Skocz do zawartości


Zdjęcie

Środki czyszczące rower.


137 odpowiedzi w tym temacie

#101 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 20 listopad 2017 - 21:33

Na wstępie chciałem poinformować, że pisałem do adminów w tej sprawie tj. przedstawienia swoich produktów na forum.

 

Zainteresowanych środkami do pielęgnacji rowerów zapraszam na stronę: http://crankalicious.pl/produkty/

 

Chętnie odpowiem na pytania co i jak.

 


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#102 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 23:03

Czy ktoś z Was używa alkoholu izopropylowego jako podstawowego odtłuszczacza ?

O jego zastosowaniu np. przy odtłuszczaniu tarcz hamulcowych wiadomo... ale ciekawi mnie np. jak z czyszczeniem łańcucha... łożysk...

Co o tym myślicie ?



#103 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 grudzień 2017 - 05:51

Wiele rodzajów uszczelek oraz elementów z tworzyw sztucznych nie lubi alkoholu izopropylowego. W najlepszym wypadku stracą kolor albo zrobią się matowe, w najgorszym utracą funkcjonalność. Dlatego jako podstawowy odtłuszczacz wg mnie się nie nadaje. Poza tym jest dość drogi (chyba, że masz tanie źródło, to oczywiście inna sytuacja).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#104 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 17:07

... powiedzmy, że cena nie gra roli ;)

.... a tak na poważnie, intuicja też mi podpowiada aby być z nim ostrożny... jednak nie mam rzetelnej wiedzy... stosuje się go jednak w elektronice więc...

To jeszcze jedno pytanko... w czym jest lepszy od zwykłego odtłuszczcza, że jest "idealny" do tarcz... ?



#105 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 17:39

Jako odtłuszczacz do smarów, sprawdza się słabo.

Benzyna ekstrakcyjna, jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

 



#106 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:03

nie wiem czy dobrze Cię rozumiem... benzyna będzie lepsza do tarcz... ???



#107 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:05

do tarcz - najlepiej Ludwik



#108 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 16 grudzień 2017 - 07:30

jest zasada, że podobne rozpuszcza się w podobnym. benzynie ekstrakcyjnej bliżej składem do smaru/oleju do łańcucha, niż izopropanolowi


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#109 Gosc_Sam_*

Gosc_Sam_*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:39

Podrzucę patent kolegi: płyn do mycia grilla w takiej butelce ze spryskiwaczem jak płyn do mycia okien. Wszelki tłuszcz/brud schodzi faktycznie bez szorowania, jedynie trzeba to spłukać i wytrzeć. Moje wątpliwości budzi tylko fakt że kolega myje tym kasetę jej ściągania. To super silne dziadostwo ma wtedy kontakt z bębenkiem oraz okolicami łożysk kół co nie wróży jak dla mnie najlepiej.

#110 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:10

Stara prawda się nie zmienia: im skuteczniej środek usuwa tłuszcz, tym mocniej wypłukuje smar, a przy odpowiednio mocnym środku - nawet uszczelki. Chemii nie oszukamy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#111 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:05

A co polecacie wlewać do maszynki do czyszczenia łańcucha? Wspomniane Meglio lub Brudpur się dobrze sprawdzą?



#112 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:32

Od siebie mogę ci polecić http://crankalicious...chained-remedy/Przy regularnie czyszczonym łańcuchu spokojnie można rozcieńczać 1:1. Jak chce odezwij się na PW mogę ci podesłać próbkę.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#113 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 04 lipiec 2018 - 13:30

Zainteresowanych zagadnieniem konserwacji, mycia, pielęgnacji roweru zapraszam na stronę z poradami: http://crankalicious...zczenie-napedu/

 

Na początek konserwacja napędu, nie długo pozostała garść informacji, m.in. usuwanie zarysowań, pielęgnacja matowego lakieru, mycie i zabezpieczenie przed zabrudzeniami siodełka i owijki oraz inne tematy.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#114 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:10

Do czyszczenia ramy w swoim starym białym Krossie użyłem ostatnio Cilit Bang i szorstkiej gąbki :) usunąłem wszystkie naleciałości i czarne smugi od butów, gum, łańcucha, smarów, których przez lata nie mogłem doczyścić :)



#115 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:42

Ależ tak nie wolno! Powinieneś kupić aerodynamiczny nanośrodek ROWEROWY za 7x tyle! ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#116 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:59

Do czyszczenia ramy w swoim starym białym Krossie użyłem ostatnio Cilit Bang i szorstkiej gąbki :) usunąłem wszystkie naleciałości i czarne smugi od butów, gum, łańcucha, smarów, których przez lata nie mogłem doczyścić :)

 

Równie skuteczny byłby papier ścierny, też byś wszystko wyczyścił w dokładnie ten sam sposób :)


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#117 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2018 - 08:18

żadnych skutków ubocznych :P



#118 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 05 lipiec 2018 - 09:57

Do czyszczenia ramy w swoim starym białym Krossie użyłem ostatnio Cilit Bang i szorstkiej gąbki :) usunąłem wszystkie naleciałości i czarne smugi od butów, gum, łańcucha, smarów, których przez lata nie mogłem doczyścić :)

Że też dopiero to piszesz....
Właśnie skończyłem ściągać lakier z ramy, pewnie z Cilitem poszłoby sprawniej :)
Zdecydowanie nie polecałbym tego zestawu na matowe lakiery i w ogóle na kazdy lakier, jak nie jest typu "не гнется не ломается".

Te detykowane czyszcząco-piengnujące spreje starczają na długo i też nie są przerażająco drogie.
Dla kogoś, kto dba o sprzęt i chce żeby cały czas wyglądał dobrze, jest to super sprawa.
Zwilżenie ściereczki z mikrofibry i przelecenie całego roweru zajmuje kilka minut, a efekt jest naprawdę bardzo dobry.
Oczywiście przy większym usyfieniu konkretne mycie będzie bardziej sensowne.
Tu również używam dedykowane produkty. Szampon, który znowu starcza na kilka, kilkanaście sezonow. Malutka zakręta płynu na wiaderko wody, tzn może pół wiaderka, bo reszta to piana. Do tego cały proces ładnie pachnie!

#119 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2018 - 11:02

Do białego polecam ten środek: https://6.allegroimg...b9a0283c7601166

Naprawdę przywraca śnieżną biel.



#120 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2018 - 11:14

nie wiem o co wam chodzi, lakier nie ucierpiał w ogóle :P wy jesteście teoretycy ja jestem praktyk :P





Dodaj odpowiedź