Skocz do zawartości


Zdjęcie

Licznik Polar Cs500+


28 odpowiedzi w tym temacie

#21 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 10:41

Licznik nadaje się do MTB. Mocowanie samej podstawki i licznika w podstawce jest solidne i nie ma mowy o tym, że wypadnie. Używałem w trudnych warunkach i nie było z tym najmniejszych problemów.

 

Inna sprawa czy nie warto dopłacić do Garmina Edge 500, który w perspektywie długiego użytkowania może okazać się tańszy!

1. Garmina podłączysz do komputera kablem a polar wymaga dodatkowego zakupu (około 150-200 zł).

2. baterie w czujnika Garmina są wymienne a w Polarze nie (można ciąć obudowę i stosować sztuczki, ale fakt pozostaje faktem). Przeczytaj/poszukaj ile kosztuje czujnik kadencji i prędkości do Polara.

3. Garmin ma GPS i znacznie większą funkcjonalność.

 

Na pierwszy rzut oka CS500 to świetne urządzenie w dobrej cenie. Wady wychodzą w czasie użytkowania.



#22 bacakatowice

bacakatowice
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 10:53

Polara CS500 moge mieć w cenie 130 Euro, a Edge 500 z całym kompletem akcesoriów to już wydatek około 900 zł. Szczerze powiem, że nie wiem czy będę podłączał polara pod kompa (hmm zbędny bajer dla mnie). Myślałem jeszcze o liczniku VDO m6 + czujnik pulsu i tu koszt około 90 euro.



#23 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 sierpień 2014 - 20:04

Na twoim miejscu wybrałbym polara CS 500, trochę może dla niektórych ciężki, ale ma bardzo czytelny wyświetlacz sporo, opcji te sigmy i inne tanie badziewia mogą się, przy nim schować zapomniałem dodać ładnie się prezentuje na mostku ;-)


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#24 Jarzyn92

Jarzyn92
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 11:38

Witam!

 

Mam pytanie, może ktoś mi odpowie  ;) Mianowicie chodzi mi o strefy tętna w CS 500. To, że można ustawić te OwnZone to wiem, ale pytanie czy można jakoś ustawić 5 stref tętna? Na stronie polara w zakładce gdzie są treningi pokazuje ile czasu spędziło się w danej strefie, a szczerze mówiąc nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji  :( Z góry dzięki za pomoc!



#25 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 23 listopad 2014 - 14:39

Niestety nie ma tej opcji w tym modelu. Ten model przewiduje dwa progi zatem tylko będziesz miał strefę pod, pomiędzy i nad. Jeśli będziesz natomiast zgrywał to do programu Polar Pro Trainer 5 w nim ustawisz sobie wszystkie strefy i bedziesz wszystko widział.



#26 Jarzyn92

Jarzyn92
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 15:40

Dzięki za odpowiedź...ale czy Polar Pro Trainer chyba nie jest kompatybilny z CS500, czy jestem w błędzie?

 

EDIT:

Już wiem jak wgrać trening do programu ;)



#27 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 23 listopad 2014 - 15:42

Można zgrać z CS500 na dysk i potem dodać "hrma" do tego oprogramowania.



#28 bacakatowice

bacakatowice
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 styczeń 2015 - 21:28

kupiłem cały komplet licznika polar cs500 z czujnikami kadencji i prędkości, lecz brakuje jednej gumowej podkładki do czujnika. można np. zamocować czujnik kadencji bez tej gumowej podkladki ? czy można samą podkładkę dokupić, a może ktoś z Was ma niepotrzebną ?:D chętnie kupię :)



#29 kosello

kosello
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 09:05

No to ja podzielę się spostrzeżeniami po dwóch latach użytkowania :

 

1) Mocowanie : bardzo wygodne, sposób nawigacji fajnie pomyślany.

2) Całkiem sprawnie reaguje na zmiany tętna.

3) Ilośc danych OK, choć przydały by się dodatkowe progi do ustawienia tętna.

4) Opcje ustawienia pod 3 rowery gites.

5) Szkoda, że polarowy pomiar mocy to lipton...

 

Ogólnie było by OK gdyby nie to, że :

 

1) Baterie w czujnikach prędkości i kadencji oficjalnie nie wymienialne, starczają na ok. póltora roku regularnego treningu ( 6-7 razy w tygodniu)

2) Nie wiem jak innym, ale mój egzemplarz gubił czasem ( głównie na zawodach :/ ) prędkość i tętno mimo wymiany baterii.

3) Opaski Polar : przy takim treningu starczają na niecały rok ! mimo dbania o nie tak, jak Polar sugeruje..nowa 65 PLN.

4) Nie wiem czy to tylko moja przypadłość, ale sensor kadencji od początku musiał być ustawiony na dolnej rurce ramy a nie na tylnych widełkach : licznik nie łapał kadencji, jak już złapał to jakoś niechętnie współpracował ( irytujące w przypadku treningu na stałą kadencję)

 

Przy tej cenie z sensorem kadencji dziś kupiłbym coś innego, zwłaszcza w standardzie ANT+.

Podsumowując : dla amatorów potrzebujących bezstresowego działania, zwłaszcza w oparciu o strefy wysiłkowe, poszukajcie czegoś innego...





Dodaj odpowiedź