Skocz do zawartości


Zdjęcie

Licznik Polar Cs500+


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 darecki_de

darecki_de
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 15 grudzień 2013 - 17:32

Czy ktoś jeździł,ewentualnie jeździ z Polarem Cs 500+,chodzi mi głównie o opinie o tym sprzęcie jak się sprawdza w praktyce,jakieś wady.

 



#2 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 15 grudzień 2013 - 18:43

Ja używam i sobie chwalę, czytelny wyświetlacz, naciskanie boków licznika zamiast małych guziczków jest bardzo sprytne.



#3 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 16 grudzień 2013 - 09:54

Ja mam a co do "wad" to

- brak możliwości skonfigurowania ekranu wedle uważania użytkownika.

- sposób przełączania  poszczególnych ekranów tylko w "jedną stronę" klikasz raz za dużo i musisz przewinąć wszystko po kolei trochę tego jest.Ponoć jest to nowatorskie, ergonomiczne i bezpieczne ja odnoszę odmienne wrażenie zwłaszcza w kontekście braku możliwości customowego skonfigurowania wyświetlacza, co rodzi konieczność częstego i dokładnego klikania, co  rozprasza zwłaszcza na początku kiedy chcemy się "pobawić" nowym sprzętem.

- skonfigurowanie ekranu z altimetrem... fajnie by było gdybym widział oprócz wysokości n.p.m. i procentu nachylenia podjazdu także aktualna prędkość, niestety jest kadencja i .......temperatura. Ale kurcze dawno nie śmigałem z tym ekranem wiec teraz sam się zastanawiam co on tam wyświetla ale prędkości na bank nie i tętna tez chyba nie.



#4 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:30

Oczywiście że można konfigurować ekrany - ich ilość i zawartość. Mało tego, jeśli używasz dwóch rowerów możesz dla każdego z nich "przygotować" inny zestaw. Jest tylko minus bo do tego potrzeba Data linka za ponad 150 zł. Ale bez niego z kolei szkoda pieniędzy na Polara CS500 bo staje się wtedy średniej klasy licznikiem i tracisz np zapis wszystkich danych z trasy.



#5 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:59

ooo kolego data lika mam powiedz coś więcej o tej możliwości konfiguracji...

Ok chyba faktycznie można z pod Polar WebSync... tak coś czułem ale w żadnej instrukcji nie doczytałem się o tej możliwości natomiast w sieci znalazłem tylko info o braku takiej możliwości. Jeśli faktycznie można skonfigurować sobie ekran, co dzisiaj sprawdzę to wszystkie moje minusy względem Polara proszę uznać za niebyłe.



#6 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 15:49

Mam ten licznik i linka. Nie widziałem nigdzie możliwości konfiguracji ekranów (ale też nie szukałem tego jakoś intensywnie.

Licznik sprawdza się bobrze. Szkoda, że czujnik kadencji i prędkości to jednorazowe elementy, które po wyczerpaniu baterii trzeba kupić. 



#7 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 16 grudzień 2013 - 17:47

Ha można konfigurować to banalnie proste, wystarczy w WebSync kliknąć prawy "klawisz" Training Computer i dalej jest prosto jak drut. można konfigurować każdy z 8 ekranów wedle uznania :-), czemu nie ma o tym mowy w instrukcji licznika nie mam pojęcia.

Co do jednorazowości czujników to fakt ale jak długo one sa w stanie pociągnąć nie wiem. W starym Ciclosporcie czujnik prędkości przejeździł na jednej baterii cztery sezony i nadal działa w MTB żony.



#8 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 19:25

8 ekranów to trochę dużo ja mam 5 i w zupełności starcza, ale co kto lubi. Baterie można wymieniać, jest to trochę bardziej skomplikowane ale do ogarnięcia, nawet na youtube widziałem jakiś film o tym. Z wad licznika to chyba tylko brak stopera włączanego w dowolnym momencie, a nie na początku treningu,.

#9 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:54

to fakt, że bateria to problem w czujniku, ale nie tylko polak potrafi ją wymienić :D są też poradniki zdjęcie po zdjęciu jak to zrobić :D

a tu filmik

Bateria w czujniku predkosci 2 sezony(coś ok 11tys km) i widze ze siada, kadencja bez problemow narazie.

 

Przyłączam się do AMONA, że ciulowe jest przewijanie ekranów w jedna stronę ,ale idzie się do tego przyzwyczaić :D

O konfiguracji ekranów też nie wiedziałem ,ale sprawdzę w wolnej chwili , też bym wolał po swojemu sobie ogarnąć :D

Licznik sprawdzony w dość ciężki warunkach pogodowych :D daje radę :D

 

Mam wersję TdF i narazie nie chce zmieniac - jest fajnie :D

 

 


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#10 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 17 grudzień 2013 - 08:48

Teraz kiedy już wiem ze można konfigurować ekrany, względnie niektóre wyłączyć to .... cud miód i orzeszki, fajny czytelny, ładny licznik, no może trochę ciężki (50g). 8 ekranów oczywiście mi nie potrzeba podejrzewam ze skończę na może 4-5  to i przewijanie nie będzie już tak upierdliwe. Przyznam ze po zakupie ten rzekomy brak możliwości konfiguracji trochę mnie zasmucił tym bardziej informacja, że to bzdura ucieszyła tak jakbym kupił nowy licznik ;-) O możliwości "rozłożenia" czujnika i wymiany baterii oczywiście wiem, wszystko da się rozmontować posklejać, choć to trochę "drutowanie" ale pewnie tak zrobię jak siądzie bateria. 

Troche mało info jest o licznikach polara na forum, o graminach cała epopeja o polarach ledwo rozprawka.



#11 darecki_de

darecki_de
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 25 grudzień 2013 - 13:08

Dzięki wielkie za wszystkie posty które są dla mnie niezwykle pomocne.Zapytam tylko czy po konfiguracji licznika te niektóre ekrany można pominąć czy zmienić kolejność. 



#12 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 26 grudzień 2013 - 18:57

Pobawiłem się z konfiguracją i zostawiłęm sobie 4 ekrany  w sumie. Możesz je skonfigurować praktycznie jak chcesz i pousuwać te które są zbędne. w razie potrzeby możesz sobie dodać jak będzie potrzeba.


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#13 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 26 grudzień 2013 - 21:55

Miło że mogłem pomóc;), tym bardziej że rzeczywiście w żadnej instrukcji Polar opcją zmiany ekranów się nie chwali.

#14 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 25 styczeń 2014 - 23:59

ok, tchnęło mnie na konfiguracje ekranów, klikam "training computer" w web sync .... i mam tam tylko kilka podstawowych informacji do edycji, jak wiek, płeć, format czasu itp. 

 

nie znajduję żadnej opcji do konfiguracji ekranów - podpowiedzcie proszę gdzie to szukać (chyba że w wersji web sync na maca może tego nie ma ?)

 

Generalnie chodzi mi o jedną rzecz - może można to skonfigurować z poziomu licznika?

Mianowicie na ekranie pokazującym temperaturę i % nachylenia, w górnym prawym rogu pokazywane jest przewyższenie w metrach, tylko że jak jadę w dół, to jest na minusie, jak jadę w górę to idzie w górę, a na koniec rundy oczywiście jest zero lub w okolicach zera, bo tyle samo było w dół jak i w górę.

A ja bym chciał mieć ile metrów przewyższenia w górę przejechałem danego dnia. Można takie coś ustawić ? 

Help please.



#15 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:53

Klikasz Equipment, dalej Bike 1 i masz. Przewyższeń nie da się ustawić, da się je jedynie podejrzeć w podsumowaniu po treningu ( wybierasz w liczniku Files  i gdzieś tam jest)



#16 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 26 styczeń 2014 - 15:52

oooo teraz wszystko znalazłem - dzięki  :-D



#17 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 21:20

A tak z innej beczki: czy wam też tak dzwoni i klekocze to metalowe mocowanie licznika?



#18 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 31 styczeń 2014 - 16:24

nie nic nie klekocze i nie dzwoni od 3 lat.


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#19 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 05 czerwiec 2014 - 13:20

Podmieniłem dzisiaj baterię w czujniku prędkośc wg powyższej instrukcji z youtuba :D no i działa elegancko :D akurat ostatnio już siadła bateria na amen :D więć nie trzeba kupować nowego czujnik :D ciekawe czy rozkleję kolejny raz bo chyba mocno skleiłem co by na deszczu nie było problemów.


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#20 bacakatowice

bacakatowice
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 10:25

witam, odświeżę temat

 

jestem nowy na forum, chce zakupić licznik i wybór padł na w/w polara Cs500, i tu moje pytanie

 

czy nadaje się ten licznik do roweru MTB ??? Moje obawy budzi mocowanie licznika do podstawki, czy nie wypadnie on, na dziurach, trudnym terenie ??

 

Czekam na odpowiedź

 

Pozdrawiam





Dodaj odpowiedź