Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pęknięcie Obręczy Mavic Ksyrium Equipe

mavic ksyrium pęknięcie obręczy

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 burx

burx
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 luty 2014 - 01:02

Ostatnio zauważyłem pęknięcie na obręczy... :(
Kropkami zaznaczyłem końce pęknięć żeby sprawdzać na ile będą się powiększać.
Myslicie że jeszcze na niej pojeżdżę , czy zacząć się już rozglądać za nową?

 

GdffYEn.jpg



#2 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2014 - 07:46

Ja bym już rozglądał się za nową ... :/

 

A jak koło nie jest jakieś stare to reklamuj .... 



#3 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 luty 2014 - 09:05

W moim mavicu ksyrium elite pękło dokładnie tak samo. Obręcz i szprychy do wymiany



#4 burx

burx
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 luty 2014 - 09:50

Rower kupiony używany sezon temu, więc mają na pewno ponad dwa lata...

A nie da rady przełożyć tych samych szprych do nowej obręczy?



#5 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 13 luty 2014 - 10:21

Jak gdzieś znajdziesz obręcz to proszę bardzo ;)      ale są drogie, tak że się nie opłaca

Piastę i szprychy możesz sprzedać ale obręcz jest do kosza...

trafiłeś na podjechane koła albo sam jesteś ciężki i jeździsz po dziurach ;)



#6 burx

burx
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 luty 2014 - 10:37

Mało nie ważę bo jakieś 80 kg , ale dziurawe drogi omijałem szerokim łukiem.

Żeby przełożyć szprychy musiałbym po prostu znaleść obręcz o dokładnie tej samej wysokości? No i ilości otworów

Zastanawiam się co jest bardziej opłacalne. Kupować nową (nie koniecznie tą samą) obręcz , ew. szprychy i zaplatać.

Czy może kupić nowe koło a to spróbować sprzedać na części.



#7 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 13 luty 2014 - 10:47

Musisz mieć obręcz Ksyrium, raczej nie ma zamienników. Sprzedaj piastę i szprychy, kup nowego Aksiuma na tył i będziesz Pan zadowolony ;)



#8 burx

burx
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 luty 2014 - 12:50

Co powoduje że nie można założyć obręczy np. takiej http://www.dtswiss.c...ims-Road/RR-440 na obecną piastę i szprychy?



#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 luty 2014 - 12:54

Wersja oficjalna: "nasze koła produkowane są jako zamknięty system, ściśle dopasowany do potrzeb użytkownika i nastawiony na maksymalną wytrzymałość przy rewelacyjnej wadze"

Wersja nieoficjalna: to powyżej to marketingowy bełkot, a piasta zadziała z każdą obręczą, o ile uda Ci się dobrać odpowiednie szprychy.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 13 luty 2014 - 15:18

Jakie obręcze można by tam podmienić? aksiumy mają chyba inną liczbę szprych???



#11 burx

burx
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 luty 2014 - 15:30

Piasta jest na 24 szprychy. Wysokość obręczy 24mm.

O ile (jeżeli w ogóle) może się różnić wysokość stożka w nowej obręczy od tej, która jest teraz, tak żeby wpasować stare szprychy?



#12 burx

burx
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 20:31

Może ktoś będzie miał kiedyś podobny problem.

 

Znalazłem obręcz o identycznych wymiarach.

http://www.remerx-rims.com/rcx-4

 

Sklep sprowadził ją za 120zł. Do tego udało się przełożyć wszystkie szprychy. :)

 

Da się to zrobić, choć część serwisów twierdziła że nie ma szans , oni się w coś takiego nie bawią, tną szprychy , wstawiają nowe i do tego nie potrafią sprowadzić odpowiedniej obręczy i z przyjemnością sprzedadzą mi nowe koło....


  • Seweryn Seweryn lubi to

#13 ongis10

ongis10
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Skąddębica

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:41

witka mam podobny problem wczoraj złapałem przpust :(

i jak ci się spisuje ta obręcz remerx ?

Może ktoś będzie miał kiedyś podobny problem.

 

Znalazłem obręcz o identycznych wymiarach.

http://www.remerx-rims.com/rcx-4

 

Sklep sprowadził ją za 120zł. Do tego udało się przełożyć wszystkie szprychy. :)

 

Da się to zrobić, choć część serwisów twierdziła że nie ma szans , oni się w coś takiego nie bawią, tną szprychy , wstawiają nowe i do tego nie potrafią sprowadzić odpowiedniej obręczy i z przyjemnością sprzedadzą mi nowe koło....

 

Załączone pliki



#14 Gosc_Czarek1985_*

Gosc_Czarek1985_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:48

przykra sprawa, czy pierwszy post z lutego został jakoś popchnięty? jestem ciekaw czy zadziałałeś coś z reklamacją...



#15 burx

burx
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:58

Obręczy raczej nie miałem szans reklamować. Rower kupiony był używany , nie znam daty zakupu ani nie mam paragonu na obręcz/ koło.

 

Obręcz remerx na razie wygląda bardzo dobrze. Przejeździłem 2 tys km i nic się z nią nie dzieje. Nie jestem ekspertem żeby podczas jazdy zauważyć czy jest cięższa itd.

 

Jedno co opony wchodzą na nią dużo ciężej - testowałem dwie Schwalbe Durano S x23c zwijaną i Vittoria Zaffiro x23c drut. Przy obu trzeba się trochę nasiłować.

 

Taka opcja wydaje mi się że była najtańsza , bo nic poza samą obręczą nie było uszkodzone , to po co kupować nowe?



#16 Gosc_Czarek1985_*

Gosc_Czarek1985_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:09

spoko, bez paragonu ani rusz:/

odnosnie zafiro to też mam problem z zakładaniem na obręcz - ciężko wchodzi ale jak już założysz to raczej nie będzie problemu że spadnie ;)

a w temacie remerxów - jak na czeskiego producenta kół to jeszcze te stare (nie wiem jak nowe) obręcze były bardzo dobrej jakości!

osobiście jestem fanem jazdy na kompletach więc mnie by to bardzo raziło - jedna obręcz taka druga inna :/



#17 gumis020

gumis020
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 23:07

 

Może ktoś będzie miał kiedyś podobny problem.
 
Znalazłem obręcz o identycznych wymiarach.
http://www.remerx-rims.com/rcx-4
 
Sklep sprowadził ją za 120zł. Do tego udało się przełożyć wszystkie szprychy. :)
 
Da się to zrobić, choć część serwisów twierdziła że nie ma szans , oni się w coś takiego nie bawią, tną szprychy , wstawiają nowe i do tego nie potrafią sprowadzić odpowiedniej obręczy i z przyjemnością sprzedadzą mi nowe koło....

 

Witam Cie mam pytanie i prośbę mam peknięcia na ksyrium elite świeżo kupiłem rower świadom że są te peknięcia chciałbym dokupić samą rawkę mam 24 szprychy czy ta twoja kupiona spasuje mi?jeśli tak prosiłbym Cię o kontak tel ze mną 792613465 abys mi pomógł kupić tą rawkę z tego sklepu za zagranicą skoro 2tys zrobiłeś i wszystko ok to mysle że nic złego sie nie stanie po twojej naprawie koła.
pozdrawiam Jacek

#18 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 sierpień 2014 - 09:30

Ja mam inne pytanie. Jak myślicie, co mogło być przyczyna tego pęknięcia? Czy własnoręczne podcentrowanie koła o 1/4 czy 1/2 obrotu nypla może już wywołać taki efekt?



#19 burx

burx
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 18:18

Nie wiem jaką wysokość profilu ma Ksyrium Elite , ale jeśli taką samą jak Equipe to, jeśli nie zapiekły się nyple ,  będzie pasować i będzie można przełożyć szprychy . Jeśli jest inna wysokośc profilu to będzie trzeba kupić nowe szprychy.

 

Obręcz sprowadził dla mnie sklep w Gdańsku http://www.tysar.pl/ tam też przepletli mi koła.

 

Koło przed pęknięciem koło było proste , nie próbowałem go centrować.  Nie wiem jak duży naciąg może spowodować pęknięcie obręczy.



#20 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 21 sierpień 2014 - 19:01

zamiast naciągać na pałe obręcze dajcie na nyple Loctite żeby się nie ruszały i tyle :)





Dodaj odpowiedź