Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaseta 8Rz Na Bembenek 11Rz


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarkko

jarkko
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:26

Czy kaseta 8rz ma taką samą szerokość jak kaseta 11rz bo wiem że taką samą jak kaseta na 9rz. Jeżeli nie to o jakiej szerokość trzeba by zastosować podkładkę dystansującą chodzi o montaż kasety 8rz do koła shimano rs-21



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:38

Kasety 8- i 9-rzędowe nie mają takiej samej szerokości - po prostu różnica pomiędzy nimi jest na tyle mała, że można je zainstalować na samym samym bębenku.

Kaseta 11-rzędowa jest szersza o ok. 3,65 mm od 8-rzędowej i takiej mniej więceej podkładki będziesz potrzebował. W sprzedaży są podkładki 1,85 mm, więc możesz kupić dwie takie i będzie dobrze. Alternatywnie (taniej, bo za jakieś 12 zł) możesz złożyć podkładkę 2,56 mm i 1 mm, żeby uzyskać odpowiedni efekt.

Pamiętaj jedynie, żeby po takiej instalacji bardzo dokładnie ustawić limit w przerzutce - za kasetą powstanie tak duża szczelina, że będziesz musiał uważać, żeby nie wrzucić tam łańcucha.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 14:13

Cześć,

Odgrzebuję nieco temat - a nie chcę zakładać nowego o tej samej tematyce. Mam właśnie taki dylemat ponieważ jestem zmuszony wymienić koła i mam do kupienia koła na piaście 105 5800 i bębenku na 11 rz. Jak to jest z kompatybilnością? Z tego co widzę wyżej to nie ma problemu tylko, że trzeba zamontować podkładki dystansowe. Pytanie jak to działa? Czy nie będzie z tym problemów? No i jak z ustawieniem limitu w przerzutce? Coś tam serwisowego robię w rowerze (w zasadzie staram się wszystko sam zrobić i zdobywam doświadczenie na tym polu) jednak tutaj mam obawy jak wszystko będzie hulało. Jeżeli to coś pomoże to kaseta to stara (ale jara) 8rz 600 tricolor. Z góry dzięki za odp i pozdrawiam. 



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 grudzień 2016 - 14:32

Nie ma żadnych problemów z takim połączeniem. Po prostu ustawiasz limity w przerzutce, regulujesz wszystko jak zawsze i jedziesz.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź