko jak przejedziemy kurę na niedzielnej zbiórce 8-) .  Dużo tych opcji pewnie i tak nie będzie.

 

Z pewnością wielu skorzysta, ja pewnie też. Tak, to mogłaby być dobra robota. 

 

 



#16 Tornadotwister

Tornadotwister
  • Użytkownik
  • 596 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 styczeń 2014 - 21:24

W zeszłym roku właściwie tylko PZU dawało tego typu ubezpieczenia więc wyboru raczej nie ma, nic nowego nie słyszałem aby weszło. Polisa Ubezpieczenie OC - tam dodatkowo wypełnia się opcję inne - dopisujemy sportowiec kolarstwo, udział w wyścigach itp potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia za szkody wyrządzone w związku z i tu wypisujemy ponownie.... koszt takiej polisy przy sumie gwarancyjnej 10.000 - 50 zł. Plus polisa NW "PZU SPORT" suma ubezpieczenia 5.ooo - koszt około 100zł. Nic lepszego na porównywalnym poziomie finansowym nie spotkałem.


BodyiCoach Cycling Team, Follow me on Strava


#17 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 luty 2014 - 10:48

Nie oszukujmy się, większość z nas jeśli musi mieć ubezpieczenie, które jest po prostu obowiązkiem, to wybiera opcję najtańszą, nie patrząc czy ew. przez nas poszkodowany cokolwiek z tego dostanie bo mamy to w dupie. W tym samym miejscu mamy to, czy będziemy mieli problemy jak kogoś wyglebiemy, bo prawdopodobieństwo że tak będzie jest niewielkie, a prawdopodobieństwo tego że nam to ktoś skutecznie przed sądem udowodni jeszcze mniejsze. Poza tym przecież nam nigdy nic się nie przydarza :-/  .  

No właśnie w tym sezonie miałem nieprzyjemność leżeć w kraksie, koleś obowk wypchnął mnie na zakręcie, liznąłem koła i kraksa gotowa.  W większości sytuacji niemożliwością jest zapamiętanie kto Ciebie wyłożył więc w tym miejscu masz sporo racji.




#18 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 luty 2014 - 22:25

Ubezpieczenie w PZU  oc dla sportowców:

 

http://www.pzu.pl/pr...acji-sportowych

 

Oraz ogólne warunki ubezpieczenia. Ważne paragrafy 5,6,7

https://www.pzu.pl/c...3&groupId=10172

 

Można wykupić tylko na okres sezonu (będzie taniej niż na za cały rok)



#19 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 03 luty 2014 - 09:38

Ja dzisiaj, a najpóźniej jutro, dostanę ofertę od znajomej to dam znać. Pakiet: sport, bezpieczny rowerzysta plus opcja za granicą (tereny UE), to dam znać jakie to są kwoty rocznie.



#20 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 04 luty 2014 - 14:01

1) BEZPIECZNY ROWERZYSTA -ubezpieczenie będzie obejmowało Polskę + teren całego świata z wyłączeniem USA i Kanady
- ubezpieczenie NNW - suma ubezpieczenia (su): 5 tys zł - składka: 15 zł
- ubezpieczenie OC ( Odpowiedzialności cywilnej) su: 10 tys zł - składka : 14 zł 
- ubezpieczenie bagażu su: 500 zł - składka: 20 zł 
----------------------------------------
Razem: 49 zł 

 

2) PZU Sport
- ubezpieczenie na 5 tys zł
-------------------------------
Składka: 94 zł ( biorę pod uwagę kolarstwo szosowe gdybyś uprawiał inne daj znać bo jeszcze jest górskie i torowe i każde jest w innej klasie ryzyka)
Oczywiście sumę ubezpieczenia można podwyższyć więc jeśli będziesz zainteresowany wyższą sumą nie ma problemu.
W tym ubezpieczeniu jest bardzo dużo opcji dodatkowych, np:
- rozszerzenie o zawał i krwotok śródczaszkowy
- rozszerzenie o zwrot kosztów leczenia, dietę szpitalną, zasiłek dzienny, świadczenia przejściowe itd)

 

Także w sumie niespełna 150 zł na 12 miesięcy.

p.s. AC na rower o wartości 5000 zł to składka 500 zł. To tak z ciekawości, bo zapytałem.





Dodaj odpowiedź