Skocz do zawartości


Zdjęcie

preparaty glukozaminowe, profilaktyka


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 pañcio

pañcio
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 26 maj 2007 - 18:38

witam,

jak w temacie - zaczynają (lekko) pobolewać oba kolanka po dłuższej jeździe; bloki ustawione na 100% prawilno itp; czy można zawczasu pomyśleć o czymś co wzmocni
stawy, przyczepy mięśniowe ?
czy możecie polecić jakić suplement, preparat który pomoże a nie zaszkodzi ?
coś w diecie ?


pozdr

pańcio

#2 ramzi

ramzi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 26 maj 2007 - 20:29

pij galaretki :-P

#3 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 26 maj 2007 - 21:04

Ja kupuje flexodon (84 kapsułek). Tani bo 9.95 zł. W tej chwili biorę to raz dziennie (a z początku 3 razy dziennie). Miałem (mam) problem z lewym kolanem po wypadku i pomaga.

#4 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 maj 2007 - 22:09

Ja obecnie piję Odnovit. Kosztuje chyba ok 14zł za 20saszetek, można np dosypać do dwóch bidonów i jaaazda.

W ogóle Pańcio dziw że zgłaszas sie z problemem do nas, a nie do lekarza! Z kolanami trzeba szybko działać, choc kto wie czy już może nie być za póżno... :/

#5 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2007 - 12:30

Primo, to preparaty takie spozywa sie nie podczas treningu lecz normalnie w domu, jak najczesciej
Secundo Nalezy przyjmowac costam jeszcze bo zoladek moze pasc ( kuracja trwa 4-6 tygodni dawka 1500mg)
Terto Lekarz stwierdzil ze to nic nie daje procz obciazenia ukl pokarmowego bo miejsca w ktore powinien docierac nie jest ukrwione.

#6 pañcio

pañcio
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 27 maj 2007 - 18:05

dziękuję za porady !

Koral ==> nie bagatelizuję, ale to kwestia przyzwyczajenia do przełożeń 53/39 12/25 - na MTB walę w terenie głównie z blatu (44) i nic się nie dzieje i nigdy nie działo z kopytkami;

pozdr

pańcio

#7 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2007 - 19:50

Słyszałem że glukozamina ma działanie identyczne z placebo czyli z autosugestią, czyli w zasadzie żadne. Osobiście jednak sądzę że działa gdyż miałem problemy z kolanami i po 2 tygodniowej kuracji bardzo pomogła.

Odnovit jest podobno najlepszy gdyż w formie rozpuszczalnej leki przyswajane są lepiej niz tabletki. Apropo tego co DMX napisał to nie zgodzę się ponieważ maź stawowa jest wytwarzana przez komórki torebki stawowej i pochodzi z substancji które przesączają się z krwii - a więc jeśli we krwii będzie glukozamina to będzie się przesączała do jamy stawu. A jako że chrząstka stawowa odżywia się z substancji zawartych w mazi to glukozamina powinna działać na wzmocnienie chrząstki stawowej.

Najważniejsze jednak w kuracji stawu jets ograniczenie jego obciążenia.

#8 EMIL

EMIL
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maj 2007 - 21:02

Mi po złamaniu ręki polecono KOLAGEN firmy Olimp, jest on w tabletkach do ssania. Przyspieszył zrost kości i bardzo odczuwalnie poprawił kondycję moich stawów. Jednak na stawy moim zdaniem lepsza będzie zwykła glukozamina! Jednocześnie pozdrowię tradycyjne galaretki!!! :-)

#9 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 maj 2007 - 14:36

jak się przesadzi z kolanami to odstawienie Roweru to norma :/ Gorzej jak kończy się na rehabilitacji (w moim przypadku chyba 2,5 miesiąca po 3 zabiegi dziennie). Najgorzej gdy kończy się to na dożywotnim zakazie ścigania się (w moim przypadku... )

#10 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2007 - 14:42

Jelitek, no wlasnie padles ofiara autosugestii :) Kuracja trwa 4-6 tyg i po tym czasie mozna mowic o jakichkolwiek poprawach ( ciezko zbadac obiektywnie kolano, dlatego zdania sa podzielone, tak jak w przypadku wiekowej juz, galaretki)

#11 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2007 - 15:43

Możliwe że masz rację DMX :-( może bardziej pomógł brak obciążenia kolana...

#12 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2007 - 18:44

Nie ma co gdybac, najwazniejsze ze pomoglo :)

#13 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 30 maj 2007 - 18:26

ja na moje szalone kolanka brałam preparat arthron complex, który zawiera oprócz glukozaminy jeszcze siarczan chondroityny (odpowiada za elastyczność chrząstki) i msm (bierze udział w procesach wytwarzania włókien kolagenowych). Skutkowało, ale nie czarujmy się, efekty są najszybciej po miesiącu brania 2 tabletek dziennie



Dodaj odpowiedź