Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie O Latex

24 odpowiedzi w tym temacie

#21 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 579 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:18

Mnie dwa razy wywaliło dętki w górach bez uszkodzenia opony i za każdym razem były to butyle i żadne tam UL itp. Potem przerzuciłem sie na latexy michelina i latałem jak wariat po zjazdach wokół Zakopca i nie miałem wtedy ani potem żadnych defektów.

Defekty się zdarzają ... na butylach, na latexach, na szytkach. Tak było jest i będzie. Pech to pech i czasami zdarzy się to na zjeździe. Technicznych powodów dlaczego dana dętka mogła wystrzelić jest multum i jeszcze trochę.

Robić ze swojego przykładu reguły, standardu czy teorii jest tak samo trafne jak powiedzieć że zbicie lustra znacząco zwiększa ryzyko posiadania 7 lat nieszczęścia .

#22 marvelo

marvelo
  • Użytkownik
  • 2578 postów
  • SkądKrasnystaw

Napisano 22 październik 2016 - 22:47

Znacie te dętki:

https://4.allegroimg...bdf537512d064 ?

W takim opakowaniu i o tak niskiej wadze jeszcze nie widziałem. Czy to jakaś nowa seria?

#23 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 5297 postów
  • SkądSzczecin/Poznań

Napisano 22 październik 2016 - 23:15

Jakiś ultrastary leżak magazynowy. Co najmniej od 2010 r. opakowania tych dętek były już inne.
rowerplus-logo-2.png

#24 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądPuławy

Napisano 17 styczeń 2017 - 00:55

Odświeże temat:
Jak tam panowie? Lateksy w użyciu? czy nadal się boicie? ;)

Szkoda że nie padło pytanie jakich taśm na obręcz używacie, czy lateks był porządnie talkowany?Czy był zakładany z przemyśleniem jak się ułoży w dętce i obręczy? Bo lateks nie lubi próżni i wszędzie się wciska.
A propos : Zamierzam wrzucic do roweru CX i przetestować jak się bedzie zachowywał i czy nie złapię kapcia przez dobijanie przy niskim ciśnieniu (poniżej 2atm).

#25 Edek815

Edek815
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 12:06

No gdzie tam, przestań.

Dodaj odpowiedź