Skocz do zawartości


kolarz - CZECHOWSKI


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_anka88-88_*

Gosc_anka88-88_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2009 - 21:58

Czy ktoś pamięta jeszcze tego pana? ;)
Czy ktoś jest w posiadaniu zdjęć lub filmów z jego kariery sportowej?

#2 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 09 maj 2009 - 22:25

Jasne Zenon z Poznania .Takie pokolenie łączące Kudrę z Szurkowskim i młodą falą . Może dlatego nigdy niespełniony do końca .Nie wiem co się z nim teraz dzieje. Sporo zdjęć w książkach Tuszyńskiego np. "100 lat kolarstwa polskiego"

#3 Gosc_anka88-88_*

Gosc_anka88-88_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 08:54

Dzięki za odp. :) Ksiązki Tuszyńskiego mam, mam wiele zdjęć Czechowskiego. Jednak brakuje mi filmów z wyścigu pokoju :( A bardzo chciałabym je mieć.
Zenon Czechowski się ścigał z Szurkowskim, a nie łączył jego pokolenie...Szurkowski to pokolenie Czechowskiego! Uważam, że to spełniony kolarz, szkoda tylko, że nie ścigał się dłużej. Czechowski to wspaniały kolarz i wspaniały człowiek!!! :)

#4 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 09:49

Dzięki za odp. :) Ksiązki Tuszyńskiego mam, mam wiele zdjęć Czechowskiego. Jednak brakuje mi filmów z wyścigu pokoju :( A bardzo chciałabym je mieć.
Zenon Czechowski się ścigał z Szurkowskim, a nie łączył jego pokolenie...Szurkowski to pokolenie Czechowskiego! Uważam, że to spełniony kolarz, szkoda tylko, że nie ścigał się dłużej. Czechowski to wspaniały kolarz i wspaniały człowiek!!! :)

Dokładnie jest tak jak anka88-88 pisze. Wprawdzie ściagałem się w czasach Urygi i Szerszyńskiego, ale to własnie wtedy wzorowaliśmy się na wspaniałych kolarzach z epoki do której należał Czechowski. Rzeczywiście jest to wspaniały człowiek, o pewnej charyzmie, skromny małomówny. Bardzo koleżeński - mówili o nim koledzy. Ściagał się razem z Szurkowskim, Szozdą, Magierą, Bławdzinem ... itd. O ile dobrze pamiętam był kapitanem drużyny polskiej i świetnie jeździł na czas.
Niestety nie mam filmów z tej epoki, o taki materiał będzie ciężko, ale proponuję abyś anka88-88 zgłosiła się do biura archiwum TVP. Za drobną opłatą lub za darmo można otrzymac tam kopie materiałów z czasow WP.

Pzdr
Stas

#5 Gosc_anka88-88_*

Gosc_anka88-88_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 10:37

Dziękuję za informacje :)
To mój tata, chcę mu zrobić niespodziankę :) Pozdrawiam

#6 Gosc_cigane_*

Gosc_cigane_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 15:39



#7 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 10 maj 2009 - 17:07

To mój tata, chcę mu zrobić niespodziankę :) Pozdrawiam


To oczywiście nie zapomnij Pozdrowić swojego Tatę, od wszystkich z Forum Szosowego...

#8 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 17:34

I odemnie też

Tompoz

#9 Gosc_cigane_*

Gosc_cigane_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 17:37

Podziwiałem Twego tatę swego czasu w telewizji i radio, to były niezapomniane chwile...pozdro :-)

#10 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 17:41

Jasne Zenon z Poznania .Takie pokolenie łączące Kudrę z Szurkowskim i młodą falą . Może dlatego nigdy niespełniony do końca .Nie wiem co się z nim teraz dzieje. Sporo zdjęć w książkach Tuszyńskiego np. "100 lat kolarstwa polskiego"


Rebe ma rację Pan Czechowski łączył pokolenie Kudry z pokoleniem Szurkowskiego. Szkoda zę zakończył dość wcześnię karierę chyba w roku 1972 czy 1973. W polskiej wtedy kadrze zaczała zmiana pokoleniowa ( cześciowo pokoleniowa ) pokolenie Szozda Barcik Lis Kowalski Smyrak Nowicki Janek Brzezny wyparło cześciowo pokolenie Czechowicz, Krzeszowiec Hanusik itd. Jedynie Szurkowski no i Wojtek Matusiak się utrzymali. Polska kadra z lat 1969-1971 to wogle inna kadra niż ta zlat 1973-1976. Te dwie kadry łączył Szurskowski i cześciowom Wojtek Matusiak.

Tompoz

#11 Gosc_anka88-88_*

Gosc_anka88-88_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 18:10

Rebe ma rację Pan Czechowski łączył pokolenie Kudry z pokoleniem Szurkowskiego.Tompoz


Nie zgodzę się ;)

pokolenie Czechowicz

Tompoz


???
Na filmiku z youtube niestety nie ma Czechowskiego. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi, spróbuję "załatwić" pkf z tvp... Pozdrawiam.

#12 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 10 maj 2009 - 20:42

Może napisałem zbyt ogólnikowo. Zenon Czechowski jest trochę starszy od Szurkowskiego ,a w sporcie te "trochę " ma znaczenie. Na początku lat siedemdziesiątych gdy debiutował w WP Szurkowski , Zenon Czechowski był kapitanem drużyny i ukształtowanym kolarzem. Brylował Szurkowski z Hanusikiem- w ogóle to raczej były kłopoty bogactwa świetnych zawodników .Pisząc o nie spełnieniu miałem na mysli fakt ,że wycofał sie dość wcześnie . Łasak zmienił kadrę , nagle doszli jeszcze młodsi ,a klub to już nie to samo.
Aniu ,spróbuj odszukac w Polskej Kronice Filmowej , mają dokumentację z dawnych lat.
Kurczę , obudziłaś tyle wspomnien. Jeżeli możesz napisz, co porabia tato . Wielu z dawnych mistrzów znam osobiście,a do Poznania nie mam tak daleko- w sam raz na dobre przetarcie dla maratończyka.
Skoro już szukamy informacji to ja mam trzy nazwiska- może ktoś wie co teraz robią.
Marian kegel
Andrzej Bławdzin
Jan Magiera.

#13 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 20:56

Unikatowe fotki Zenona Czechowskiego wraz z niezapomnianym Henrykiem Łasakiem z doktorem Rusinem i na podium w Pradze wraz z Szurkowskim i Strakowem (ZSRR) znajdują się w książce R. Szurkowskiego " Rowerem do Europy".

#14 Gosc_anka88-88_*

Gosc_anka88-88_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 21:05

Przepraszam, ale trochę mi niezręcznie pisac o kolegach taty i o tacie, bo nie wiem czy sobie tego życzą. Tata pojawia się czasem na róznych imprezach sportowych (np na TdP ostatnio).
Czasy, gdy mój tata się ścigał wydają mi się wręcz bajeczne, tyle różnych historii się nasłuchałam. Chociaż nigdy się nie przyznałam, że mnie to interesuje;) To niesamowite zobaczyć na filmie swojego ojca, jak był w moim wieku. Dla taty to również przeżycie i mnóstwo wspomnień. Dlatego jeszcze raz dziękuję za wszystkie podpowiedzi, jak zdobyć te filmy :) Będę działać! ;)
Pozdrawiam

#15 transatlantyk

transatlantyk
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądOstrowiec Św.

Napisano 04 czerwiec 2009 - 14:39

To mój pierwszy post na tym forum. Witam wszystkich. Nie jestem co prawda kolarzem, ale rower i kolarstwo kocham od zawsze :-)
Do rejestracji nakłonił mnie ten właśnie wątek o naszym kolarskim mistrzu sprzed lat.
Mam przyjemność znać osobiście Jana Magierę. Pan Jan mieszka w Starym Sączu.
Jeszcze dwa lata temu prowadził tam warsztat i sklep rowerowy, ale już dał sobie spokój. Bardzo sympatyczny człowiek, wielki przed laty kolarz.
Według moich informacji (może się mylę, ale chyba p.Magiera mi to mówił) Marian Kegel już nie żyje.

#16 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 15 czerwiec 2009 - 17:53

Przepraszam ,umknęło mi . Marian Kegel zginął w wypadku w wieku 27 lat. Powinienem to wiedzieć . Za wiadomość o Magierze dziękuję. Był swietnym czasowcem.



Dodaj odpowiedź